Avatar: Legenda o Aangovi

• Česko Avatar: Legenda o Aangovi (viac)
Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Fantasy / Akčný / Mysteriózny
USA, (2005–2008), 26 h 4 min (Minutáž: 23–48 min)

Zach Tyler, Mae Whitman, Jack De Sena, Dante Basco, Jessie Flower, Dee Bradley Baker, Mako, Grey Griffin, Mark Hamill, Jim Meskimen, Jason Isaacs (viac)

Bezstarostný 12-ročný Aang musí ovládnuť sily svojho živlu a postaviť sa svojmu osudu, aby obnovil rovnováhu vo svete rozdelenom násilným konfliktom. (SkyShowtime)

Karmin

Lehká, oddechová a hloupoučce humorná zábava pro teenagery, s občasnými morálními poučeními, kde se hodně bojuje, ale nikdo doopravdy neumírá (nebo alespoň ne v záběru). Na to, že je to čistě americký seriál, dokázali tvůrci zakomponovat velké množství různých klasických anime fíglů. Navíc vytvořili celý specifický svět se zvláštní atmosférou. Čtyři národy mají každý svou vlastní kulturní stylizaci (Voda - Eskymáci, Vzduch - Budhističtí mniši, Země - Starobylá Čína a Oheň - takoví trochu démoničtější Japonci) a ze všeho dýchá orientální mysticismus. Jednotlivá bojová umění ovládající živly jsou vybrána z reálných existujících učení právě kvůli svým charakteristikám, kterými jednotlivé živly připomínají - plynulé Tai Chi pro vodu, točivé Ba Gua pro vzduch.. Aktualizováno: V současné době se vysílá třetí série a nutno přiznat, že teprve od druhé série se seriál pořádně rozjel. Zápletka je složitější, dobrodružství napínavější, nápady zajímavější, svět rozmanitější a postavy sympatičtější (a jejich charaktery přestávají být rozhodně černobílé). Také jich hodně přibylo a především asasinská parta ohnivé princezny Azuly tomu dodává šmrnc. ()

matt85

Voda: První série ukázala nejen velký potenciál, ale také naznačila, že jde udělat seriál jak pro dospělé tak i pro děti. Země: Druhá série sice víc povídková, něž příběhová, ale stále kouzelná a nápaditá. Oheň: Jedna z nejlepších sérií v historii seriálů! Závěr se nemohl povést lépe a i když to samožrejmě dopadlo dobře, tak vás to tak vezme, že kdyby to dopadlo špatně, tvůrci by to tím pokazili! Nezapomenutelný seriál, ke kterému se budu určitě vracet! P.S. Moje pořadí elementů podle oblíbenosti: 1. Země Proč: Protože kromě ovládání země je tu ještě kov, železo atd. 2. Oheň Proč: Ještě před týdnem bych oheň dal na poslední místo, ale po zkouknutí dílu The Firebending Master, kde je vysvětlena pravá krása elementu, jsem musel zvolit druhé místo! 3. Vítr a Voda: Oba tyto elementy jsou taky krásné, ale Voda měla málo prostoru, kvůli seznamování v první sérii a vítr dokonce ani skoro vůbec žádný prostor, ale nevadí :) ()

MEW2

pohadkove, predvidatelne, ne-zas-tak-originalni, roztahane. jako pohadka inspirovana anime to funguje dobre, ale srovnavat to s dospelymi anime? no to snad ne... ()

Claude Speed

USA se opět šťourá, kde nemá, tentokrát se snaží o "emerické" anime. To bohužel nevychází tak, jak by leckdo očekával. Recenze jsou sice zajímavé a slibné, ale ve výsledku jsem nedostal skoro nic z toho. Příběh je poutavý, ale tvůrci s ním nedokážou pracovat s jeho potencionálem. Průběh epizod je dost nudný, je sice říznutý dobrými vtípky ale to je trochu málo... Chybí tomu nějáký pořádný spád a akce, jako třeba u Naruta, ale tady jde spíš jen o slabší odvar. Vkládal jsem si do tohohle seriálu velké naděje. 35%. ()

