Sherlock Gnomes

• Česko Sherlock Koumes (viac)

Kto by chcel preboha kradnúť trpaslíkov? Je to naozaj uletená otázka, pokiaľ však tiež nie ste sadrová ozdoba nejakej záhradky a nejde vám tým pádom o krk. Našťastie sa po okolí potuluje istý detektív Sherlock, ktorý sa do riešenia tejto záhady pustí s nasadením sebe vlastným. Škoda len, že je tiež zo sádry. Animovaná komédia Sherlock Gnomes voľne nadväzuje na úspešnú trpasličiu shakespearovskú adaptáciu Gnomeo a Júlia, len žáner romantickej drámy nahrádza detektívkou. Gnomeo a Júlia majú po medových týždňoch a ich vzťah prirodzene trochu ochladol. Okrem toho sa s hromadou ďalších trpaslíkov presťahovali do záhradky v centre Londýna a sú z toho všetkého trochu vystresovaní. Miera napätia prekročí únosnú hranicu vo chvíli, keď Gnomeo začne robiť neplechu, aby Júlii zaimponoval. Tá sa s ním strašne poháda a následne obaja zistia, že zatiaľ čo si vymieňali názory, ich priatelia bez stopy zmizli. V tej chvíli sa na scéne našťastie objaví Sherlock Gnomes so svojím druhom Watsonom, pretože miznutie záhradných trpaslíkov sa Londýnom šíri ako epidémia, a oni sú tými pravými, kto má tento ukrutný zločin vyriešiť. Spoločne s Gnomeom a Júliou sa vydávajú na zábavnú a strastiplnú púť, ktorá ich sadrové Ja preverí viac než dôkladne. (CinemArt SK)

Scraffy

Oproti jednotke tu kvalita trocha klesla, ale inak stále v pohode animák, ktorý dokáže zabaviť. Páči sa mi, že sa rozhodli pustiť do ďalšieho príbehu. ()

elimS

40% - komentář 20ti slovy: Pohádka jako "detektivka", kde se hledají "nesmyslné" vodítka? Celkem makačka udržet pozornost. Všechno bylo takové ospalé, bez náboje a humoru. ()

ostravak30

Možná, že film pobaví děti, když ho ovšem budou brát jen jako bitka jedněch trpaslíků proti druhým. Jenže jinak to asi nepůjde. Sherlock Koumes jako trpaslík, který vyšetřuje kradení trpaslíků? Tak zápletka moc nefunguje. A upřímně, ani děj není rádoby zábavný. Chvíli jsem si říkal, kdy to utrpení už skončí. Trpaslíci, draci, boj na mostě s plyšovou postavičkou jako imitace Sherlockova největšího nepřítele? Nějak to nefunguje. A to ani pomocí odkazů na slavného detektiva. Jako, že "pes patří Baskervillům". U písničky Sherlockovy snoubenky zase chyběly titulky, takže z ní děti asi hodně budou mít. Od režiséra Kung Fu Pandy velké zklamání. ()

blondboss

Oproti Gnomeo a Juliet posun trošku k horšiemu. Nie je to ani tak tým, že by prvý film bol nejako dejovo zaujímavejší alebo emocionálnejší, ale jednoducho tento druhý snímok len zbytočne žmýka nápad toho prvého a bez nejakej výraznej kreativity tu len márne dopĺňa dej. Aspoň že tie animácie sa výrazne zlepšili. Mňa to celkovo ale fakt nenadchlo. 45 % ()

pafka

Vcelku slusny animak, jen tu temer uplne schazel humor a zapletka byla skutecne slaba. No a cely pribeh na tom nemohl byt lepe. Skoda, animace skutecne povedena, jen naprosto zpackany pribeh. ()

Stuart6

Docela dobrý příběh o významu přátelství. Hodnotil jsem z pohledu dospělého, pokud jste dítě okolo 7 - 8 let, přidejte si ještě jednu hvězdu. Klukovi se to líbilo a to je hlavní, ne ? :) ()

nikhaj

Animak s trpaslíkmi ktorý mi vôbec nešiel cez pery. Asi som NATO moc starý neviem ani dieťaťu by som to moc nepúšťal. Blbost ()