Harry Potter a Fénixov rád

• Česko Harry Potter a Fénixův řád (viac)
Veľká Británia / USA, 2007, 138 min

Réžia:

David Yates

Predloha:

J. K. Rowling (kniha)

Daniel Radcliffe, Rupert Grint, Emma Watson, Jason Isaacs, Tom Felton, Maggie Smith, Helena Bonham Carter, Robbie Coltrane, Ralph Fiennes, Michael Gambon (viac)

Harry Potter (Daniel Radcliffe) sa vracia do Rokfortu, aby nastúpil do piateho ročníka školy čarov a kúziel. Tam však zistí, že väčšina členov kúzelníckej komunity verí, že jeho nedávne stretnutie s Lordom Voldemortom (Ralph Fiennes) je obyčajný výmysel, čím je zásadne spochybnená Harryho dôveryhodnosť. Ba čo horšie, minister kúziel Kornelius Fudge (Robert Hardy) opäť vymenoval nového učiteľa obrany proti čiernej mágii. V lekciách podozrivej profesorky Umbridgeovej (Imelda Staunton) sa však mladí čarodejníci nič zásadné nenaučia, a preto nemajú dostatok vedomostí k boju s temnými silami, ktoré sa okolo nich sťahujú. Na Hermioninu (Emma Watson) a Ronovu (Rupert Grint) výzvu sa Harry rozhodne vziať chod vecí do svojich rúk. Tajne sa začne schádzať s malou skupinou študentov, ktorí sa hrdo nazvali Dumbledorova armáda, a učí ich, ako sa ubrániť čiernej mágii. Hoci je sám ešte len študent, pripravuje odvážnych mladých čarodejníkov na nebezpečnú bitku, ktorá čoskoro prepukne. (TV Markíza)

agent00074

Páté pokračování ságy o kouzelníkovi Harry Potterovi je velmi dobré, zatímco první tři díly byli spíše pohádkou, toto a předchozí pokračování už je o poznání "drsnější", efekty jsou výborné a příběh smysluplný, celkově se mi film zdál velmi podařený - 4* ()

kondomxxl

No až asi po piatom pozretí môžem konečne dať 5 hviezdičiek. Z prvu sa mi film nepáčil, jednak to bola opäť zmena režiséra a poňatie príbehu (aj keď to bolo asi tým že som knihu nečítal). Keď som zabudol na tieto veci, tak som si film aj pekne užil. Harry vyrástol, navyše som spokojný s podaním prepojenia medzi Harrym a Vold. Ani ostatní nezaostávali, opäť sa mi páčil Michael Gambon, Gary Oldman a Alan Rickman. Súboje taktiež neboli na škodu. Čo sa týka finálneho súboja, aj sa mi páčil, aj nie. Vo filme bol nesmierne skrátený oproti knihe, i keď musíme brať do úvahy, že ani v jednej Potterovke sme dlhé súboje nevideli, ale toto bola jediná príležitosť vidieť Vold. a Dumb. spolu, takže to bolo asi najväčšie sklamanie. Celkovo je film podaný skôr negatívne, práve tú negativitu je tam cítiť najviac čo sa moc ľuďom asi páčiť nebude (spočiatku ani mne), ale po upokojení sa z toho, že je tento kúsok úplne iný ako predchádzajúce potterovky, sa vám tento film bude páčiť. ()

kpt.Marťas

Jsem věru rád, že tady se autoři nebáli vzít do ruky opravdu ostrou tužku a pořádně se na předloze vyřádit. Vyšel jim z toho dvouhodinový nabitý, napínavý a poměrně temný film. Všichni mladí jsou výborní, Harry hraje jako o život, ale mě stejně nejvíc baví Ron s Hermionou. Perfektně se podařil výběr Střelenky i ropuchy Umbridgeové. Snape je ovšem tradičně bezkonkurenční. A když skousnu, že Pán zla vypadá, jak vypadá, tak finále na ministerstvu kouzel šlapalo jako hodinky. Ten film je nabitý emocemi, různými náladami a nakonec si užijeme i trochu akce. Hudební složka je skvělá. Snad jedině ten Dráp nemusel dopadnout tak strašně. Těším se na Prince dvojí krve... ()

Naranyan

*** POZOR, SPOILERY !!!! **** No to mě podrž.. Harry zase jinak.. Tak ale tohle byl akční nášup. Při závěrečné fázi plné kouzelnických soubojů jsem koukal jako vyjevený s otevřenými ústy a souboj Brumbála s Voldemortem si pouštěl hned několikrát, znovu a znovu. Začínal jsem upadat do jakési Potterovské letargie i když hltající pohádkovost plnými doušky, ale tak nějak se věci jen tak jako děly... Tento díl mě z ní agresivně vytrhl a dal jasně najevo, že zdaleka né všechno nejlepší a nejhorší je za námi. Více Potterů, více Yatesů a budu nadmíru spokojen. Bohužel už jsem skoro u konce série (pro tuto dobu) což mě tak trochu mrzí prostě proto, že další Potter už nebude. Všemi deseti bych bral typově kterýkoli z Potterových dílů. Začínám se abslutně měnit v děcko a žadonit, aby nikdy neskončil... p.s.: Jo a ještě jedna věc. Lenka Láskorádová je prostě k sežrání. Nevím, ale něcím mi trochu připomíná Leslie Burkovou (A.S.Robb) z Mostu do země Terabithia. ()

le poulet

Nějak nemůžu najít slova...jo, už je mám - budiž. Jedno velký budiž. Oproti dvojce slabý, oproti čtyřce bomba. Jenom mi proboha někdo vysvětlete, co měly znamenat ty Radclifeovy xichty bezprostředně potom, co to Sirius zabalil? To měl bejt jako PLÁČ? ()

