Mistr filmové parodie David Zucker si tentokrát vzal na mušku snímky ze školního prostředí jako jsou Nebezpečné myšlenky, Pomáda a dokonce i klasickou Džungle před tabulí. Richard C. Clark je středoškolský profesor plný mladičkých ideálů a touhy "učit". Nechá se proto přeložit na problémový ústav, kde profesorům nejde o to, aby mladé lidi vzdělávali, ale o to., aby ve zdraví přežili výuku. Clarkovo svaté nadšení oslní krásnou kolegyni Victorii natolik, že se s nezkušeným profesůrkem duševně i sexuálně velmi sblíží. Ovšem ostatní členové profesorského sboru, včetně sadistické ředitelky Doyleové, nemohou Clarka vystát. Stejně jako studenti, ta sebranka polointeligentních grázlů s okoralou mozkovou kůrou. Právě jejich důvěru musí profesor Clark získat... (oficiálny text distribútora)

SeBig

Taková ta komedie, když to zrovna dávaj v televizy a nic jinyho nedaváj tak OK. Moc jsem se sice nezasmál, ale zase mě to tak neurazilo a dalo se to dokoukat. ()

Stanislaus

Bláznivá škola patří rozhodně mezi ty povedenější parodie a humorným způsobem si dělá srandu ze snímků ze školního prostředí. Film nabízí vesměs dobré herecké obsazení, od vykuleného a nešikovného Jona Lovitze, přes sympatickou Tiu Carrere, až po démonickou Louise Fletcher. Velkým plusem budiž skutečnost (alespoň pro mě), že snímek funguje i při opakovaném zhlédnutí. Je sice pravda, že některé scény působí strojeně, ale i tak Bláznivá škola pobaví, což je u komedie to nejdůležitější. ()

eraserhead666

Jo, jo, jo, tohle je má krevní skupina, má srdcová záležitost, můj šálek humoru. Už pro úžasného Jona Lovitze, kterého považuji za jednoho z nejlepších komiků, slaďoučkou Tiu Carrere a mrchózní Louise Fletcher. Nevinný tanec dvou mladých lidí, kteří se moc neznají, Tia, vyhrnující si sukni, protože jí něco leze po noze, Jon, simulující drogový rauš, učitelka tělocviku, ulice, v níž autorádio hraje jen jeden hudební styl, ten úžasný účes s jezdícími autíčky, který jsem si vždycky přál mít. Na tohle bych mohl koukat pořád a pořád dokola. Jedna z nejlepších a mých nejoblíbenějších parodií, co znám. ()

Tommassi3

"A tenhle chlapec !! Všichni si mysleli, že má Touretteův syndrom, až pan Clarke zjistil, že je jenom hinduista.." ;) Tvořit parodie pro některé diváky v důsledku vyznívá stejně jako házet kostky Zuckeru na stěnu.. Velmi slušná žánrovka s humorem zhusta sympaticky za hranou a výborným Jonem Saturday Nights Lovitzem, jehož ksicht i herecká poloha žánru sedí málem víc než ten Leslieho Nielsena. ()

ConanVJ

Parádní komedie u které jsem se královsky bavil. Profesor je fakt magor a jeho hlášky jsou suprový. Tie to tady sekne. člověk zde pozná spoustu filmů ze studentského prostředí a tím víc si to užije. Za mě 86% :) ()

Kryton

Jedna z mých nejokoukanějších parodií 90.let. Pamatuji si jak jsme si to s kamarády neustále pučovali na kazetě. Lovitz hlasí jak má a narozdíl od dnešních komedií je to opravdu vtipné! ()

LINKIN

Film jako takový stojí za houby, herecké výkony jsou hrozné, scénář je vysloveně špatný, ale filmy sou od toho, aby člověka pobavili a věřte nebo né, já sem se smál téměř celou první polovinu filmu. Druhá polovina už byla takový to klišé Hollywoodských rádobykomedií s trapným Happy endem. Na poli filmovém teda Bláznivá škola neuspěla, ale vtipem srší do všech stran. ()

Rosana

Super gagy, jako nechutná učitelka rozdávající letáky se sešívačkou připíchlým kondomem, učitel se špuntem od vany, aby vypadal cool nebo cokoliv jiného mě přivádělo k smíchu, že mi tekly slzy :) ()

MikO_NR_1909

Pre fanúšikov intelektuálne humoru je to ako keď mačka potrebuje pelech. Ale pre nás s morbídnym, surovým humorom, zábavička tip top so zaujímavým hereckým obsadením. Aj napriek dieram v logike (7/10). ()

blackrain

Jon Lovitz je natolik výrazná postava, že klidně může celý film utáhnout sám. Byla jsem strašně zvědavá jak se co by Richard Clark vypořádá s nastalou situací, i když bylo od začátku jasné jak to celé dopadne. Tohle je svěží komedie, respektive parodie, která čerpá od svých slavnějších kolegů ze školního prostředí. Ty odkazy pobavily. Dokonce je tu odkaz i na Sestru v akci. ()

L_O_U_S

Vzhledem k tomu, že jsem učil rok na učňáku v ghettu, docela jsem se v postavě Jona Lovitze zhlédl. Škola v tomhle filmu je sice popsána s pekelnou nadsázkou, ale zaujmout učně jako pan Clark se mi bohužel nepodařilo. "Falešnej poplach. Někdo dal pistoli do mikrovlnky." (313.) ()

Foma

Nehodnotím ani tak film, ten je docela vtipný a praštěný, ale můžeme se v něm setkat s pravým učitelským ideálem :-)! ()