Hvězdné války podle Turka

(neoficiálny názov)
  • Turecko Dünyayı Kurtaran Adam (viac)

Kdysi dávno, v jedné předaleké galaxii zuřila za hudby a záběrů vykradených z Hvězdných válek vojna mezi zlým diktátorem se zlatou papírovou helmou a dvěma pohlednými frajerskými stíhači ovládajícími bojové umění a la Douglas Fairbanks. Diktátor a jeho robot s majáčkem byli ale silní, velmi silní a tak museli oba hrdinové po nouzovém přistání na planetě zotročované diktátorovou armádou masopustních masek, chci říct příšer, nejdřív podstoupit tvrdý trénink zahrnující tlučení holýma rukama do skal a kopání do balvanů, ale především spoustu skákání na trampolíně a teprve potom se mohli vydat definitivně zúčtovat se zlem. Ať je provází síla!

Kultovní ultralevná odpověď na Star Wars, kterou má na svědomí doma uctívané enfant terrible tureckého filmu režisér Cetin Inanc. V hlavní roli populární turecký herec (a autor scénáře), bývalý cirkusák Cuneyt Arkin. (choze)

trpaslixx

Tohle je bezkonkurenčně nejhorší film všech dob, ovšem když ho sledujete hromadně, stává se z něj rázem nejlepší komedie všech dob. ()

gjjm

Turecký pokus zkonvertovat Hvězdné války do tureckého nízkorozpočtového (no...v podstatě bezrozpočtového) filmu, vysvětlujícího ideologii islámu. Jeden z nejvtipnějších filmů, co jsem viděl, takový ekvivalent nikotinových náplastí pro lidi závislé na marihuaně...:) P.S. Ano, vím, že na marihuanu teoreticky neexistuje fyzická závislost, ale víte jak to myslím, ne? :) ()

July

Jedna hvězdička za krásnou (vykradenou z Indiana Jonese) hudbu a za pár záchvatů smíchu. Opravdu obskurní podivnost... Vzhledem ke zdejšímu hodnocení, které je málokdy něco jiného než 5* nebo odpad!, není divu, že je to momentálně druhý nejrozporuplnější film v žebříčku... Co potom musí být ten první?! A pozor - asi to má i pokračování: http://www.csfd.cz/film/233973-dunyayi-kurtaran-adamin-oglu/ ()

Akumulátor odpad!

Tohle není možný! Pořád nemohu uvěřit, že jsem něco takového viděl nebo se mi to jen zdálo...? Nevím, jestli to lze vůbec považovat za film. Ale ty souboje se skoky na trampolínách asi jen tak nezapomenu. ()

ybuko

Vyborny vecirkovy film, misty dokonce s prvky surrealismu. Nechybi tu neustale se opakujici smycky a ruzne prostrihy, ktere nedavaji naprosto zadny smysl. Reziser vubec pouziva naprosto originalni metody, ktere maji zrejme za ukol divaka dokonale zmast a prohloubit jeho mimoidni zazitek. Napriklad : postava spadne na zem jednou, ale vstava dvakrat az trikrat! Hudba (nejcasteji hlavni motiv z Indiany Jonese) je poustena v libovolnych pasazich filmu, a libovolne je i usekavana. Nechybi caste prostrihy na stihacky nicici Hvezdu smrti z Hvezdnych valek, u jejichz vstrizenych zaberu je pouzit zcela jiste zamerny umelecky filtr, pripomajici film vytvoreny formou cam ripu v nejakem venkovskem tureckem kine. Ve snimku se objevuje cela skala nove objevene vesmirne fauny : utocni cerveni medvedi, maskarni bal korunovany bytostmi s gumovymi maskami Cinanu a certu... A hlavni kung-fu hrdina skace, skace, skace a skace! Resume: Jedno z del, na nichz stoji vesmir. http://video.google.com/videoplay?docid=-7069307816427160377&ei=Zr12S6PcGoSs2ALh4LnUBw&q=D%C3%BCnyayi+kurtaran+adam# ()

