Pani Wilberforceová je výstredná stará dáma, u ktorej si prenajme priestor pätica hudobníkov, aby mala potrebný pokoj na skúšanie. Netuší, že domnelí členovia sláčikového kvinteta sú v skutočnosti zločinci, ktorí plánujú ďalšiu lúpež... (STV)

mat.ilda

Další z filmů, jež čas převálcoval... Ač jsem měla výhrady k remaku s Tomem Hanksem, stále mi vychází o třídu výš - díky jižanskému prostředí, hrubším karikaturám, směšnějším gagům i povedené hudbě - tady jsem se opravdu nebavila. ()

Deschain

Ťahákom bol pre mňa Sellers, ale nakoniec to u mňa vyhral Lom. Ale aj tak som sa veľmi nebavila, najviac som sa tešila zo scén s papagájmi pani Wiberforceovej. (Lumiere - 19.4.2014) ()

MrCreosote

Podle mě je originál kvalitativně zcela srovnatelný s remakem od Coenů. Od Britů bych čekal trošku větší dávku cynismu, tu jsme ale dostali až o 50 let později. Škoda nevyužitého Petera Sellerse, Alec Guinness dokonce i navzdory slizáckému úsměvu prohrává s Tomem Hanksem na body. Ale mezi námi, tu starou babku bych také nejradši odkrouhnul, už jenom kvůli tomu věčnému nabízení čaje. ()

liquido26

Povedená britská komedie z produkce studia Ealing se od ostatních, co jsem zatím viděl, liší tím, že je natočená v barvě. Příběh není nějaká třeskutá sranda, u které bych se válel smíchy po zemi, ale má to takové hezké kouzlo britského černého humoru, kvůli kterému určitě stojí za to tento snímek vidět. ()

corpsy

No očakával som trochu viac presláveného britského humoru a od pätice ´´ladykillerov´´ aj lepšie komediálne výstupy ( azda najviac ma sklamal Peter Sellers ). Ale predsa len ide o inteligentnú filmovú zábavu, ktorú by si nemali nechať ujsť všetci filmový fandovia. ()

Cimr

Že bych při tomto předchůdci Reservoir Dogs padal smíchy ze židle, to se říct nedá. Na to je tato komedie příliš konzervativní a ,,milá". Přesto má i dnes co nabídnout - především perfektní obsazení a hezký konec. A mě osobně nakonec k nadprůměru donutila ta senzační babička v hlavní roli. Pro mě dost možná nejroztomilejší filmová postava vůbec. ()

Historik

Film, na jehož počátku stojí dobrý nápad, tím pádem je tu velké očekávání, že to bude povedená taškařice. Má také dobré herecké obsazení a vynikající pointu. Navzdory tomu všemu je ale bohužel "málo zábavný". ()

blackrain

Pan pofesor by klidně mohl být nějakým psychopatem. Ten jeho obličej tomu přímo nahrával. Takový ksichtík se jen tak nevídí. Ta stará roztomilá dáma mi pořád připomínala další roztomilou stařenku z filmu Baba na zabití. Peter Sellers mi přišel úplně nevyužitý. Škoda. Kdybych se na něj přímo nezaměřila, tak bych ho přehlédla jako krajinu. Očekávala jsem mnohem více živelnosti a té se mi nedostalo. ()

kaylin

Alec Guiness je neskutečný chameleon. Já už jsem to tedy věděl, protože snímek "Šlechetné srdce a šlechtické korunky" je toho jedinečný důkaz, ale stejně mě tenhle film, jemuž novější remake nesahá po kotníky, mile překvapil a ukázal mi, že Alec Guiness se narodil skutečně pro každou roli. Stejně jako Peter Sellers nebo Herbert Lom. ()

Maq

Kriminální komedie. Vtipná, řádně absurdní a černá zápletka, dobré dialogy, dobré herecké výkony. Ale je to hodně starý kus a je to poznat. Je to věc osobního vkusu; někdo na taková díla asi nedá dopustit, ale mně to připadalo přece jen poněkud rozvleklé. Film určitě stojí za remake, ale ten od bratří Coenů by se mi asi nelíbil. Není nutné příběh významně přepisovat, stačí ho trochu svižněji převyprávět. ()

Damiel

86 % - Jakkoli se mi líbil Tom Hanks v remaku bratří Coenů, musím uznat, že zubatý a úlisný Alec Guinness ho utřel jako nudli pod nosem :-) ()

