Jeden z nejuznávanějších raperů na světě, Curtis "50 Cent" Jackson, je hlavním hrdinou filmu. Marcus je zhrzený chlápek, se kterým se život nemazlil. Poté, co byla zavražděna jeho matka, se vrhne na dráhu drogového dealera a začne si užívat života. Příběh natočený na motivy skutečného života 50 Cent Jacksona. (oficiálny text distribútora)

sun.eagle

Celá tahle rapová scéna a modní vlna s ní spojená, kdy 12 letý bílý fracek nosí tričko po kotníky, kalhoty ma u kolen a kšilt na straně a je to drsný white nigga, stejně jako jejich vzory opravdový černí rapeři kteří sice často vzešli řekněme z ne tak zakoného prostředí, ale texty mají na jedno brdo kde se chválí že mají na krku tunový zlatý řetěz, v bance 7 miliard dolarů a v garáži 1200 jaguárů a 1350 poršáku a 1241 maserati jsou mi k smíchu, 50 cent jako komerční hudební sračka to vede, ale překvapivě mi ve filmu nevadil a film je to zajímavý. Jen by mě zajímalo do jaké míry je to pravda. ()

Susan8

Dokud jsem nezjistila co si Curtis Jackson prožil, než se dostal na vrchol, brala jsem ho jen jako dalšího/dobrého rapera. Fascinuje mě jeho život a tento film ho v celku dobře znázornil. ()

Sutil

Jeden z najlepších filmov z prostredia rapperov . Kto má rad hip-hop rap tak na tento film ani jedno krivé slovo nepovie . Nezainteresovaný divák ktorý to takzvane " prepne " si povie že to je sračka . Ger Rich or Die Tryin- Fiftiho najlepši album . Soundtrack dokonalý, hity ako Window Shopper, Best Friend, Hustlers Ambition .. 100 % ()

K4sum1

I když Fiftyho neposlouchám už nějaké 4 roky, pořád ho mám za jednoho z nejlepší raperů světa a vůbec průkopníků rapu. Zůčastnila jsem se i koncertu v r. 2007 a musím říct že je to fakt v pohodě chlapík ;) Neustále usmívající, v dobré náladě. Což jde poznat i z filmu. I když by se raději měl dál věnovat hudbě než-li filmu, ale chápu, jde o životopisný snímek. Kvůli němu 4 hvězdy, jinak film by byl tak za 3 :) ()

Toro8

Tak "Fiftyho" život a ako prežil 9 guliek. S týmto pocitom som išiel pozrieť tento film na moje počudovanie to nebolo také zlé ba dokonca sa mi to páčilo a pripomenulo mi to tie gangsterské pouličné filmy z 90-tých rokov. ()

shakeXL

hej jú niga wocap niga? A koho to zajímá že měl malej padesátník těžký dětství a že začal kšeftovat z drogami až mu provrtali držku olovem? Pche, tyhle rádoby drsný filmy z produkce sračkoidní mtv jdou mimo mě. ()

NICOTINE

Spousta lidí bere rap, hiphop jako styl života, neni, alespoň podle mě ne. Je to jen způsob vyjádření. Abych se přiznal, rap mám rád, co se týče vyjádření pomocí hudby - drogy jdou mimo mě a týpky taky nestřílím. Ovšem půl dolárek není pro mě to pravé. Ale, ale, ale to obsazení mě woooow. Film, paráda. ()

Dzoko

Skvelý životopisný film, ktorého hviezdu počúva doteraz nie jeden teeneger. Páčila sa mi hlavne hudobná stránka filmu od samotného Fiftyho, ktorá mala šťavu a pribúdali ňou grády. Nemám čo vytknúť, iba ak občasné nudné scény.. 70% ()

flegmos

fifty chcel zo seba spravit kult akoze bol som potreleny v gete kdo je vac. len ze keby sa to nehralo na zivotospisny film mozno by to bolo lepsie. ()

Lubess.Knopp

Osobně se mi Gansta rap moc líbí . Trochu více tvrdší film než 8 míle ,ale ušlo to...Šlo hodně vidět ,že režisér měl s 50 centem velký oříšek a musel hodně makat ,protože herectví mu moc nejde :D :D Ale tak co je to o něm tak to nemohlo být lepšího herce ....:D Lepší b-čkový film pro příznivce gansta rapu.. ()

Rathe

Ono je možná zajímavý, zahrát se ve vlastním životopisným filmu, ale kdyby tam dali nějakého herce a ne rappera, který si myslí, že spasí svět, mohlo to dopadnout mnohem líp. A co třeba box? Kde byl box, kterým se v mládí zabýval. Tak sakra když už točím něčí život, tak se snažím dodržet to co do největších detailů, ale tady si to "nezajímavé" vyloučili, často si to tu zase naopak přibarvili a pak z toho vzniklo tohle. No mně osobně se to nelíbilo. ()

Krastom

Na muzice Curtise Jacksona jsem vyrůstal a tak si cením tohoto snímku trochu jinak, než běžný divák. Znám jeho originální hlas a s dabingem mi film místy připadal, jako komedie. Doporučuji proto sledovat v originálním znění. Za mě 70%. ()

Brain32

Tak jako Eminem v 8 mile extrémně překvapil svým hereckým výkonem, tak ani 50 cent v Get Rich or Die Tryin' nezůstal vyloženě tolik pozadu (ano Eminem je daleko lepší herec, ale i Curtis Jackson mě vcelku překvapil). Rap mi není srdci vyloženě blízký (i když v období své pubertě jsem i já měl kratší období, kdy jsem Eminema/50 centa celkem žral) přesto jsem si film užil :) ()

K1K0

Jedna z najlepších vecí ktorá Curtis Jacksona napadla natočiť o sebe svoj vlastný film. Príbehova línia je super v kombinácii z hudobnou kariérou samotného rapera, ktorá sa stala podľa skutočnosti a autor nám ju chcel priblížiť. Môžeme vidieť ako mladý Curtis Jackson (50 cent) vyrastá a vôbec to nemá ľahké, až po samotný záver a vrchol jeho kariéry, a medzi tým celý jeho život. Môžem povedať že je to naozaj dobry film. ()

Petak3

“Budeš mi řikat ne*ře tady před těma zasranejma kolubijcema?” edit: “já bych drobný bral” okej tu pátou tam za ty hlášky pošlu, rozjezd byl pomalejší ()