Compadre

Vypadá to jako barevný film Eda Wooda. Pokud máte tak litra a pár ujetých kamarádů, co do toho půjdou, můžete natočit něco podobného. A nápad se zlými čevenými medvědy je bomba! ()

Master19

Návod k přípravě: Budete potřebovat dvě helmy z pionýra, VHSku s oblíbeným Sci-Fi trhákem (poměr stran obrazu nehraje roli), hromadu kostýmů na maškarní bál (čím chlupatější a růžovější, tím lépe), kýbl červené barvy (podobnost s krví je na škodu) a trampolíny (nejlépe dvě - tři). Jako herce vezměte dva seladony a pornoherečku s líbivým úsměvem (nejlépe cizinku - alespoň nebude mluvit). Na ostatních hercích nezáleží, stejně budou mít kostýmy. Všechny ingredience zuřivě protřepejte a voila: máme nesmírně zábavný turecký velkofilm! ()

Tomesh odpad!

Šok!!!!! Neváhejte a zhlédněte "Dünayayi kurtaran adam". Kdo tohle neuvidí, ten neuvěří.. Já jsem naprosto konsternován. Neskutečný. Nerad generalizuju, ale po tomto filmu jsem o turcích ztratil veškerý iluze a tento národ mi nahání strach. Zatím jsem teda ještě neviděl další slavnou bombu - Robot monstera. ()

sskrblik

Kdybych hodnotil těch několik málo minut, které rozhodně stojí za povšimnutí tak bych dal 5 hvězdiček. Turecké hvězdné války si tak můžete zařadit do sbírky jako raritu, kterou si pustíte s kamošema nebo na nějaké párty. Doporučuju koupit kastl lahváčů anebo u tohoto rovnou narazit bečku. Za střízliva to jde vydržet chviličku. Nevěřili by jste co všechno se dá natočit! Já nebudu zlej a ocením snahu pana režiséra udělat ten nejstupidnější film všech dob, gratuluji! ()

popkec odpad!

Turecké Star wars jsou nepopsatelné. Tohle musíte vidět, pusťte si alespoň trailer. Téměř jistě se jedná o nejhorší film v dějinách kinematografie a to jsem viděl český normalizační fláky, tvorbu Eda Wooda, film, kde hrála hlavní roli Agáta hanychová a spustu dalších sraček který se ale s tímto filmem nedají srovnat ani náhodou.___ Film je vlastně kopií a nechtěnou parodií na Hvězdné války. Bez problému vykrádá vesmírné scény, hudbu a kostru příběhu. Triky jsou naprosto excelentní, určitě ohromí použití červeného filtru a co teprv e takový stop trik! Zvuky byly pravděpodobně nahrávány na rušné ulici v centru Ankary. Většinu filmu se hlavní hrdina s někým bije (kostýmy jeho nepřátel jsou skutečně propracované a možná by vyhráli i čokoládu na menším školním karnevalu. opravdu z nich jde hrůza a pravděpodobně se na každém pracovalo alespoň půl hodiny), usekává ruce, hlavy, celá těla a bitky působí velice reálně (mrtvá těla ihned mizí, střihy jsou tak hlopé že se pozice postav střídá, někdy i jejich počet...). Amatérismus, nulový vkus, neschopnost režisérá, absence scénáře (vymýšlen na place a kdo tvrdí že ne tak ať si to pustí znova), špatný střih, zvuk, kamera, masky, hudba... Vše co můžeme ve filmu najít je provedeno v nejhorší možné míře, a to se opravdu jen tak nevidí. ()

pursulus odpad!

