Sport Billy

• USA Sport Billy

Starší seriál ze sportovního prostředí o Sport Billym a jeho věčném sportovním soupeření se zlou Vandou z Vandalúzie. (Karlos80)

Douglas

Jeden ze seriálů, které jsem jako kluk strašně žral... Zejména jeho obří tašku do kapsy, ve které sice nosil strašné množství krámů (kajaky atp.), ale já vždycky snil, že by se v ní dala tahat celá knihovna. :) ()

Karlos80

Spíš klučicí záležitost ze sportovního prostředí..Dobrá animace studia Filmation..Ano, dám za pravdu všem co tu píšou o té kouzelné žluté taštičce s velkým monogramem SB, ona a stejně tak i ta jeho žlutá raketka byly asi poznávacím znamením tohoto celkem na svou dobu solidního seriálu...Nezapomenutelná je i rovněž původní melodie tuším nazpívaná Stanislavem Hložkem někdy na konci osmdesátých let. ()

genetique

Z tašky vytiahnuť auto a ujsť na ňom pred protivníkmi! To bol ideál :). Ako decko som ale takú podobnú v obchodoch márne hľadal. 65%. ()

Tryskomyš

Jé, tak na tento seriál už jsem málem zapomněla. Teď jsem o něm četla tady v jedné diskuzi, tak jsem si vzpomněla, že jsem ho ráda sledovala. ()

Šimpy

"Sport Billy! Z nebe přiletěl jsi k nám na Zem, Sport Billy, svedeš tu nejeden tvrdý boj se zlem, Sport Billy. Když si vezmeš na pomoc čestné jednání, to Tě pak vždycky mocným kouzlem ochrání.." Tak takhle to před mnoha lety ve vesmíru mého dětství zpíval Standa Hložek. Naprostá kultovka, sympaťák hlavní hrdina i hrdinka, vtipní a hláškující záporáci. Tohle jsem měl zkrátka rád! ()

Ninkaa

Tenhle seriál jsem fakt milovala, dávali ho v rámci Vegy nebo Magionu, už nevím, ale vždycky jsem u něj musela jíst chleba se sádlem - asi abych "posílila" sportovního ducha...:-) ()

Kri-kri

Objektivně vzato je to jednoduchý seriál s příliš předvídatelným a jednotvárným dějem. Všechny díly jsou o tom samém - Vanda chce ovládnout svět a Sport Billy jí v tom za pomocí svého zázračného sport vaku zabrání. No ale i tak to má něco do sebe. Sledoval jsem to roku 1991 ve Studiu Rosa a kupodivu se na těch pár dílů, které se mi podařilo sehnat mrknu i teď. Přestože se mi nepodařilo sehnat v češtině můj oblíbený díl o závodu kolem sluneční soustavy, v němž za Vandu závodí Vesmírná krysa, i tak z nostalgie dávám 3 *. 55% Ukázka v CZ z dílu Špatné počasí. ()

jitrnic

Strašně jsem se na to těšil, dávali to, tušim, ve čtvrtečním Magionu. Hlavně ta písnička Standy Hložka mi přišla šíleně cool. Celkem nedávno to opakovali, je to strašné... ()

inutihar

Saip byl super, ale domina Vanda v mých snech řádila mnohem víc. Takže jedna (tajná) hvězdička za Vandu ii za ten lehce anime nádech celé série. Ale nevím, jestli bych to chtěl vidět znovu. ()

Renie42

Co toho jsem doma měla. Od nálepek, přes omalovánky a trička. No Sport Billyho jsem žrala. Náhodou jsem si na něj vzpomněla a on tu i je :-). ()

subic

Vysílala Česká televize někdy začátkem 90ých let v rámci Studia kamarád (už si tím nejsem jistý na 100%) a v té době už se vysílaly lepší západní seriály. ()

masik

Zde jednoznačně exceluje Martin Dejdar v roli Vandiného poskoka Sajpa :-) "Váš dvorní idiot je na cestě, Vaše Zlověstnosti" ()

badajajuak

Nemůžu si pomoct, ale Sport Billyho jsem moc rád neměl. Asi proto, že byl až nechutně čestnej a mirkodušínovskej a vždycky se ze všeho dokázal vyvlíct a pořád vyhrával. ()