Jeden z nejzásadnějších filmů japonské exploitační kinematografie – subžánru, který ukazuje sex a násilí ve velmi naturalistické podobě. V případě filmu Květina a had však nejde o lacinou pokleslou zábavu, ale o originální ztvárnění bizarního světa kolem nás. Ne nadarmo je proto také snímek hojně přirovnáván k dílům Davida Lynche. Převážná většina děje se odehrává na pódiu jednoho z japonských nočních podniků. Právě sem se dostává manželka ředitele významné firmy, který ji prodal členům Jakuzy za své dluhy. Každý večer je tato profesionální tanečnice tanga při podivné show s maskami podrobována různým sado-masochistickým praktikám. V publiku pravidelně vysedává také podivný stařec, kterému se jeho zvrhlé choutky nakonec stanou osudnými... (oficiálny text distribútora)

kaylin

Tohle je prostě snímek, který mi od Japonců velmi sedí a který ukazuje jejich lehce - možná i trochu více - zvrácenou poetiku krásy a násilí. Krása a násilí spolu mohou souviset, už záleží jen na tom, jak se to podá. Snímek "Květina a had" určitě zachází za hranice, které jsou ochotni mnozí diváci akceptovat, ale přesto je velmi zajímavý s krásně bizarními scénami. ()

VanTom

Ředitel významné firmy je vydírán Jakuzou kvůli uplácení a tak musí prodat svou ženu, slavnou a krásnou tanečnici tanga, do neveřejného erotického klubu pro ty nejbohatší zvrhlíky. Téměř romantický úvod a závěrečné rozuzlení byly skělé, ale prostřední třetina je založena pouze na dekadentním sexuálním mučení bezmocné dívky v úchylné kabaretní show, které mi po chvíli přišlo značně zdlouhavé a nudné. Odhalených ňader a bizarních S&M praktik si ale divák užije dostatečně a ve svém žánru se rozhodně jedná o nadprůměrné dílo. Silné tři. ()

Martin741

Japonsku kinematografiu mam rad, odkedy som sa zoznamil s Kurosawou, Kitanom alebo aj Miyazakim. Tuto pre mna neznamy reziser Isii natocil eroticky film, ktory ide hodne do exploitation. Japonci su znami takymito filmami, no a tuto je jeden krasny priklad. Film sa neda skatulkovat ako horor, skor eroticky, herecke vykony su mdle a slabe, rezia miestami posobi amatersky a herci pre mna neznami. 50 % ()

Radiq

Celkem úchylnej filmek načichlej snuffem, na kterým si smlsnou nejen fetišisti. Erotikou a sexuálníma hrátkama se to jen hemží, ale není to obyčejná filmová erotika. Je to spíš jak kdybyste zavítali na nějakou japonskou porno stránku (ale pozor - porno to není. Ale mezi filmy s hvězdičkou je to moc slabý). Přitom to začne spíš jako jakuza film obestřenej tango tanečnicí a zkorumpovaným manžílkem. Mezi atrakcema je veřejné znásilnění, mučení elektrikou a voskem, pissing a mezi tím se motá jakuza a úchylnej voyeurskej 95letej dědek. Skoro celý se to odehrává na pódiu před zahaleným publikem (tady mi to připomnělo Eyes Wide Shut) a moderuje to šílenej klaun, převlečenej vždy do nějakejch dámskejch šatiček. Neříkám, že mě na tyhle věci užije, ale bylo to fakt zajímavý sledovat a do něčeho mě to možná aji nabudilo. Vsadím se, že to ani nebyly profesionální herečky, aspoň ne divadelní herečky, pornoherečky možná. Ať tak nebo tak, šlo jim to docela dobře. Musím ale uznat, že v tom byla notná dávka umění (třeba jak to bylo nasnímaný) a stejně tolik hnusu. Holt asi režisérovy fantazie. Není to tuctovka a to já mám rád. (rykardo, ok, máš pravdu, snuff to není, jde jenom o moje zmatení pojmů...) ()

F.W.Colqhoun

Řitka Video DVD. (moaning in japanese) Shizuko! Celou dobu jsem musel myslet na to, jak moc museli ve studiích topit, aby nebyla hlavní představitelce zima. Jestli se nesvléknete paní Šizuko, zabijeme vám řidiče. Mnozí srovnávají Hana to hebi s filmy od Lynche, případně Kubrickovým Eyes Wide Shut. Musím tuto dobrou společnost doplnit o Belle de Jour a uzavřít tím, že si Takaši Išii od svých vzorů vypůjčuje hodně eklekticky a naprosto povrchně. Kdy Lynch nabízí důsledný ne-řád, Kubrick temnotu hlubokého ponoru a Bunuel vytříbený surreál, Išii mezi obsedantními záběry na kozy, zadnice a nezastřihnutý japonský kapáček jen artově mlží. Pokus stmelit lacině vyhlížející rychlokurz pokročilých způsobů svazování naroubováním na pseudo-tragédii o muži, který tělem frigidní manželky platí dluhy, trestuhodně průhledný. (A stvrzený Išiiho ochotou za mrzký peníz vytvořit o rok později vyměklý "druhý" díl, ve skutečnosti reboot.) Digitální vizuál těží z improvizovaností z divadelních přenosů a je příležitostně fascinující, většinou ale jen odporný a působící dojmem odfláknutosti; asi jakoby měl Išii plné ruce práce se šmírováním na vlastním placu a "vedením" herců. Prázdnotou filmu duní otravný a repetitivní derivát tang(a), afektovanost představitelů překračovala moji středoevropskou diváckou toleranci o několik řádů. Tinto Brass po japonsku, ale bez nadsázky a humoru. Izolujeme-li pornografickou složku: Aja Sugimoto nestydatá a sexy naprosto výjimečným způsobem. Polohy krkolomné. Násilí věrohodné. Ukázky bondage názorné. Nestojí mi. Proč jsem to tedy všechno dělal?! ()