Avatar: Legenda o Aangovi

• Česko Avatar: Legenda o Aangovi (viac)
Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Fantasy / Akčný / Mysteriózny
USA, (2005–2008), 26 h 4 min (Minutáž: 23–48 min)

Zach Tyler, Mae Whitman, Jack De Sena, Dante Basco, Jessie Flower, Dee Bradley Baker, Mako, Grey Griffin, Mark Hamill, Jim Meskimen, Jason Isaacs (viac)

Bezstarostný 12-ročný Aang musí ovládnuť sily svojho živlu a postaviť sa svojmu osudu, aby obnovil rovnováhu vo svete rozdelenom násilným konfliktom. (SkyShowtime)

Recenzie používateľa Jestrab k tomuto seriálu (65)

Král živlu země (2006) (S02E18)

Hodně zrychlené přesvědčování krále k tomu, aby uvěřil Aangovo teorii. Tak zrychlené, že by to stálo i za 2*. Ale Věci, které se stali v posledních 3 minutách mě přesvědčili hodnocení vytáhnout. ()

Guru (2006) (S02E19)

Se to znova rozdělilo na několik malých příběhů. Toph linka napohodu. Sokkova linka dost napohodu. Aangova linka vizuálně zatim asi nejlepší za celý seriál. A linka hlavního města napjatá jak kšandy. Lepší to asi být nemohlo. Azula je naprosto úžasná! ()

Křižovatka osudu (2006) (S02E20)

Drak západu je badass. Ve finále se to zase neskutečně rozjede. Formu si to zachovalo jako v 1. sérii. Prakticky 3 díly které tvoří finále. Ale provedení je naprosto odlišné. Válka z nitra je zde vyvrcholená náramně. A hořko-sladký konec je něco, co muselo namíchnout nejednoho fanboye, a to se mi líbí. ()

Kniha třetí: Oheň (2007) (S03)

Závěr této kultovní záležitosti má dvě misky vah. Na jedné straně naprosto perfektně zvládnuté zakončení příběhu. Na tom je vidět, jak to může fungovat, když máte jasný cíl a směr a nemusíte dělat zmatené obkliky a podivné příběhové zlomy. Účel svědčí prostředkům. A na druhé straně bezkonkurenčně nejslabší fillery celého seriálu. Je to bohužel seriál. Není to televizní film rozdělený na 6 epizod, ve kterém by se vše vysvětlilo bez slabých fillerů, ale když se tvůrce rozhodne pro formu, musí snést všechny aspekty. A to bohužel vyváženost dílů nebyla. Bohužel to je tak zásadní negativum série, že i přes naprosto úžasný (a to slovy chvály opravdu šetřím) dějový oblouk a jeho zakončení nemůžu s čistým svědomím dát 5*. Už jen v kontextu sérií, kde byly fillery řádově lépe zpracované. ()

Probouzení (2007) (S03E01)

Takže tahle série si bude chtít hrát na drsňáka, jo? Tak uvidíme, jak se bude držet té atmosféry, kterou navodila 1. epizoda. Zatim to nevypadá špatně. A Azula si drží pozici té největší a nejlepší šmejdky, kterou jsem v animáku snad kdy viděl. ()

Čelenka (2007) (S03E02)

Takové budování k tomu, aby nakonec zdrhli? Nezlobte se, ale tohle mi přišlo dost odfláklé. Zavrhnout to nemůžu, to budování na mě působilo, ale jen tak od toho zdrhnout? dávám 3*, pokud to bude mít nějakej dějovej význam, hvězdy zvýším. ()

Paní s hlinkou (2007) (S03E03)

Na rozdíl od předchozího dílu to mělo hlavu a patu. Je to taky filler, ale na nic si nehraje a to, co se zde děje je úctyhodné. Sice mystériozno je zde průhledné, ale účel to splňuje a míň jak 4* dát nemůžu. ()

Sokkův mistr (2007) (S03E04)

Na Iroha teďka kašlu. Nemá cenu v každém druhém komentáři říkat, jakej je to badass. Prostě pokud se mi přestane líbit, tak vám dam vědět, ale asi se to jen tak nestane. A to, že byla dána chvíle konečně i Sokkovi je jen dobře. Parádní práce s tím, že není vládcem žádného živlu. A není ani vládce meče. Je vládce sám sebe a ukazuje, že nemá smysl se za nic přetvářet. ()

Pláž (2007) (S03E05)

Noooooo... začátek byl dost v pohodě. Takové to tralaláčkování, všichni se chovaj podle jejich charakteru ať už zapáleně nebo nadneseně. Pak u táboráčku jsem dostal takovej trapnej poker face, že mi hned ani ta finální scénka nepřišla tak dobrá, jaká ve skutečnosti je. Vážně díl o ničem, ale asi nám to tvůrci před koncem nějak vnutit museli. ()

Avatar a pán ohně (2007) (S03E06)