Navrus09

Pro mě jeden z nejlepších animovaných sérií vůbec. V podstatě jsem s tímhle seriálem vyrůstal a pravidelně se k němu vracím i nyní. Cíl hlavních hrdinů je jasný a nezbytné odbočky od děje byly příjemným překvapením. Každá řada se soustředí na jiný element a tudíž i na jinou kulturu, takže se dějová linka neopakuje. Pět hvězdiček za výborný nápad, skvělou animaci a především výborně propracovanou mytologii. ()

Sweat55

Nejúžasnější animovaný seriál co jsem kdy měl možnost vidět. Výborný příběh, plný dojemných a vtipných momentů, zvratů, skvělých postav, zajímavého světa a tak dále. Když se seriál snaží být vtipný, je vtipný a vy se smějete. Když se seriál snaží být smutný, je smutný a vy máte slzy na krajíčku. Hlavní partě budete od začátku fandit, stejně jako obdivovat logické kroky záporáků. A finále vás posadí do kolen, tomu věřte. ()

amim

"Leaves from the vine Falling so slow Like fragile tiny shells Drifting in the foam." Nikdy jsem nečekal, že to konečně řeknu. Anime, který je opravdu vtipný. Cože? Nemožné. Avatar je postaven na velmi jednoduchém a zcela upřímně ne zas tak moc zajímavém příběhu, ale na druhou stranu nabízí zajímavé postavy, propracovaný svět a jak už jsem jednou zmínil vynikající dětinsky geniální humor. Autoři si rádi hrají s očekáváním, parodují sami sebe a dělají si srandu ze stereotypů a během toho pomaloučku polehoučku posouvají děj dopředu. Zkrátka a dobře, všem doporučuji, já jsem se ten týden, během kterého jsem shlédl všechny epizody, bavil královsky. ()

kukkik

Promyšlené anime s komplexním příběhem, humorem, který často opravdu pobaví a krásně pohádkový rozmanitý svět. Kniha Ohně podle mě trochu trpěla samotným pohádkovým konceptem (absence násilí..) ale díky tomu je celý pořad vhodnější pro dětské publikum a až tolik mě to nerušilo. Prvky filozofie, písně strýce Iroha, seznámení se zásadami různých východních nauk a dokonce i politikou, to vše dělá z této seriálové trilogie podle mě dokonalý pořad pro děti. Rozhodně 5/5 ()

boo-boo

Často vyzerá detinsky, je prekombinovaný a je predvídateľný. Tak prečo sa dopekla nedá prestať pozerať? Lebo disponuje prepracovaným a zaujímavým svetom, (pre Ameriku) netypickým hrdinom, brilantnou animáciou a množstvom coolerskej akcie. K tomu si ten epic fantasy feeling...proste chuťovka. Seriál, na ktorom by som chcel vyrastať. ()

fallanga

Po tom co jsem viděl Posledního vládce větru, jsem si říkal, že to je vcelku dobrý film s pěkným universem a je obrovská škoda, že to nemá pokračování, protože to mělo otevřený konec. Potom jsem ale zjistil, že film je natočen podle seriálu a vzhledem k tomu, že seriál je hodnocen mnohem lépe než film, tak jsem si řekl, že to nemusí být špatné. A vskutku. Je to skvělé. První série byla taková rozjezdová. Byla dobrá, ale čekal jsem ji mnohem lepší. Každopádně druhá a třetí série mi opravdu vyrazily dech. Bylo to akční, vtipné, zábavné, prostě skvělé. Pěkné universum, pěkný námět, pěkné zpracování. Skvěle napsané postavy a zápletky. V díle The Beach jsem si dokonce oblíbil i Azulu (o pár dílů později jsem se opět vrátil k nenávisti k ní). V druhé a třetí sérii k tomu přibyly i překvapivé plot twisty. Sakra, já chci další sérii. Nechci Korru, já chci zpátky Aanga, Kataru, Sokku, Zuku a další. ()

