Labyrint: Smrteľná liečba

• Česko Labyrint: Vražedná léčba (viac)

V epickom finále série Labyrint vedie Thomas (Dylan O’Brien) svoju skupinu unikajúcich Placerov na ich poslednú a najnebezpečnejšiu misiu. Aby zachránili svojich priateľov, musia sa dostať do legendárneho Posledného mesta, labyrintu riadeného organizáciou Z.L.S.N., toto miesto sa môže stať najhroznejším bludiskom zo všetkých. Ten, kto to prežije, bude mať odpovede na otázky, ktoré si Placeri položili od chvíle, keď po prvýkrát dorazili do labyrintu. (CinemArt SK)

corpsy

Opäť nadviažem na komentár k predchádzajúcej časti, podobne ako som to urobil pri nej. Ak som mal pri poslednom diely pochyby, že všetky plusy sa pomaličky strácajú a séria sa ubieha tým nechutným čačičkovským smerom oproti mladej generácii, tu to začína platiť. Akcia je síce skvelá a záver poteší skôr starších odkojencov žánru ( aspoň v tomto prípade som rád, že sa umožnilo dostať každému, čo jeho jest ), ale už sa to stalo presne niečim iným, čím bola jednička. A tá bola dospelým a hlavne iným zástupcom YA. ()

hous.enka

Dělalo mi trochu problém vrátit se do světa Labyrintu, který jsem před třemi lety opustila, ale nakonec mě třetí díl trilogie chytl. Bylo to teda hoooodně dlouhé a asi by filmu slušelo zkrátit to o půl hodiny. I tak mě to ale bavilo. Hlavně postava Teresy byla skvěle napsaná. Umím si představit, že se na trilogii po pár letech podívám znovu a rozhodně si chci přečíst knižní předlohu. Labyrint za sebe rozhodně doporučuju. ()

Wysch

[kino] + [digital HD] Released na Amazon Video už 10. dubna, necelý tři měsíce po premiéře v kině. Za patnáct babek naprostá povinnost mít v digitální knihovně, protože beze srandy se jedná o řemeslně nejlepší akční film prvního trimestru 2018. A to navzdory všem klišé a logickým lapsům. Wes Ball má kuva budoucnost. ()

Praxis

Tak jsem to nakonec zvládl se ctí. Nebo, že by to zvládl Wes Ball? Závěrečný díl Maze Runnera byl nakonec překvapivě dobrý. Po prvním dílu jsem byl natěšen na dvojku, která mě ale neskutečně zklamala a tak jsem logicky jen velmi neochotně přistoupil na to se podívat, jak dopadne celá tahle young adult frančíza ne pro 12ti leté holčičky, ale pro 14 ti leté chlapečky. A dopadla, světe div se, skvěle. Už sice nedám 4 hvězdy, protože stopáž byla prostě přepálená a kdyby se vystřihlo 20 minut vcelku zbytečných scén, vůbec nic by se nestalo a odsýpalo by to celkově mnohem rychleji. Ale jinak to celé vypadá jako mohutný blockbuster za 150M+ a ne jako relativně levná záležitost s rozpočtem, který se vešel do 70ti mega. Wes Ball to teda naleštil, a celé tahle jasná blbina s jasným cílem, působí jako opravdu drahý film. Postavy jdou prostě do future tech města pro kámoše a celé se to klasicky podělá. Aidan Gillen zápoří dobře, ale už jsme viděli lepšího "Malíčka". Kamera, střih, CGI a především kulervoucí úvodní akční jízda s vlakem, u které mi opravdu spadla brada. Jo, nakonec důstojné zakončení tak trochu jiné, dospělejší young adult ságy. 70% ()

Ellmariachi

Je potřeba si přiznat, že je mi 34 a věk nezastavíš. A jelikož celá sága je pro mladší ročníky, tak se není čemu divit že neskáču nadšením. První díl mě ale kdysi zaujal a proto jsem si řekl, že uzavření příběhu dokoukám. První průšvih byl to, když jsem zjistil, že mi je vlastně jedno jak jaká postava dopadne. A to doslova. Další věc byla ta, že stopáž je trošku přešvihnutá a film i když se v něm stále něco děje začne nudit. Nebo abych to popsal přesně, ne že bych se vysloveně nudil, ale přistihl jsem se , že film jen poslouchám a čumím na výsledky anglické ligy přesto, že tam vše bouchalo a lidi utíkají před zbraněmi. Prostě přes veškerou snahu tvůrců a hádám, že tam opravdu byla, jsem se nedokázal ponořit ani do závěrečného finále. 55 procent. ()

Baronne

I přesto, že jsem to nečetl, tak SPOILER Newt celkově jako charakter, a hlavně jeho konec ve mě zůstane hodně dlouho. I to, jak ho Thomas zahrál. Musim říct, že mě něco takovýho ještě nikdy nezasáhlo v takovym rozsahu, nejblíž k tomu asi byl Sirius z knížky, ale to jsem byl ještě prcek. ()

slunicko2

Třetí díl Labyrintu už nepřekvapí vůbec ničím. 1) První díl je ve znamení naděje: co se z věci vyklube? Druhý díl představuje zklamání: tohleto? Co pak říci o třetím? 2) Akční céčkový začátek předznamenává ideovou vyprázdněnost snímku. Sledujeme laciné dějové zvraty zabalené do spousty samoúčelné akce. ()

