Rituál

• Česko Rituál (viac)

Šerif Edward Malus (Nicolas Cage) pred niekoľkými rokmi prežil šok, keď sa mu po tragickej autonehode nepodarilo zachrániť matku s dieťaťom. Muž trpí výčitkami svedomia až do chvíle, kým sa mu nenaskytne možnosť svoje zlyhanie napraviť. Edwarda osloví jeho bývalá snúbenica Willow Woodwardová (Kate Beahanová) a požiada ho, aby jej pomohol nájsť stratenú dcéru Rowan (Erika-Shaye Gairová). Policajt prijme výzvu ako svoju druhú životnú šancu a vydáva sa pátrať po nezvestnom dievčatku na malý ostrov v Pacifiku, kde Willow s Rowan žili v malej komunite. Členovia tunajšieho spoločenstva, ktoré sa riadi starými pohanskými zvykmi, popierajú, že tu Rowan niekedy žila, a ak áno, potom už určite zomrela. Edward sa na ostrove zaplieta do siete starodávnych tradícií a tajomstiev. Čím viac sa pokúša dievčatko nájsť, tým väčšmi sa zároveň približuje aj k niečomu, o čom sa na ostrove nesmie hovoriť... K rituálu! (TV JOJ)

aiv

Film se mi líbil. nikdo o ničem neví a Cage musí vyřešit, kde je jeho dcera. Ovšem kdo čeká happy end, má smůlu. domorodci drsně vyšetřovatele upálí. tedy jeho dcera. ()

jkpj22

Originál jsem neviděl, takže srovnání nemám.... skript byl docela dobrý, dá se na to dívat, ale čekal jsem, že to bude mysteriózní thriller. Spíš se z toho vyklubala detektivka o bandě pošuků a jejich rituálech. Není to vyloženě špatný film, ale není na něm také nic zajímavého. Dvě hvězdy. ()

honzic

Trochu nedomyšlené, ale koukat se na to dá, ale na to, jaký to mělo mít potenciál, tak to nebylo moc využito. Hodnocení: 50 % ()

Wulz

Místama ale hodně moc Atmosférický, zajímavý, napínavý a tak dál. A skvělý konec. Časem možná vytáhnu, zatím to však cítím takhle. ()

Goodlooker

Ač pěkný trailer předvídal jiná hodnocení, Wicker Man je neuvěřitelně špatný film s hloupým dějem, nezajímavou zápletkou a rozvláčnou režií. Hvězdičku si zaslouží snad jen Leelee Sobieski, za solidní výkon, jasně převyšující nevýrazného Cage. Jeden americký kritik řekl, že Wicker Man je něco mezi Láskou s Rizikem, Americkým vlkodlakem v Paříži a Stát se hvězdou. To mne doopravdy pobavilo... 20% ()

Voloda

Komplet celyyyyyyyy film som sa nudil...ale dopozeral som to.. .Nicolas:ten bicykel ti pristane aj ked ho asi casto nepouzivas 1star na za toto pobavenie:) ()

padress

Pokiaľ máte radi filmy, kde po celý čas neviete, čo sa deje, až na konci v poslednej minúte na to prídete, tak Rituál je ta správna voľba. Tu na ČSFD je tento film dosť zle hodnotení, ale podľa mňa to až tak zlé nieje. Len ten záver nebol nejaký prevratný, dalo sa to čakať, že sa to stane – nepoviem čo, lebo potom to nemusíte ani pozerať :D. Ale jedno musím ešte spomenúť: keby som bol v takej situácii v reály, ako Nicolas, určite by to neskončilo, ako to skončilo. V scéne, kde sa prvý krát stretne s tou jazyčnicou učiteľkou, mno, určite by som ju oprel o lavicu, tu ,,včeliu kráľovnu“ by som zastrelil pri prvom strete. Násilnícke pocity, ja viem, to z tej roboty... ()

veverysiak

Priznám sa, že príbehy zo života pošahaných uzavretých komunít ma desia, už len realistické historky o naturistických ľudkoch, ktorým začne v istom momente zahadzovať sviečky a dobrovoľne sa vzdajú civilizačných výdobytkov a štastní vegetujú niekde na samote u lesa, je skôr na pováženie ako na nekritické obdivovanie, ale pokiaľ svojimi fantazmagóriami mordujú akurát svoje nedospelé úbohé deťúrence, nie je to až taká tragédia, väčšina tých deciek aj tak skôr či neskôr z tých abnormálnych podmienok nenávratne zdrhne, lenže ak sa takéto podarené rodinky začnú zgrupovať, treba čakať katastrofu, tak na tomto sa dá perfektne postaviť výborný hororík, napríklad ako v tomto prípade, lenže chlapi tú šancu premrhali, nejaké náznaky tu sú, ale s celkom slušne predloženými kartami to nedotiahli takmer v žiadnej hre do víťazného konca, takže sa vlastne nie je čoho báť, no a to je na mysterióznom horore neodpustiteľná chyba, takže 55%. ()

vilusinska

Tak tohle je nejspíš první film kde hraje Nicolas Cage, který mě vůbec nezaujal,bylo to hodně mdlé,unavené a pořád se tam jen běhalo a hledalo. Což je veliká škoda protože N. Cage mám ráda jako herce. ()

Scaevola

Nevím proč, ale mám N. Cagea se všemi jeho hloupostmi rád: Odpočinkový film se silně televizní produkcí, kamerou, hudbou, ale zajímavým motivem. Tady nejde o příběh, ale o náladu. Pravda - "odvážněmu" hrdinovi schází motivace a pořád si nejsem jist, jestli je dobře, když finální bitka probíhá mezi vzrostlým Cageem na jedné straně a drobnou dívkou a stařenkou na straně druhé... Ale proč ne? A když se nad tím zamyslíte, tak zákládní motiv je roztomile nekorektní. ()

brasek

Originál som nevidel a tento remake... nuž ako lepší tv film by som ho aj bral, ale ako mysteriózny horor či thriller? Postrádam čo len štipku napätia, atmosféry... scenár absolútne nedýcha tajomnom a herci sú priemerní ochotníci. Snímok je vo väčšine stopáže sledovateľný, aj keď má veľké žánrové nedostatky a ku koncu sa stáva fraškou. ()

Abaka001

Tento film začátku říkal že by se eventuálně rozjel dál. Ale nerozjel. Dalo se pomaloučku předpokladat jak to dopadne. Zato že tam hraje Cage a krásná příroda tak ty dvě hvězdy. ()

Enzo555

Perfektný exempár tzv. screwball comedy! Budete sa smiať od momentu, čo Nick alias detektív-trouba vylezie na plátno. Fackovanie žien? Výbuchy emócii? Kopačka do brucha Leelee Sobieski? Ľavý hák starej žene? Ček. Ček. Ček.. Korunu všetkému nasadia, keď mu hlavu zavrú do klietky plnej včiel: "Not the bees! Not the bees! Glo-glo my eeeeyes" ()

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti