Úspešná reportérka Sue Charltonová (Linda Kozlowski) z newyorského časopisu Newsday prichádza do austrálskeho buša, aby uskutočnila rozhovor s Michaelom J. „Krokodílom“ Dundeem (Paul Hogan), ktorý sa preslávil lovom krokodílov. Keď sa ocitne v Austrálii, chce ho ohromiť znalosťami z civilizácie. Čoskoro však musí sama dokázať, že sa vie o seba postarať v inom prostredí. Pri tom navyše pochopí, že vedľa neobyčajného Michaela môže nájsť nielen dobrodružstvo a zážitky pre čitateľov, ale i milostný cit. Dundeemu nie je Sue tiež ľahostajná, a tak sa spolu skoro ocitnú v „džungli veľkomesta“... (TV Markíza)

messiah

Tenhle chlápek dokázal holejma rukama uškrtit krokodýla...může se někdo divit že to vyvolalo ve škole pozdvižení? Ano ano, Krokodýl Dundee byl frajer...idol nás, školou povinných. On drsným pohledem dokázal i psa uspati. Ale na McGyvera stejnak nemá! ()

c.tucker

Prošpikováno nezapomenutelnými hláškami a scénami (např. kouknutí na hodinky a posléze odhadnutí času pomocí slunce, holení nožem, závěrečná scéna v metru a další). Výborně zabaví a Hogan je švihák australský ošahávající transvestity. Sue: "Micku, dej mu tu peněženku!" Mick: "A proč?" Sue: "Drží v ruce nůž." Mick: "Tohle není nůž ... Tohle je nůž!" ()

WolfR

Příjemná zábavná blbůstka a zároveň klasika. Dundee je švihák a jeho pouť přes Austrálii až do velkoměsta vždycky pobaví, 4 hvězdy. ()

otík

Jako malý jsem snímek s podivným macho vtipálkem z australské buše hodně žral, dnes už to taková hitparáda není. Film je poctivě rozdělen na dvě části - v divočině buše a v divočině velkoměsta. Ani jedna nemá výrazně navrh, žádné velkolepé scény nenajdeme ani v jedné části, sem tam nějaký vtípek tam ale samozřejmě jde. Je až s podivem, jak s odstupem času si všímám, že film až tolik vtipný není. Podobně laděný film "Bohové musí být šílení" je rozhodně daleko větší švanda. Průměr, který lehce zestárl, pořád se ale na upršené nedělní odpoledne hodí. ()

fantoci

Tato, snad už notoricky známá, australská komedie byla na konci osmdesátých let v našich kinech obrovským hitem. Dnes se k ní stále a rád vracím. ()

filmmovier

Výborná komedie která taví na vynikajícím nápadu a skutečné postavě. Zápletka zde je výborná a hlavně Paul Hogan jako Mick je nezapomenutelný, pro tu roli se narodil. Ty jeho bitky s krokodýly jsou fakt boží... A australská příroda také suprová. Vtipných situací je zde mnihem víc, film na nich stojí. LInda KOzlowski je výbornou partnerkou pro Paula. Já proti tou filmu nemám skoro vůbec nic, tohle je prostě nestárnoucí klasika, záruka dobré zábavy ale i napětí. 80%. ()

Khumbac

Včera jsem viděl kousek v TV. Za těch pár minut jsem krásně zanostalgioval. Scéna kde reportérka Sue sedí na břehu a Mik loví rybu je kouzelná, do toho samozřejmě ta skvěla hudba. ()

kinghome

Nechápu, jak se mohla tahle komedie stát takovým hitem. Nemá to žádnej extra příběh a vtipy jsou spíše trapné než vtipné. Že mám komedie rád, tak tahle se mi vážně nelíbila.. ()

lennyd

Skvělá komedie, na kterou se lze dívat znovu a znovu i po skoro 20 letech. Některé vtípky jsou nezapomenutelné (jak divoši zjišťujou čas, scénka s kokainem nebo "Jsem v New Yorku na pár dní. Takže se uvidíme."). Mezi krásnou Sue a Krokodýlem Dundee to sympaticky jiskří - celkově zde vůbec nic nechybí. Závěrečná romantická scéna mi vždycky (i po 151 shlédnutí) vhání slzy do očí :) ()

První ročník festivalu Aussie Film Fest

První ročník festivalu Aussie Film Fest

27.11.2014

Austrálie exotická a atraktivní: to je Australský filmový festival „Aussie Film Fest". Zahajující 1. ročník proběhne v Praze v Kině Lucerna jako dvoudenní přehlídka 28. – 29. listopadu. Praha má v… (viac)