Elektroinženýr Al Fountain je na montáži v Tennessee. Je to velmi pedantický člověk, vnitřně osamělý. Není neoblíbený jen u svého okolí v práci, ale svým chorobným jednáním ničí i manželku Deb, které přesně na čas telefonuje, aby ji i syna kontroloval. Když pak ke svému překvapení zůstává opuštěn, zhroutí se celý jeho svět. (oficiálny text distribútora)

wosho

V haldě nudných filmů na ČT v LETNÍM NEZÁVISLÉM LÉTĚ se občas objeví skvost a na tento film velmi rád vzpomínám. Přímo z něj sálá taková ta pozotivníenergie, nepodobná Amélii či Lásce nebeské. Filmů takových je zatraceně málo a nikdo by se je neměl nechat uniknout, protože taková přeměna z sucharského suchara ze sucharova v týpka užívajícího si života v podobě Turturra se jinde nikde nevidí. ()

pjotr76

John Torturro nezklame - jestli chcete vidět dobrý a zajímavý věci a nebrat to podle režisérů, tak si projeďte filmografii tohoto herce z 99% se nezpletete a vždycky se dobře u filmů v kterých vystupuje pobavíte. ()

DannyBoy80

Opět minimalistický, velmi levný, ale přesto nadprůměrný film Toma DiCillia s výborným Johnem Turturrem. Krásný příbeh procitnutí ze zavedeného stereotypu. Uvědomění si jiných hodnot a přístupu k životu. Sam Rockwell naopak hraje hrozného magora, který působí jako terapeutický činitel, který se mimo jiné stará i o humor v tomto filmu. Příjemná záležitost, doporučuju. ()

ataman329

mierne "hippie" snímka s trochou jadrovej fyziky, teda prepáčte, elektrotechniky a o stratenom človeku, trpiacom obsesiami. film so štipkou nadprirodzena a o tom že nie každé raňajky musia byť presne o 7:00. vedľajšia postava "the kid" je pre hlavného hrdinu tým správnym korením, takým, ktoré by niektorí z nás vo svojich životoch radi privítali. je to jeden z tých filmov, po ktorých Vám bude dobre a budte mať chuť sa kúpať v jazere či mori a budete mať chuť byť šťastní. ()

krypton22

Tenhle snímek reprezentuje všechno, co mám rád na filmech. Radost v očích Ala Fountaina, zakusujícího se do čerstvého rajčete, stejně jako nostalgie při pohledu na smutný osud kdysi životem kypícího lunaparku, to všechno v člověku vyvolá takový příval emocí a vzpomínek, že se po dojezdu závěrečných titulků možná (alespoň na chvíli) stane někým lepším. Bez legrace. ()

GOREGASM

Nadprůměrná nezávislačina z pera Toma DiCilla, který napsal roli Ala Fountaina Johnu Turturrovi přímo tělo. Stejně tak Sam Rockwell si svou roli užívá s entuziasmem sobě vlastním. DiCillo se tímto filmem definitivně vyprofiloval jako jeden z top US nezávislých filmařů, jehož filmy nejsou jen pro pár klubových nadšenců, ale jsou otevřeny všem, kteří nejsou jen tupými konzumními hovádky :-) 75% ()

jura-roy

Chcete si užít pohodu a radost ze života? Dejte se dokupy s borcem jménem The Kid nebo jen Kid. Nádherný film a tom, jak si užívat a nic neřešit. Turturro a Rockwell tu hrají mistrovsky a celý příběh má nádech starých dobrých časů, kdy se o Vás všichni starali a byl čas na to si pořád jen hrát. Poselství filmu - radovat se ze života není třeba rozebírat. ()

Kalimero13

Jak byste hodnotily originální snímek se skvělou atmosférou a hlavně herci, kde ale bytostně nesouhlasíte s tím, s posláním filmu prezentovaným skrze chování postav? ()

junxi91

John Torturro v roli puntičkářského, přesného a pedantského šéfa elektroinženýra Ala Fountaina, který řídí montáže turbín Zeus a díky tomu, že nedopřeje svým montérům padla 15 minut před koncem směny, je oblíbený asi jako komár na nudapláži. Chlapi ho sice večer pozvou na pokera, což je podle něj "debilní hra", ale nakonec se za nimi přece jen vydá, ovšem si za dveřmi vyslechne, co si o něm doopravdy myslí. Také rád volá své ženě a synovi a jediné, co ho zajímá je, kolik je třeba 12x7, což syn neví a má jaksi problémy s násobilkou. V jednom okamžiku však Al vidí, jak se věci dějí obráceně a rozhodne se obrátit svůj život. Půjčí si auto a navštíví zábavní park ze svého dětství, ale 90. léta nejsou to samé co 70. léta a z atrakcí je jen hromada šrotu. Po cestě zpět potká zálesáka a svůj pravý opak Kida, který si našel svůj kus země, žije v otevřeném karavanu, osvobozuje zahradní jeleny a trpaslíky, a žije v souladu s přírodou, koupe se v skalní rokli a hlavně - nikdy nepracoval. Spolu se pak baví a zažívají venkovské dobrodružství, což jsem jim upřímně záviděl. Rajčatová válka na poli, rozjeté policejní auto, krádeže trpaslíků a čumění na wrestling. Kid ale taky není psychicky úplně v pohodě, je to takové nemehlo, že dostane přes držku a občas se začne vztekat a hysterčit kvůli drobnostem. Nakonec sbalí dvě holky u jezera a milý Al si dokonce střihne nevěru. Pět dní si tak užil mimo svůj spořádaný život a to mu otevřelo oči. Myslím si, že takovou proměnu by potřebovalo více lidí, ale Česko přece jen není Tennessee a taková zatopená rokle je v létě obsypána lidmi jako hovno mouchami, a na cizím pozemku si nelze jen tak vybudovat vlastní kemping plac. ()

crjules

Dalsi z mych zasadnich filmu a srdecnich zalezitosti. Podivejte se na sebe z odstupem, jakoby pohledem nekoho jineho.Ze mate najednou jine zivotni hodnoty? Zijete stereotypem? Udelejte neco. Treba neco tak banalniho, jako skocit ze skaly do vody, rozbit okno a na par chvil se zblaznit. A zacnete zit ... ()

markyzgero

klasiku dvou naprosto rozdílnejch charakterů podal di cillo s přirozeností sobě vlastní a vytvořil tak srdcerváčskej model suchopárka konfrontovanýho s bezstarostností redneckovskýho anarchisty. princip toho všeho spočívá v prolnutí dvou životních filozofiií, přičemž (osudu a benzíňákům navzdory) vítězí ten levnější a prostoduší. nemělo by to tak být vždycky? occamova břitva sakra... ()

pushover

Nezávislej film, jaký uměli točit jen v devadesátkách o prozření jednoho konzervativního suchara za pomoci jinýho ujetýho excentrika. ()

Queendom

Naprosto nečekaná pecka! Doporučuju všem milovníkům jemnýho a trochu ujetýho humoru. Sam Rockwell válí a Catherine Keener jako bloncka taky překvapila. ()