Šlechetné srdce a šlechtické korunky

• Veľká Británia Kind Hearts and Coronets (viac)

Matka Louise Mazzaniho pocházela ze ctihodného šlechtického rodu Ascoyne, ale rodina ji kdysi zavrhla pro sňatek s chudým mužem. Teď, když zemřela, přichází čas na pomstu dávné křivdy - rod Ascoyne má ještě osm žijících nositelů šlechtického titulu (všechny hraje Alec Guinness) a Louis (Dennis Price) vymyslí plán na osm rafinovaných vražd, aby se mohl stát jediným legitimním Ascoynem a vévodou z Chelfontu. (Oskar)

Auvajs

Suchý britský "humor", který má jen jedinou vadu: nevyvolává smích. "Procházka" vlastní rodinou: 6 vražd, 2 umřeli sami. (A jeden chlap hrál osm rolí a já si toho vůbec nevšiml :D) ~~~ 70% ()

xpaja

Vévoda z Ascoyne tráví poslední noc před svojí popravou sepsáním memoárů. V nich nás bez zbytečných emocí, distingovaným způsobem, hodným jeho šlechtického titulu, provede svým životem. Ke svému titulu se musel probít tvrdě a přes překážky. Konkrétně 8 překážek ztvárněných Alecem Guinnessem. Jedna noc na sepsání memoáru je ale natolik krátká, že tyto překážky nedostanou takový prostor, jaký by si zasloužily. Přesto jsou jeho memoáry velmi milým dílkem, které svým suchým humorem a jistou odtažitostí dokáží pobavit i po více jak 60ti letech od doby vzniku. Dávám --- == 76 % == --- . ()

pollstro

Touha po vévodském titulu snad nikdy nebyla takhle absurdní, chladnokrevná, ale zároveň i cynická a hořká, jako v případě Kind Hearts and Coronets, který vypráví o člověku, který se mstí svému rodu za to, jakým způsobem se zachoval k jeho matce a k němu samotném. Jeho dychtivost po pomstě a dokázání, že v životě vskutku něco dokázal, je velmi silná. Po filmařské stránce se nejedná o nic výjimečného, ale svým způsobem vyprávěním a velmi netradičním obsahem je Kind Hearts and Coronets zajímavým počinem. Především Alec Guinness a jeho několikanásobné ztvárnění různých postav je příjemné. "As in an old Italian proverb: revenge is the dish which people of taste prefer to eat cold." ()

honza.g

Pravá britská kvalita - film jakoby předběhl svou dobu, vyznívá dost svěže, ale záběry exteriérů ukazují na úspornost typickou pro filmy první poloviny 20.století. Ve filmu je málo dialogů, zato dost samomluvy, resp. hlavní postava vede diváka dějem - kdo nemá rád český dabing a/nebo hlas Otakara Brouska ml., bude nespokojen. A rozhodně to není komedie, počet mrtvých je dost vysoký, ale anglický humor je přítomen. Příjemná podívaná, 75% . ()