Dost silný díl, který má v sobě víc, než se zdá. Nejen, že jdeme hloubjeji do lore, ale také hloubjeji do duší našich hrdinů na obou frontách. A celkem tento dvojí metr jedné vzpomínky funguje. Navíc to fakt vypadá epicky. ()

Uprchlice (2007) (S03E07)

Ještě jsem žádné epizodě nevyzdvihnu její vtip. A bezesporu je to silná stránka, protože se nebojí jít na hranu vtipu, protože žertovat o slepectví v dětské show je dost odvážné. Tady se jim to však daří nadmíru korektně. A nejde jen o tento styl vtipu, ale i o další situace. Tato epizoda je toho krásným příkladem. Epizoda, která využila svůj potenciál na 100%. ()

Odvrácená strana Měsíce (2007) (S03E08)

Něco takového jsem čekal už od prvního dílu. Dočkat se toho takhle pozdě není ke škodě. Je to opravdu pokročilá technika a kdyby se objevila dřív, tak by to nefungovalo tak, jak v této epizodě. Nějaké to temno, se vždy hodí. ()

Noční můry a bdělé snění (2007) (S03E09)

Epizoda, která je velmi zmatečná. Nikdy nevíš co se děje, ale to má ve fantasy být. Pustit svojí představivost a nechat jí svobodně tvořit. Ale jen tak? V téhle fázi seriálu? U ovládání krve se s timeingem trefili, tady my to do časové linky moc nesedí. kdyby aspoň byla nějaká podobná epizoda již dřív, ale takhle z ničeho nic mi to přijde jako nic moc filler. Kdyby byl zasazen o 10 epizod dřív, bylo by to 5*. ()

Den černého slunce, část první: Invaze (2007) (S03E10)

Dobře napsaný Sokko. Stejně tak ohnivá linka. Vnitřní boj Zuka se mi opravdu líbí. O akci by mnoho mohlo říct, že nebyla nic moc, ale byla přesně taková, jaká měla být. Heroismus na akorát úrovni, žádné přehrávání a takticky dobře zvládnutý plán. ()

Den černého slunce, část druhá: Zatmění (2007) (S03E11)

Nelíbilo se mi moc zacházení s časem. Je pravda, že nahánění Azuly je dost podstatná část epizodního příběhu. Za mě je to přesto moc natahované. Stejně tak loučení malých s velkýma je šíleně přehrávané. Vesměs to ale vyvažuje Zukova linka, u které bych nezměnil naprosto nic. A obecně, příběh, jak je napsaný, se mi líbí. Jen to, jak se posouvá, mi někdy leze na nervy. ()

Západní vzdušný chrám (2008) (S03E12)

Tak jsme si spojili Zukovu a Aangovu linku. A to jak se chová Zuko, nevím, jestli je to přesvědčivé. Ne kvůli tomu, že by neřikal pravdu, ale tomu, jestli bych to bral z tohoto úhlu. Ale nutno brát, že se v něm mísí spoustu pocitů. Ale obecně, tempo se mnohem víc zpomaluje. Dřív z toho seriál těžil, mohl se ponořit do postav. Tady se ale už jen vezou na tom, co známe a řikají si: "Jojo, divák chápe naší motivaci, k tomu jak se chovám, prostě mi bude věřit.", já to ale vidím jako lenost, že se sám autor nechce ponořit do příběhu. ()

Mistři ovládání ohně (2008) (S03E13)

No konečně se trochu ponoříme do nitra. Konečně cítím trochu emocí, které zní upřímně. ()

Vroucí skála, část první (2008) (S03E14)

Pomalý rozjezd, tohoto dvojdílu. Pěkná práce s Mysteriem, ale je to dost hrrr akce. Pokud jim to jen tak projde, nebudu úplně spokojený, protože za nerozvážnost se musí pykat. ()

Vroucí skála, část druhá (2008) (S03E15)

No páni, byla to konečně akce, jak má být. Nejlepší z 3. série. Možná i nejostřejší zatím vůbec. Nastavují si pěknou laťku na finále. Chtěl jsem, aby Sokka nebo Zuko trochu doplatili, za to, že se takhle opovážlivě vrhnou do jámy lvové. Nic z toho. A i s odstupem mi to přijde laciné. Mrzí mě, že nejakčnější epizodě zatím musím dát 4*. ()

Jižní nájezdníci (2008) (S03E16)

Pane bože... Co to bylo za odfláknutý začátek! Mohlo to být skvělé zakončení jedné linky, ale už od začátku jsem byl tak naštvanej, že jsem to jen tak nerozdýchal. ()

Duch anime vládne Hollywoodu

Duch anime vládne Hollywoodu

18.04.2008

Šéfové velkých studií očividně věří, že Speed Racer sourozenců Wachowských (Larry a Andy) bude hit (a s přihlédnutím k vynikající trailerové kampani tomu začínáme věřit také). Jinak si nejde… (viac)