V předvečer zatmění Aang nedokáže rozeznat noční můry od reality. (SkyShowtime)

Azurovydrak

"Nepij to!" - "Proč? Je to otrávený?" - "Zdálo se mi, že když naše invaze vrcholila, musela sis odskočit na záchod! Zabil nás tvůj močovej měchýř! Ty bys měla nosit vlasy nahoře! V jednom mým snu ti je chytil vlak a..." WoW! Na tuhle epizodu jsem slyšel hodně hejtu, takže jsem si ji pustil vcelku skepticky, ale nikdy by mě ani nenapadlo, že se z toho vyklube jeden z nejzábavnějších dílů, co jsem kdy viděl! "Co to děláme?" - "To, k čemu nás naše srdce vedla hodně hodně dlouho. Kotě, chci s tebou zestárnout." Smál jsem se konstantně každých dvacet vteřin nad dokonalým mixem humoru a vynalézavosti. Vrcholem byl ale dozajista duel Agni Kai mezi Appou a Momem. "Už mám dost toho, jak je tohle zvíře hubatý a říká mi, co mám dělat!" - "Jo, vadí ti to? Tak si to pojď rozdat!" ()

Jestrab

Epizoda, která je velmi zmatečná. Nikdy nevíš co se děje, ale to má ve fantasy být. Pustit svojí představivost a nechat jí svobodně tvořit. Ale jen tak? V téhle fázi seriálu? U ovládání krve se s timeingem trefili, tady my to do časové linky moc nesedí. kdyby aspoň byla nějaká podobná epizoda již dřív, ale takhle z ničeho nic mi to přijde jako nic moc filler. Kdyby byl zasazen o 10 epizod dřív, bylo by to 5*. ()