Volům.¬         Každý, kdo dá braku pět hvězdiček jenom pro to, že to je nad-, super- či hoch- brak, je prostě vůl. A já bych volům zakázal hodnotit, poněvadž kazí celkové hodnocení a to velice.¬                 Tyto turecké hvězdné války jsou šeredně natočeny, mají příšerný scénář, a nemají žádný klad kromě jakési ideologické naivity. ()

Pecival

Nějakou dobu se mi to válelo doma, než nastala ta pravá chvíle, měl jsem doma oslavu, popili jsme a já věděl, že je pravý čas na tento skvost. A věru, že to byla liga. První půlku to byl takovej euforickej řev, až sem měl obav, že na nás vlítne sousedka. Famózní prolog, červení medvedi, "soundtrack" z Indiana Jonese, papundeklovej meč s ostnama a šílené "kung-fu" a hromada dalších absurdit. Až budete chtít zabodovat tohle je jistota.... ale proboha ne za střízliva ! :) ()

Drnqonovic odpad!

Neskutečně neskutečná... Parodie? Tohle je drsňárna nejhrubšího zrna. Vždyť kdo dovede skákat do takové výšky s dvacetikilovými kameny? Kdo cvičí pěstní souboj do skály? (Byť se jí ani nedotkne.) Kdo dokáže červenému medvědovi (urgh?) urvat tlapy a následně mu je narvat do krku? Nebo ho prokopnout skrz? Turci zvysoka kašlou na autorská práva (a Lucas asi kašle na Turky), jinak by se nemohlo stát, že hlavní hrdina skáče z trampolíny na trampolínu za hudby Indiana Jonese. Toto je jeden z nejšílenějších počinů jakékoliv filmografie. Ukažte mi horší film. Varuji vás! ()

IMPAIRED

Dva turečtí hrdinové musí zachránit zeměkouli před čarodějem, který ji nemůže zničit protože nemá mozek, ale aby toho mohli dosáhnout, musí se vycvičit v házení a mlácení do šutrů na pouštní planetě, kde bojují a červenými chlupatými mimozemštany. Myslim že tohle South Parku výrazně ubírá na autentičnosti. Chvílema jsem se smál, chvílema jsem nechápal co se tam děje. ()

VooDoom odpad!

Všem doporučuji! První půlhodina Vám přijde směšná, ale pak se to stále opakuje a opakuje a smích odchází hodně daleko.Přijde lítost a chce se Vám brečet. Jak mohl někdo, něco takového natočit???? ()

Opsha

No to mě po... Stejně jako Matty jsem viděl hodně, ale tenhle film je něco extra. Z nebe sestoupil Ed Wood a vstoupil do tureckého režiséra Inance. Jinak si to nedovedu vysvětlit. Vezměte si trochu ne-medvědů (maník v kožichu) a ne-mumií (maník v hajzlpapíru), přidejte trochu záběrů ze Star Wars, hudbu z Indiana Jonese, a ty nejlepší záběry použijte dvakrát-třikrát. Přidejte rozpočet cca 500kč+ vrácené lahve a herce kteří právě vylezli z Modré ústřice. Nechte je neustále plkat machovské hlášky. Přidejte děvu která nejen oněměla, ale pravděpodobně jí i ochrnuly mimické svaly. A nezapoměnte, nejlépe se trénuje mlácením do skály a kopání šutrů. Objektivně ten nejhorší odpad, co jsem kdy viděl. Jenže takhle dobře jsem se naposled zasmál u Žhavých výstřelů. P.S. Chci aby Quentin Tarantino natočil remake. ()

3 AM Code

1/3 star wars, 1/3 pad sodomy a gomory, 1/3 nejuchylnejsi turecka telenovela jakou si (ne)dokazete predstavit. Zbyva jen dodat, ze jestli zakerni mimozemstani a jejich poskoci - cerveni medvedi - ziskaji silu nasich mozku, je galaxie ztracena! Dokud je tu ale hrdina ktery se neboji skakat, nadeje zije! ps: Samovolna lobotomie zpusobena sledovanim tohoto dila je na divakovo vlastni riziko. ()