Godhaj

,,We are all one people, but we live as if divided.“ Musím se přiznat, že kouzlu Avatara jsem nepropadl hned. Úvodní epizody totiž působí dojmem primitivních příběhů určených jen malým dětem. Jenže pak se seriál rozjede do obrovského dobrodružství s milými postavami, které se vyvíjejí a rozvíjejí. Příběhem se line poučení o asijské kultuře a filozofii, ale tak šikovně a pěkně, že to pochopí i malé dítě. První a třetí série nejsou tak hutné a promyšlené jako série druhá, ve které dojde k mnoha zvratům a která je napínavá jako trenky. Moji nejoblíbenější postavou byl jednoznačně strýček Iroh, který hláškoval, jak jen mohl. Nejkomplexnější a nejsložitější postavou byl ale Zuko, který je naprostou scénáristickou lahůdkou a jedním z nejlepších charakterů, jaký jsem kdy ve filmu viděl. Jen lituji, že jsem tento seriál neviděl jako dítě, protože pro malé to musí být ještě silnější zážitek. ()

vaclaw

Veliký překvapení, z nenápadnýho seriálu pro děti se vyklubal doslova epicky velkolepý příbeh. Povedený pokus američanů přiblížit se japonskému anime. Propracovaný svět, napínavé zápletky, tuny opravdu vtipného humoru, překvapivě dobře propracované postavy a další libůstky jsou devizami tohodle seriálu. Místy mu sice škodí až přílišná infantilnost (ale zase pořád jde o seriál zaměřený na děti, tak co :-)), ale to je vzhledem k ostatním kvalitám zanedbatelná kaňka. Příjemně stravitelný seriál jak pro děti, tak pro dospělý, který se sice drží ve společensky nekonfliktně přijatelných mezí, přesto dokáže být zábavný a napínavý po celou dobu sledování. ()

Creony

Páni, jako že nemusím kreslený seriály podobného typu, tak tenhle americký kousek je fakt paráda. Už dlouho jsem nic neprožívala tak jako tohle. Napínavý až do posledních chvil. Tomuhle seriálu absolutně nic nechybí. Prostě super! ()

Mr.Roman

Obdivuhodný seriál, ktorý si dokázal udržať úroveň počas všetkých troch sérií až do veľkolepého a rozhodne aj nádherného finále (hlavne súrodenecký súboj). Hoci je zameraný na nižšiu vekovú kategóriu, dokáže nápaditou akciou, novým dômyselne vymysleným svetom a svojím humorom zaujať a okúzliť každého, takisto k tomu prispievajú hlavné postavy, ktoré majú všetky svoju hĺbku a ich príbehové línie niesu len odbočkami, ale súčasťou kompletného celku. Samozrejme by sa dalo hocičo vytknúť, hlavný príbeh je predsa len jednou dlhou cestou, jedného spočiatku slabého a neznalého hrdinu, za záchranou sveta, ktorú sa v inej podobe dalo vidieť už mnohokrát a nenásilnosť celého seriálu ide proti drsnému a temnému filmového trendu súčastnosti (to som vidiel skôr ako príjemnú zmenu). Kto má slabosť pre fantasy a veľké príbehy všeobecne, dokáže sa preniesť cez občasný detinskejší humor a ocení premyslený (a ukončený!) príbeh, ten si tu určite ako ja nájde čo hľadal a bude nadmieru spokojný. P.S. Je sériu od série lepší.. ()

PeterFLJilek

Napriek tomu, že je seriál venovaný detskému divákovi, obľúbil som si ho i ja. A nejde o infantilnosť, iba o akúsi nostalgiu alebo možno schopnosť jeho tvorcov zabrnkať na tú správnu strunu. ()

Lebowsky

Pekný a príjemný seriál o živloch našej planéty povedal by som že aj pohyb Bendingov ovládajúcich živly pekne charakterizoval každý jeden. Dobrodružstvo ktoré sa oplatí pozrieť napätie akcia humor do toho a trochu mystiky.... Ja osobne nemám čo seriálu vytknúť skvelá zábava chytľavý dej a príjemný zážitok :) ()

Wooke

Žral som to ako piškóty, tento seriál. Najviac cool mi vždy prišiel Zuko, hlavne neskôr, keď začal dostávať rozum a so strýkom boli top dvojka. Avatar bol taktiež vtipný keď bol dieťa, ale keď sa nahneval, tak bol problém. Celkovo súperenie živlov tu bolo odjakživa a preto za nápad jedna hviezda dole, lebo originalita trošku chýbala. Ale stupňovanie deja bolo geniálne a páčilo sa mi, že čím dlhšie ste to pozerali, tým temnejšie to bolo. Odporúčam. ()