P@\/EL

Už páté pokračování oblíbeného fantasy příběhu o škole kouzel. Film nabídne opět vizuální efekty, které jsou na docela vysoké úrovni. Příběh je poutavý, místy na mě až moc fantastický. Ta protivná učitelka mi byla už od pohledu nesympatická a fakt dost jsem se nasmál, když to pořádně schytala. Závěrečná scéna mohla být na můj vkus více obsáhlejší a propracovanější. ()

fandula

Dříve pro mně tento díl byl nejhorší ale to proto,protože jsem ho nechápal natolik,aby se mi líbil.Dnes už se mi líbí ale je na stejné úrovni jak první díl.Plno keců ale skutek utek.4*.Ale je to na rozhraní mezi 3-4*. ()

platzman

Velmi slabé ... Ano, jsem Cuaronovec - myslím, že předloha má být odrazovým můstkem k nové tváři námětu (filmu). Podporovat, ne omezovat. Nicméně Luna Lovegood je úžasná:) ()

JSSVLVKMK

Škoda vynechaných scén! Kdo nečetl, film skoro nepochopí! Nejvíce postrádám scénu z nemocnice - setkání s Lockhartem by bylo luxusní! :D ()

Jevablo

Takže...kniha je cositadymeziseboubudemevykládat otřesně rozvleklá a v příběhu celé série zcela zbytečná, proto to byl pro režiséra těžký úkol, vyrobit z takovéhoto polotovaru chutný filmový dezert. Ale povedlo se. Osekáno vše zbytečné (a že toho v knize je, cca 400 stran), zkráceny dialogy, všechno zkrátka zrychleno, až se mi nakonec zdá, že film tentokrát jasně zvítězil nad knihou (to tedy nebývá často). Profesorka Umbridgeová byla vybrána skvěle. Brumbál se bohužel nezbavil spony na plnovousu (dětinské), ale alespoň ukázal své magické schopnosti (konečně), takže se pomalu vymaňuje z image pohádkových dědečků (trvalo to). Ron je král komiků, jen škoda, že jeho představiteli nerudnou častěji uši, a s Hermionou dost zastiňují Harryho, který řekne sotva pár slov. ()

sidthekid

Tak jsme se konečně dočkali!!! Daniel nám ukázal, že hrát dokáže... Svěřit další pokračování do rukou Davida Yatese nebyl vůbec špatný tah. Naopak. Z HP udělal pořádně temný fantasy film. Jenom mě trochu mrzí, že bitva mezi Brumbálem a Voldemortem nebyla delší. Jinak společně s Vězněm z Azkabanu nejlepší HP. ()

SONYAGENT

Velmi neobvyklé změny jdou vidět na nových změnách ve štábu v čele s režiserem.. Příběh je temný jak nový Batman a napětí maximální.. ()

spawn866

Harry Potter je celkem dobrý film, nečetl jsem sice knihu, ale myslím si že ve filmu, vlastně ve všech dílech, teda alespoň na mě působí Harry Potter dojmem že vůbec neovládá magii. Sem tam ho někdo naučí pár kouzel, ale snad ve všech dílech se naučil dohromady max. pár kouzel a pak se z ničeho nic dokáže ubránit Voldemortovi, no opravdu nevím jak to bylo v knize, ale ve filmu je Harry Potter fakt velkej hňup! Myslím si že mohli Harryho Pottera ve filmech naučit trošku více té magie aby nevypadal jako hňup. ()

BrunoBanani

Knížka dobrá, ale v této podobě zákonitě ořezaná. Něco mi pak chybí a mrzí mě to. Nicméně ve všech Potterech od Yatese mi strašně vadí ten Harryho uhlazený účes a ještě k tomu blbě zastřižený. Vůbec není tak rozčepýřený, jak by měl být, třeba jako Ron. Jak jsem říkal, něco chybí, ale celkově dobrý Potter, jeden z těch lepších. ()

Odyssey

Nacpat 800 stránek do 138 minut je asi nemožné, nicméně ani to mě neodradí od kritiky. Tady mě ořezání příběhu ničí ještě více než u předchozího dílu. Spousta výborných scén z Grimmauldova náměstí 12 tu hodně chybí. Ve filmu není vůbec dobře vystihnuta nadvláda Umbridge. Jako u všech dílů mi i tady vadí pokroucení určitých scén oproti předloze (např. odhalení Dumbledorovy armády aj.). Vůbec jsem tedy nepochopil ten efekt při přemisťování lidí z Fénixova řádu v bitvě o Odbor záhad. Nehledě na to, že tam se přemístit vážně nedá. Nicméně mě alespoň potěšilo ztvárnění souboje Dumbledora s Voldemortem. 65% ()

Držitel Oscara Gabriel Yared zahraje v Praze

Držitel Oscara Gabriel Yared zahraje v Praze

23.07.2012

Norton a Pitt opět spolu

Norton a Pitt opět spolu

18.09.2007

V Klubu rváčů byli nerozlučnou dvojicí ;-), a brzy Eda a Brada opět uvidíme na filmových plátnech bok po boku. Stane se tak v dlouho připravovaném celovečerním remaku televizní minisérie State of… (viac)

Hoffman miluje Thompsonovou

Hoffman miluje Thompsonovou

09.06.2007

Dustin Hoffman a Emma Thompson si během natáčení Horší už to nebude zřejmě padli do oka. Zanedlouho se totiž spolu objeví v romantickém dramatu Last Chance Harvey. Ale pravděpodobnější možná bude, že… (viac)