Aang a Zuko se vydávají na paralelní cesty, které jim umožní nahlédnout do minulosti svých předků. (SkyShowtime)

Jestrab

Dost silný díl, který má v sobě víc, než se zdá. Nejen, že jdeme hloubjeji do lore, ale také hloubjeji do duší našich hrdinů na obou frontách. A celkem tento dvojí metr jedné vzpomínky funguje. Navíc to fakt vypadá epicky. ()

Azurovydrak

"Když cítím, jak můj život vyprchává, nemohu se ubránit vzpomínkám na dobu, kdy bylo vše o tolik jasnější. Vzpomínám na přítele..." To, co zde tvůrci dokázali nacpat do pouhých pětadvaceti minut, opravdu nemá obdoby. Jde o zcela komplexní a brilantně vykreslený životní příběh dvou přátel, z nichž se v průběhu let stali rivalové na život a na smrt. "Některá přátelství mohou být tak silná, že přetrvají i celé životy." Místy proložení komickou vsuvkou také neuškodí, právě naopak. "Mají ve světě duchů záchody?" - "Popravdě řečeno... nemají." O avatarovi Roku jsem slyšel z úst leckterých fanoušků mnoho nelichotivých slov, z mého pohledu je to však suverénní borec, který se snažil, co mohl, aby svět udržel v bezpečí. "Na svatbě vždy s optimismem a radostí vyhlížíme budoucnost. I já jsem měl svou vizi světlých zítřků..." Ze všeho nejvíce ale obdivuji českého dabéra starého Sozina, jelikož teprve jeho unikátní hlas propůjčuje postavě onu děsivost a vypočítavost. "Bez Rokuovy přitomnosti a s podporou komety nastal ten správný čas změnit svět. Věděl jsem, že příští avatar se narodí jako vzdušný nomád, a proto jsem zničil vzdušné kláštery - ale avatar mi stále unikal. Po zbytek života jsem po něm marně pátral. Vím, že se někde schovává. Největší hrozba pro národ ohně - poslední vládce vzduchu." Tenhle díl je fantastický! ()