Vladárova nová tvár

• Česko Není král jako král (viac)

Celovečerní animovaný film Neni král jako král vypráví vzrušující dobrodružství, které má kořeny ve starodávných čarodějnických příbězích. Mladý rozmazlený král Kuzco musí být vyléčen ze svého sobectví. Je proměněn v lamu a jejíma očima poznává svět zcela novým pohledem. Ve zvířecí podobě prožívá mnohá dobrodružství, poznává lidi hodné i zlé a učí se chápat hodnoty života. V zapeklitých situacích mu pomáhá dobrácký sedlák Pacha. Vzájemný vztah těchto dvou naprosto protikladných postav je zdrojem vtipného humoru. Čtveřici hlavních hrdinů doplňuje čarodějnice Izma a její pravá ruku Kronk. Při výtvarném řešení našli tvůrci inspiraci v kultuře starých Inků a v krajině jihoamerického venkova, i když je pojali se značně stylizovanou nadsázkou. Ve filmu zazní původní písně popové legendy Stinga. (oficiálny text distribútora)

Maniik88

Veselá, krátka Disneyovka, hodne originálna s maximálne odpornou zápornou babizňou. Myslím, že sa na tom zabavia hlavne staršie deti s rodičmi. Určite to nie je pre tých najmenších a pre starých rodičov. Malé detičky by mali zlé spanie z tej babizne aspoň dva týždne :). ()

lakiboy

Skvelé. A to nevravím len preto, že mi to pripomenulo Medvedích bratov, lebo zopár podobností tam určite je - podobná zápletka, aj animácia. Každopádne, svieža a vtipná rozprávka po dlhšej dobe. A aj pre dospelých. Dobre vidím, že natočili aj pokračovanie? :-) ()

Ajka1

Výborné, prostě výborné. Nic moc jsem od toho nečekala, ale tento snímek má velmi silné osobité kouzlo. A opět skvělý dabing :) S přítelem jsme se královsky bavili a dodnes na krále lamu nedáme dopustit. ()

boombang

Lama v hlavní roli. Nechápal jsem, proč má tahle disneyovka, o které jsem navíc nikdy předtím neslyšel, tak vysoké hodnocení. Teď už to vím. Po nevýrazném začátku, kdy se člověk diví, na co to vůbec kouká, přichází výborná a kultivovaná zábava (např. scéna v hospodské kuchyni opravdu trhá bránici). Na ne-pixarovskou animaci jsem si taky rychle zvykl a jako roztomilý bonus zde vystupuje i jedna veverka (co jiného, že?). ()

RigorMortis

Disneyovka v trocha inom podaní plná humoru o rozmaznanom vládcovi, ktorý dostane po nešťastne zvolenom elixíre životnú lekciu. Animák bez zbytočnej presladenosti a detinskosti. A John Goodman. ()

cinema_cz

Celkově je film Není král jako král pestrobarevná, svižná a úplně nenáročná groteska, která ani po 78 minutách nenudí. 60 % (František Fuka, Ci 03/2001, str. 88) ()

PlayEasy

Hodně odlišná Disneyovka (žádná emoční hloubka a asi jen jedna písnička za celý film), překvapivě ale v dobrém slova smyslu - vynalézává, originální (u podobných filmů naprostá novinka!) a opravdu velmi zábavná a pestrá jízda! 85% ()

helrohir

Tak túto disneyovku som v detstve akosi prehliadol. A určite je to škoda, pretože ide o vcelku originálnu, a hlavne zábavnú vec, či už vo forme hlášok alebo vizuálnych scénok. Slovenský dabing je naozaj vynikajúci. 70%. ()

sa_kra

Jedna z nejpovedenějších, nejvtipnějších, nejkrásnějších a - nojo- nejoblíbenějších Disneyovek, jaké jsem kdy měla možnost vidět. Což mi akorát připomíná, že bych se na to moc ráda podívala znovu.... ()

Lucretat

Naprosto geniální animák (záměrně neříkám pohádka), humorem určený spíše dospělejšímu publiku. Suverénně pro mě nejlepší disneyovka - asi proto, že je od ostatních i dost odlišná. Je bláznivější, originálnější, svěžější... Opravdu povedený český dabing k tomu hodně přispívá. Okamžitě šla do oblíbených filmů, kdybych mohl, dám hodnocení 6/5 :) Rozhodně doporučuju, skvělá zábava na večer s přáteli. ()

wallax

Jednoznačne najlepšia a nasrandovnejšia Disneyovka. Hláškovanie na 200%, humorných scén mraky a všetko je to take iné...zabavia sa deti aj dospelí. Špička zánru. :) ()

eMeMko

Dokonalá disneyovka, která sází spíše na dospělejší publikum. Příběh má vážnější podtext, ale jinak se jedná o pořádnou šílenost, u jejíchž vtipů jsem se opravdu bavil. Postavy i dialogy měly hlavu a patu, animace byla klasicky perfektní, takže nezbývá nic jiného, než toto dílo doporučit. ()

IZFNP

Táto rozprávka ma z nejakého dôvodu oblúkom obišla, takže som ju prvý raz videla vo svojich 25 rokoch. A myslím, že keď si ju pozriem ešte zopár razov, stane sa jednou z mojich najobľúbenejších. Vtipná, krátka, chytľavá, s atypickou kresbou... a kreatívne ujetá:) ()

Elio

Tak tohle bylo překvapivě hodně zábavné. Poté, co jsem viděla Atlantidu i Ostrov pokladů, jsem tomuhle animáku moc šancí nedávala, protože předchozí jmenované sice nebyly špatné, ale nijak zvlášť mě také neoslnily. Tady mě ale čekal povedený soundtrack, pěkná animace a hlavně skvělý, chytrý humor, který docení pravděpodobně více dospělí než děti. Za mě super, akorát dlouhé a příjemné odpočinkové pokoukání. ()

Chris Pratt je Garfield

Chris Pratt je Garfield

02.11.2021

Chris Pratt (Strážci Galaxie, Jurský svět) měl jednu dobu našlápnuto k tomu stát se největší hereckou hvězdou současnosti. Vedle jeho hlavních filmových sérií, které nestojí pouze na něm, mu ale… (viac)