Elektroinženýr Al Fountain je na montáži v Tennessee. Je to velmi pedantický člověk, vnitřně osamělý. Není neoblíbený jen u svého okolí v práci, ale svým chorobným jednáním ničí i manželku Deb, které přesně na čas telefonuje, aby ji i syna kontroloval. Když pak ke svému překvapení zůstává opuštěn, zhroutí se celý jeho svět. (oficiálny text distribútora)

kleopatra

John Torturro hraje šílenýho suchara, který svým podřízeným nedopřeje trochu zábavy ani pět minut před sirénou, plechovky s barvou musí lícovat a když už nemá koho buzerovat, zavolá domů a vycuká aspoň manželku a syna. Neni divu, že když dělníci z jeho party pořádají mejdan, on sedí v motelu sám a volá na sex po telefonu. Jednoho krásného dne ale potká chlápka, který jako kdyby si odskočil z komparsu na kovbojku, a který mu jeho "hodnoty" obrátí naruby. Al Fountain se začne chovat jako utržený ze řetězu a pod "vedením" svého nového přítele pozná, o čem je život. Parádní, u nás bohužel málo známý film (jako většina DiCillových) a první film, ve kterém jsem viděla (a žasla) Sama Rockwella. ()

Lima

Moc příjemný film s bezvadným Johnem Turturrem a Samem Rockwellem, který snad do konce života bude hrát samé excentriky, jako je to i v tomto případě. ()

lebowski

Člověk si kolikrát si ani neuvědomuje jak žije, má partnera, s kterým se vzájemně přetvařují, má děti, kterým místo aby přinášel radost, tak jim ubližuje, má práci, které dává přednost před osobním životem a zároveň má prázdný život, jehož smysl je v tom, že má zažitý určitý stereotyp z kterého neumí, nebo spíš nechce vybočit, strachuje co si o něm pomyslí ostatní, neumí být sám sebou, neprojevuje své skutečné pocity, chybí mu láska. Život pak utíká a člověk najednou zjistí, že děti odrostli a nechtějí ho vidět, je závislý na partnerovi, práce ho nebaví a on je v podstatě sám...Tento film je o tom, že pokud člověk chce, jde to změnit, jen musí sám chtít. ()

Faye

Každý se někdy ocitne v situaci, kdy neví kudy kam. Pouze částečná změna nemusí být ve skutečnosti změna k lepšímu. Chce to potkat The Kida nebo jenom Kida. A namířit k jinému štěstí nebo k jiné zkáze, vždyť člověk je v podstatě odsouzen k svobodné volbě ..... k volbě co si počít sám se sebou a se svým životem. Nelze milovat nic jiného, než to čemu dává člověk přednost. Ale je potřeba ..... The Kida nebo Kida aby na to „človíček“ přišel. ()

hirnlego

Neskutečně krásný film, na který se kouká tak zatraceně příjemně, až člověk zatouží po tom, aby nikdy neskončil. Vynikající John Turturro jako upjatý elektroinženýr, kterému dá lekci v užívání si života mladičký Sam Rockwell. Samova postava (mimochodem naprosto úžasně zahraná) je tak dojemně naivní, a přesto životem protřelá, až má člověk chuť poznat tohohle týpka osobně - užívat si života aspoň chvíli s ním, házet po sobě rajčata v cizím sadu a chodit nazí plavat do lesního jezera... Miluju Kida, miluju Sama Rockwella a miluju i tenhle film - film, na který slovo "příjemný" sedne tak dokonale, jako na žádný jiný... ()

H34D

Při sledování jsem si říkal, že tři hvězdičky a víc ani ťuk, ale právě díky rozvolněné a na první pohled neurčíté atmosféře jsem se rozhodl později zvýšit. Tento film se zkrátka musí v člověku rozležet, je to příjemné "indie", nachazející poetiku v obyčejnosti a jednoduchosti. Divák očekávající úderný a výmluvný děj je pak jako samotný Al Fountain - upjatý a úzkoprsý - je třeba se uvolnit a The Kid ve skvělém podání Sama Rockwella si k vám najde cestu. Krize středního věku je tedy zažehnána, resp. příjemně překonána a tak i když určitou naivitu snímku neodpouštím, mohu jej zařadit po bok (přesněji těsně za) známější Můj nejmilejší bar... 7/10 ()

gudaulin

Tenhle snímek tématicky připomíná starý český film Řeka čaruje. Máme tu vyhořelého chlapa, který tráví většinu času na montážích a zajímá ho jenom jeho práce. Je vyždímaný, neschopný hlubšího citu a vlastně díky přehnané sebekontrole a upjatosti není schopen s někým sdílet přátelství a jen trpce vnímá svoji malou popularitu mezi kolegy. Pak se stane cosi, co změní jeho dosavadní život, a díky náhodnému setkání znovu pocítí radost ze života. Výborné výkony obou hlavních představitelů, chytrý scénář, to je hlavní plus tohohle neokázalého nezávislého filmu. Celkový dojem: 90 %. K hlavnímu hrdinovi mám blízko, doufám, že ne povahou, ale pracujeme vlastně ve stejné branži.:-) ()

