Obyvatelia Stratfordu nad Avonou nadovšetko milujú záhradkárčenie, ich trávniky a záhony sa hemžia sadrovými trpaslíkmi. Keď sa ich majitelia stratia z dohľadu, aj záhradní trpaslíci si chcú poriadne užívať zábavu a rozkrútia kolotoč súperenia - modrí z jednej záhrady a červení z druhej sú rovnako znepriatelení ako Montekovci a Kapuletovci od Shakespeaera. Na pozadí bláznivých udalostí, ktoré sa v Shakespearovom rodisku nečakane strhnú, sa začne odohrávať romantický príbeh trpasličích milencov Gnomea a Júlie... Animovaná komédia o zamilovanej dvojici záhradných trpaslíkov sprevádzaná piesňami Eltona Johna dodáva najslávnejšiemu príbehu lásky Williama Shakespeara nečakaný rozmer. A čo by na to povedal pán Shakespeare? Bol to skvelý rozprávač a animovaná paródia jeho hry by sa mu iste páčila. (TV JOJ)

rikitiki

Vášeň pro zahradničení a Shakespeare prostě nejde dohromady, i kdyby je Angličané nakrásně milovali stejně hluboce. Jediný důvod, který mě napadá, proč příběh věčných milenců natočili se zahradními trpaslíky, je, že keramika neumožňuje příliš mnoho pohybů a mimiky a tudíž je levnější ji animovat, než zkoušet napodobovat organické bytosti. Vtípky jsou až otravně předvídatelné, ale hlavně, co čekat od nesmrtelného příběhu hraného zahradními ozdobami? Jedině krach. ()

playboxguest

Asi nejnudnější zpracování slavné předlohy, s jakým jsem doposud měla tu čest. Naivně jsem doufala, že to na počest klasiky alespoň neslavně dopadne, což byl jediný důvod, proč jsem se vůbec dosápala ke konci. 3D: *** tomu na zábavnosti taky nijak zvlášť nepřidalo. Možná byla chyba, že jsem u animáků začínala s Tangled, protože ve srovnání s ním je většina ostatních animáků ve 3Dčku jen lehce mastná, málo slaná. A Gnomeo s Julčou se tomuhle podstandardu nevymykají. ()

LuciusWlk

Většinou nemám moc důvodu kritizovat animáky, především proto, že jsou pro pobavení DĚTÍ!!!!!!!!! Tady si ale malou výtku neodpustím. Celkem mi lezl na nervy ten neustály "keramický cinkot" ,ale především, na můj vkus, dost násilnická. Tedy s přehlédnutím, komu je animák určen! Většinu vtipných okamžiků spolehlivě obsáhl už trailer, což je největší škoda. Určitě zajímavý nápad, jak dětem přiblížit Shakespearovou klasiku, jen bych spíš zvolil mnohem zábavnější pojetí, než vzájemný masakr s happy endem. :( ()

Spooner

Jeden z těch slabších animáků určený spíše pro to nejmenší publikum. Snaha o převedení slavného dramatu do animáku se sice cení a pár narážek pro dospělejší publikum se zde nakonec taky najde, ale celé to vůbec nefunguje. Příběh je nudný (a nemá to co dělat s předlohou), humorných scén málo a animace je spíše průměrná. Zkrátka, pusťte to dětem, ale sami si jděte lehnout. ()

Radiq

Další docela nudnej animák, kterej musel sáhnout do 100x ohranejch vod, aby to mělo děj, kterej někoho přilákal do kin. S Romeem a Julií to ale má pramálo společnýho, hlavně to, že na koncu nechcípnou, což není spoiler, když je to animák pro děcka, takže tam se ani smrt čekat nedá. No blbý ale je, že to ani moc vtipný není a chybí tomu ta pravá animovaná něco... ()

• Notebook paní Montague má na sobě logo banánu. (griph)
  • Celosvětová premiéra proběhla 23. ledna 2011 v Los Angeles (Kalifornie, USA). (BMW12)
  • Přes smíšené recenze film vydělal 194 milionů amerických dolarů na svůj nízký rozpočet 36 milionů dolarů. (griph)

"Spravedlivé" Zlaté glóby

"Spravedlivé" Zlaté glóby

16.01.2012

Nominacím na Zlaté glóby vládne Clooney

Nominacím na Zlaté glóby vládne Clooney

15.12.2011

Asociace zahraničních novinářů akreditovaných v Hollywoodu dnes oznámila nominace na prestižní Zlaté glóby, které jsou tradičně považovány za oscarové předskokany. Letos se nejvíc těší George Clooney… (viac)