Hennes

Velmi příjemná komedie, jejíž druhá část se mi líbila více. Komedie není postavená na P. Sellersovi, jako třeba "panteři", ale všichni herci jsou skvělí. Přestože zahrála paní Rosůlková výborně otravnou paní domácí ve Čtyřech vraždách, je stále oproti paní Wilberforceová slabý odvar. Ta byla na "zabití" už od prvních scén. Pobavil jsem se dobře. ()

Crawler-D

Celému filmu vévodí odpudivý Guinness, kterého jsem těžko rozeznával, ale jen těžko se dá říct, jestli je lepší tato nebo coenovic verze, protože ani jedna z nich není tak světoborná. Výrazná černohumornost se skrývá už v nápadu, že pět strašných lupičů využívá bezbrannou stařenu, ale převažuje příklon k dramatu, jež ale působí dost naivně. ()

MarekT

Je to asi dáno mými zvyky, že mám mnohem radši odvázanější komedie, a to i v případě britské produkce, ale i přesto, že se jsem se zrovna v pravidelných intervalech nedusil smíchem (přičemž úsměv na tváři jsem měl po většinu příběhu), se mi tento film velmi líbil, především díky pro někoho ohrané, pro mě celkem promyšlené zápletce a vyrovnaným hereckým výkonům - vedle jmen jako Alec Guiness či Herbert Lom příjemně překvapila Katie Johnson, která pro mě zůstane navždy jako prototyp filmových důveřivých stařenek, taktéž mi moc nevadilo, že toto je jeden z mála filmů, kde je Peter Sellers spíše upozaděn (navíc s odstupem času zajímavě působí jeho setkání s Lomem). ()

pakobylka

I naivita by měla mít své hranice … alespoň ve filmu - protože potom už to není vtipná naivita, ale nevtipná hloupost. První polovina snímku včetně samotného provedení velké loupeže je nápaditá a zábavná - bohužel poté se poznenáhlu dostává ke slovu polovina druhá a geniální plán pětice lupičů a s ním i odlehčená koncepce filmu dostává povážlivé trhliny. Obvykle mám ráda černý humor, dokonce i ten nejčernější - navzdory tomu mně bylo silně proti srsti, co (a jakým způsobem) tady sami se sebou ti vcelku milí lupiči provedli - protože mezitím už jsem si k nim stihla vytvořit do značné míry kladný vztah. Tentokrát bych zkrátka ocenila něco chytřejšího a především pozitivnějšího ... 2,5* ()

zette

Film ma svuj puvab i styl. Kamera a zpracovani je take zajimave. Proti britskym filmum nic nemam, do doby nez zacnou delat ten svuj " humor ", pak sebelepsi dilo pada strmym padem. V tomto pripade do nudy... ()

mortak

Milá komedie, která má šmrnc i spád, ale trochu mi tu chybí něco víc. Na to, že Britové tuto komedii považují za poklad jejich kinematografie, a volí ji neustále mezi nejlepší filmy, v ní není nic tak pamětihodného. Slušně napsaná konverzačka s bábou na zabití a trochou té satiry natočená cudně a uměřeně. Nic víc. ()

Radiq

Bohužel jsem u toho asi dvakrát usnul. Teda co to kecám. BohuDÍK. Mě to totiž skoro vůbec nebavilo. To předělávka (Lupiči paní domácí) se mi myslím kupodivu líbila víc. Jo, uznávám, že profesor byl prvotřídní super ksicht, ale bylo to pro mě takovy moc neuvěřitelny. Jediní dva další herci, co jsem znal, byli Sellers a Lom, ale ani jeden mě k výstřiku nedovedl a vlastně nic ve filmu mě nějak moc nezaujalo. ()

A.Beech

Veľmi príjemná stará anglická krimi komédia so zaujímavými postavami a prekvapivým koncom. Alec Guinness fantastický už od prvej scény so svojim lookom alá Dr. Frankenstein - vyblednutá tvár s vlasmi a (snáď aj) narúžované ústa. ()

Hollywoodské hobby? Prznit klasiky

Hollywoodské hobby? Prznit klasiky

02.06.2006

Filmaři v Hollywoodu se nejspíš rozhodli plýtvat všemi možnými zdroji na většinou nepotřebné a obvykle nepříliš kvalitní remaky. Ostatně co fungovalo už jednou (dvakrát atd.), bude fungovat o… (viac)