Kaka

Feel good vibe movie o tom, že i totální suchar a pedant může být v jádru úplně na pohodu, jen potřebuje správné lidi (resp. jejich vliv) kolem sebe. Box of Moon Light nevypravuje toto věčné téma nijak extrémně sofistikovaně a občas i docela pomalu, ale Turturro hraje famózně a Rockwell prostě je a před kamerou zaválí jako obvykle. Nepříliš známý film, jehož puštěním se určitě filmový večer nepokazí. Žádná díra do světa se ale rovněž nekoná. ()

castor

Mimořádně vlídný a inteligentní snímek, který poskytl výživnou půdu nejen pro Johna Turturra, ale i pro doposud prakticky neznámého Sama Rockwella v roli ulítlého Kida. Nezávislý guru DiCillo měl i coby scénárista při psaní lehkou ruku a.. inu, někdy je méně více, takže 90%!! ()

D.Moore

Krásné od začátku do konce. Rád bych napsal víc, ale nejlepší bude, když se na to každý podívá sám. John Turturro je výborný, můj oblíbený chameleon Sam Rockwell je (opět) přímo geniální. ()

JANARYBA

Opravdu vydařený film . John Turturo excelentní, k páté hvězdičce mě chyběl trošku přesvědčivější konec. Který chytrák si zase vymyslel ten český název namísto vystihujícího originálního BOX OF MOON LIGT. Jaké sedmé nebe tím myslel??? ()

Arbiter

Divák očekáva životní twist totálního kreténa v uvolněného nadmuže, který prozře po návštěvě pohádkového mentora, a po zhlédnutí si uvědomí, že každý film na téma proměny nemusí být nutně-absurdně-teatrálně přepálený. Ne každé zlato třpitívá se, pane se sekerou. ()

InJo

Velmi prostá, přímočará a krásně pohodová nezávislárna o překonávání krize středního věku. V podstatě to nemá čím překvapit (ta samá zápletka a děj už byly podobným způsobem zpracovány mnohokrát), ale na druhou stranu ani čím urazit a ty necelé dvě hodiny strávené ve společnosti sympatického dua Turturro - Rockwell utečou jako voda. 70 - 80 % ()

Anderton

Je to predvídateľné? Maximálne. Je to originálne? Ani náhodou. Ak by to tak nebolo, bola by to chyba? Asi áno. Je to feel good movie v tom najlepšom zmysle slova? Jednoznačne. Uťapnutý chlapík sa dostáva niekam do vidlákova a zhodou okolností spoznáva voľnomyšlienkára, ktorý ho prevedie vlastným neokázalým svetom a otvorí tak meštiakovi nové obzory. Samozrejme nesmú na tejto ceste sebaspoznávania chýbať ženy. Pokiaľ milujete americké indie filmíky z deväťdesiatok, nie je absolútne čo riešiť, dostane sa v tomto subžánri na vaše najvyššie priečky obľúbenosti. ()

DwayneJohnson

Hodně ujetá komedie se dvěma skvělými herci v hlavních rolích.Sam Rockwell je exot už od pohledu a Johnovi tahle role sedla taky jako přišitá. Ale 85 procent? No to teda určitě ne. ()

Happens

Tak tento film mě po dlouhé době opravdu uchvátil, nádherné, nenucené, jednudoché a přitom tak zvratové. Manžel od rodiny je na pracovní cestě, která mu předčasně končí, netuší proč, ale něco mu říká, aby nejel domů a podíval se na jezero, kde kdysi v mládí strávil dva dny. Jeho výlet nabere neočekávatelných obrátek. Nutno dodat, že se jedná o elektroinženýra, jenž má přezdívku od manželky "Clockwork", poněvadž je na vteřinu přesný a vcelku suchý člověk. 5 Hvězdiček a zasloužených, tento film musíte vidět. ()

Bachy

Možná, že pro absolutně uvolněnej roadmovie feeling není třeba ani trochu roadovat. Chápu, že téma "prolomení sucharovy mysli" je speciálně v indie vodách poměrně populární a možná i otřepané, ale taky moc dobře chápu, co to znamená mít na lodi Rockwella a skrz něj lámat Turturra. Více tance u ohně všem! ()

panjosef

Suchar Turturro, živel Rockwell a jeden moc krásnej, lehoučce natočenej a úžasně pohodovej film, kterej ve mne zanechal neskutečně dobrej pocit. Film malej a komorní, ale o věcech velkejch a mooooc důležitejch. Ani se mi k tomu nechce nic moc psát, tohle se prostě musí vidět a užít si to ;-) ()

mat.ilda

Nenápadně se tvářící úvod do sucharské existence jménem Al Fountain nepřeje nejmenšímu tušení, že od chvíle, kdy si hrdina najde svůj první stříbrný vlas a doslechne se něco nelichotivých přívlastků o své osobě, ohlásí nástup dobrodružná linie, u které nebude tak docela jasný žánr, kterým se bude ubírat - od matoucích a krajně podezřelých situací se dá čekat cokoli, počínaje nějakým tím nadpřirozenem, přes úchyláckou komunitu a brloh bestiálního maniaka, až po možnost onoho světa, aby vykrystalizovala do nevážně-vážné, vzrušující výroby nových vzpomínek, protože ty dětské častým používáním vybledly jako staré fotografie a bdělost přítomnosti náhle nestačí. Na podivném místě, kde složení obyvatelstva připomíná U-Turn v umírněné podobě, může začít Alova cesta k znovuzrození, provázená bezednou studnicí inspirace - chlápkem, co přestřihl dráty, aby se stal nezávislým a kterému jsem lehce uvěřila, že ve staré šperkovnici vězní měsíční svit - aby ne, když mu prodej kradených zahradních kýčů vystačí na pohodlné vyžití a půl domu k tomu... John Turturro a Sam Rockwell jako skvělý a skvělejší. ()