A_san

Ok, po tomhle seriálu mě vážně mrzí, že neumím ovládat žádný živel a svět se stal takovou šedavou nudnou šmouhou. Amerika mě v tomhle velice mile překvapila. Na seriál jsem koukala s nadšením a nasmála jsem se nemálo. Aang byl místy takový trochu trouba, ale příběh byl zajímavě zpracován a dabing byl příjemný. Postavy nebyly otravné nebo v aspektech chování přehnané. Pro mě pět z pěti, opravdu povedené. ()

darthvader77

Nádhera jedním slovem nádhera. Seriál se skvělou atmosféru, animací hláškami a akcí i té hudby. Vememe si to hezky knihu po knize KNIHA 1 VODA Nádherný začátek, nalezení Avatar. Perfektní rodinná atmosféra, kdy se mezi postavami cítíte strašně dobře jsou sympatické a skvěle namluvené ať už bych mluvil o českém nebo anglickém dabingu. Spoustu úžasných hlášek: "Projedeš se mnou na tučňákovi". Animace prostě boží. Vše na pozadí drtivé reality války, která ovlivňuje osudy všech. Ulitlý Aang, starostlivá Katara, přihlouplý Sokko, temný Zuko a pohodový strýček Iroh, chamtivý Zhao. Tajemný Xho Xhong no a přece jen i Bumi z Omashu. Líbí se mi, jak každá postava má i svého kostlivce ve skříni a snaží se s ním bojovat úžasné. Celá první série se mi líbí s množství gagů, střídání prostředí a že každý díl neskutečně má neskutečnou rodinnou atmosféru plné lásky, přátelství. Škádlení mezi Apou a Momem výborná. Celá první série vrcholí úžasným finálem na pólu s nepohádkovým koncem. Závěrečná scéna s Azulou a Ozaiem skvělá. KNIHA 2 ZEMĚ Opět skvělá série, rodinná atmosféra, spoustu ponaučení a hádek. Nový charakter Toph skvělý, stejně tak jako Azula a její poskoci. Opět skvělé množství hlášek. U mě nejvíc boduje Iroh: "Kdo by kdy čekal, že se na místo své největší vojenské potupy vrátím............. jako turista!" :D. Celkově úžasné a opět finále v Ba Sing Sei. Takže druhá série drží standard a i přes závěrečné sobecké Zukovo rozhodnutí, které mi trochu vadilo je to úžasné a navnadí na další knihu. KNIHA 3 OHEŇ Na závěrečné sérii musím pochválit, jak tvůrci dokázali udržet tu atmosféru rodiny, lásky a přátelství i když jde o finální řádu. To je pro mě osobně velmi důležité neboť některé seriály mají problémy udělat perfektní finále bez toho aby se atmosféra a kouzlo vytratila. Nikoliv však zde. Naše parta s námi zůstavá taková jaká je až do úplného konce. Opět spoustu úžasných vtipných scén, především hlavně Aangovi halucinace alá Momo vs Apa samuraj duel. :D. Nebo hlášky typu: "Ne pane Ozai, to ty nemáš trenky! :D. Prostě skvělý úlet. Nejlepší je ale Bumi z Omashu: "Čekal jsem na správnou chvíli a když přišla tak jsem ji poznal. Záběr na Omashu a Bumi: "A co vy dělali jste něco zajímavého během zatmění?". Zukův vývoj úžasný, Katařin boj s pomstou pochmurný. Série vrcholí v tom, že se nám ukážou všichni lidé, které naše parta během cest potkala(invaze). Vrcholem všeho je naprosto skvěle udělaná akce ať už duel Zuko-Azula mezi Zepeliny nebo velký nálet na ponorky, či scény ve věznici. Všechnoj je to neuvěřitelně zábavné. Finále úžasné všechny fighty skvělé, závěrečné vyplutí Ozaiovy flotily pěkně nasnímané a vrcholem všeho je fight Ozai/Aang, kdy je milé vidět tu filozofii jak i toho nejhoršího bastarda není nutné zabít. Řád Bílého lotosu - část skvělá a velké finále je nádherné. Závěrečný polibek mě dojal. Celkově skvělý seriál, který má vše co má správný seriál být a asi nejlepší oddychovka jakou jsem viděl. 100% ()

Duch anime vládne Hollywoodu

Duch anime vládne Hollywoodu

18.04.2008

Šéfové velkých studií očividně věří, že Speed Racer sourozenců Wachowských (Larry a Andy) bude hit (a s přihlédnutím k vynikající trailerové kampani tomu začínáme věřit také). Jinak si nejde… (viac)