Sean Penn, Jude Law, Kate Winslet a Anthony Hopkins se společně představují ve strhujícím příběhu prostého muže, jemuž politická kariéra, ničivá síla korupce a zrada nakonec zcela pokřiví charakter. Film byl natočen podle dnes již klasického románu Roberta Penna Warrena z roku 1946, za který získal Pulitzerovu cenu. V dalších rolích se představí James Gandolfini, Mark Ruffalo a Patricia Clarkson. (oficiálny text distribútora)

castor

Teprve třetí celovečerní film Stevena Zailliana je místy zbytečně překombinovaný a místy ještě zbytečněji nudí. Představuje nám praktiky vysoké politiky v první polovině 20. století, kdy muži v nažehlených oblecích a zahalení v kouři rozehrávají nebezpečné hry, aby nám z toho vzešla nosná linie, tedy osudy guvernéra Willieho Starka. Mezi plejádou hereckých ikon nejvíce zaujme Sean Penn, který je v posledních letech po herecké stránce neomylný (I Am Sam, 21 Grams, Mystic River) a jeho několika minutové pasáže proslovů k lidem mají neuvěřitelný náboj (bohužel i místy teatrálně přehnaný), podpořený navíc Hornerovou hudbou. I nápaditá kamera Polanského Pawela Edelmana odvádí velice slušný nadprůměr, stejně jako pečlivá práce s dekoracemi, kulisami, zvukem apod. Jenže dokonalá režie neznamená jenom dokonalost záběrů. Obsahově je drama dosti nevitální a místy utahané, vedlejší postavy se ukazují býti nefunkčními. Opět se potvrzuje to známé, že forma zvítězila nad obsahem. Což je hlavním problémem celého filmu, v jednotlivých složkách je zcela bezchybný, ale jako celek ve svém boji o divákovu přízeň marně prohrává. ()

TO

Kultivovaný politický film s důrazem na atmosféru, dusnou jak před bouří, a na herecké výkony. Tou pěknou vizuálně vytříbenou stránkou se asi nejvíce odlišuje od starší verze. Ta vypadala obyčejněji, jinak příběh byl stejný, až na malé odlišnosti. Zatímco v této verzi má více prostoru řidič – bodyguard, ve starší má hodně prostoru guvernérům syn Tom, jehož zápletka se zde kamsi vytratila. Taktéž mi chyběla scéna zřícení schodiště s dětmi, jinak je převážná většina scén v obou prakticky naprosto totožná. Guvernér v původní verzi je tlustší a zdál se mi mnohem aktivnější, a přátelství jeho a novináře Jacka silnější. Poctivé tři hvězdičky oběma filmům. ()

darwin

Velmi průměrný remake klasického snímku, kterému chybí potřebná jiskra, zručný režisér a zářící herci. Sean Penn se sice snaží ze všech sil, ale ospalý Jude Law, ani zbytek herců ho příliš nepodporuje. Film je tak nakonec pouze táhnoucím se čekáním na nevyhnutelný konec. Chvála režisérovi akorát za to, že se z Hueyho Longa nesnažil dělat fašistického zlořáda, jako režisér prvotního snímku. ()

kaylin

Popravdě, než se podíváte na tenhle snímek, možná raději mrkněte na "Mrtvou zónu". Ten film má podobné téma, navíc je napínavý a strhující, pokud vám nevadí lehce nadpřirozené prvky. "Všichni královi muži" jsou nudní, a to i přesto, že se zde sešla skvělá herecká skvadra. Steven Zaillian z nich nedostal vůbec nic. ()

Stanislaus

Tento film jsem si vyhlídl hlavně kvůli obsazení Kate Winslet a ona zde měla bohužel jen takový malý "štěk". Hlavními postavami jsou zde Law a Penn, kteří mi oba chvílemi lezli jaksi taksi na nervy. Zato jsem přivítal ve vedlejší roli skvělého Jackieho E. Haleyho, který toho sice moc nenamluvil, ale ona stačila jen ta jeho přítomnost. Je opravdu velká škoda, že se film pořádně rozjel až deset minut před koncem, protože to co předcházelo bylo takové nemastné a neslané. Zkrátka ukázkový příklad snímku, který láká hvězdným hereckým obsazením, ale mě osobně poněkud zklamal, protože jsem čekal něco mnohem dynamičtějšího. ()