vanadium

Are we serious? Banda nedomrlých dementních puberťáků se zvládne postavit skvěle technologicky vyzbrojené společnosti a za pomoci pouliční spodiny dokonce tuhle společnost zničit, včetně celého perfektně fortifikovaného Města. A těch klišé! "Půjdu Miňa zachránit sám." "Nenechám tě jít samotného, je to nebezpečné. Půjdu s tebou." "Nemůžu tě vystavovat nebezpečí." "Záchrana Miňa je priorita, je to i můj kamarád, půjdu s tebou! Neopustím tě!" Trapnější a klišovitější dialogy snad stvořit nejde. Z logických kiksů jeden za všechny: tři z těch nedomrlých dementních puberťáků přežijí skok do vody ze snad stometrové výšky. A nesmí chybět fakáč nakonec pro pronásledovatele. Are we serious?! První film se mi líbil, byl originální a snad bez výše zmíněných negativ. Dvojka byla už trapná, stejně jako trojka. Ještěže už to nebude pokračovat. Byť ta poslední scéna, kdy si Thommas-the-pretty-face (možná) uvědomil "aha, kdybych nebyl takový dement, nemusel jsem přijít o polovinu přátel, o svou lásku, a ke všemu jsem mohl zachránit miliony lidí" mě trochu vystrašila. Tedy že tenhle Thommas bude chtít ve čtvrtém díle jít zachránit zbytek světa, který tak sobecky zavrhnul kvůli pár fakanům. Celé triologii se každopádně nedá upřít kvalita zpracování, skvělé efekty, akčnost od začátku do konce, našlapaný (byť děravý a notně nelogický) scénář. Ale vzhledem k výše uvedeným negativům, které film v mých očích srážejí, a taky protože nejsem cílová skupina tohoto filmu (náctiletý divák), nemůžu dát víc jak dvě hvězdy. ()

FilmFan24

Každá část trilogie THE MAZE RUNNER je jiná a přesto trilogie dobře drží pohromadě. Už úvodní velice akční scéna závěrečného dílu vtáhne do děje plného napětí a čekání jak to celé dopadne. Akce, horror, sci-fi, napětí a závěrečné emoce - to je velice stručné shrnutí. Super! ()

Blackhand47

Série Labyrint patří k těm povedenějším "teen" příběhům, které jsem nikdy neměl moc v lásce, ale sem tam jsem si na ně stejně našel čas. Oproti třeba takovému Stmívání nebo Hunger Games je kvalita opravdu někde jinde, ale pořád to nesahá ani po kotníky třeba takovému Potterovi. Závěrečný díl nabízí několik dobrých momentů, ale i tak je celková zápletka velmi předvídatelná a kvůli své délce začne snímek ke konci nudit. PS: Opravdu museli vracet na scénu pana "ošklivý ksicht s hnusným obočím?" 60% ()

hygienik

Prvotriedny film s postkresťanskou adventnou tématikou. :) Teda pokiaľ advent chápete ako čakanie na koniec sveta alebo nový začiatok. ()

Trevor

So synovcom sme sa nakoniec pri poslednej časti tejto trilógie bavili, predvídateľný dej sme si okorenili vtipnými poznámkami a napriek tomu že nás osud jednej z postáv trochu prekvapil zhodli sme sa na tom že pre nás obidvoch to bola asi najslabšia časť možno ju považovať za dôstojné finále. ()

j.bena

Musím konstatovat, že po utahaném druhém díle přichází do kin závan DOBRÉHO zakončení trilogie. Každý kdo má rád akci si přijde na své pač akcí se to jen hemží a to i napínavostí! Celý film mě opravdu bavil, jediné co musím vytknout je ten konec, kdy si divák myslí že už se blíží konec a ono takových konců-nekonců je hned několik, takže jste rád když konec opravdu nastane! ()

ilemas

Dle mého názoru nejlepší díl z celé série, nejen po akční stránce, ale od prvního záběru i po vizuální. Je to sice teen - movie, ale čert to vem. Kam se hrabe přechválený Blade Runner 2... ()

Havaj8

Teď když hodnotím, tak to má 72%, ale to se v následujících letech musí změnit. Jako ta finální část dobře rozjetý trilogie mě to zklamalo. 140 minut na jednu záchrannou akci, bez nějakých větších twistů, to je už opravdu moc. Dlouho se mi nestalo, aby mě něco tak nebavilo, přitom první dva díly byly relativně v pohodě. Akční scény byly kolikrát jak ze série Fast and Furious. Nicméně byly tam, alespoň něco, ty charakterový linky naopak nefungovaly vůbec. Všechno nasvědčuje tomu, jak je to prvoplánový, jelikož skoro už nevím, o čem to bylo. A to jsem to viděl včera. Ty smrti prostě přijít musely, aby to nepadlo klasicky ,,Konec dobrej, všechno dobrý". A to Wes Ball ukázal, že umí pracovat s tajemnem a mysteriozností, ale holt tady toho už moc vymyslet nešlo. Udělal maximum, ale 4-5 hvězd? Ani omylem. Potenciál z prvního dílu absolutně zahozenej.. ()

Od Labyrintu k Myší hlídce

Od Labyrintu k Myší hlídce

07.04.2018

Young adult série Labyrint je za námi a nikdo nepochybuje o tom, že se o Wese Balla strhne v Hollywoodu rvačka.  Režisér všech tří dílů totiž dokázal, že umí do kina nahnat spoustu omladiny, což je v… (viac)

Spider-Man a čtení myšlenek

Spider-Man a čtení myšlenek

01.12.2016

Hunger Games skončily, Divergence se přesouvá do televize a Labyrint má před sebou poslední díl. Hollywood tak hledá další velkou "náctiletou" ságu a je slušná šance, že jí nastartuje Hlas nože.… (viac)