Vladárova nová tvár

• Česko Není král jako král (viac)

Celovečerní animovaný film Neni král jako král vypráví vzrušující dobrodružství, které má kořeny ve starodávných čarodějnických příbězích. Mladý rozmazlený král Kuzco musí být vyléčen ze svého sobectví. Je proměněn v lamu a jejíma očima poznává svět zcela novým pohledem. Ve zvířecí podobě prožívá mnohá dobrodružství, poznává lidi hodné i zlé a učí se chápat hodnoty života. V zapeklitých situacích mu pomáhá dobrácký sedlák Pacha. Vzájemný vztah těchto dvou naprosto protikladných postav je zdrojem vtipného humoru. Čtveřici hlavních hrdinů doplňuje čarodějnice Izma a její pravá ruku Kronk. Při výtvarném řešení našli tvůrci inspiraci v kultuře starých Inků a v krajině jihoamerického venkova, i když je pojali se značně stylizovanou nadsázkou. Ve filmu zazní původní písně popové legendy Stinga. (oficiálny text distribútora)

Lachtaan

Dostavila se mi možnost dohnat další z Disneyho animáků a třebaže jde tentokrát o jeden z těch méně známých, všichni jsme se při sledování výborně bavili a téměř ani nestačili nudit. Rozhodně Emperor's New Groove nezapadne mezi disneovky, k nimž se budu s chutí vracet, plusem ale zůstává, že nezapadá mezi ty, na něž bych rád zapomněl. ()

Ryuuhei

Doteď jsem vůbec nevěděl, že nějaká taková Disneyovka existuje. Nesliboval jsem si od ní po přečtení synapse nic moc, ale nakonec mile překvapila typickým, ale zábavným příběhem, hravým, sarkastickým humorem, a v neposlední řadě charismatickými postavami na všech frontách. Zejména ke konci jsem se dobře bavil. ()

Ivuse

Animované filmy naprosto miluji, tento jsem objevila až relativně nedávno a bavila jsem se naprosto královsky :-) Netypická disneyovská pohádka. ()

oveckaoa

Posledních zhruba 20 minut to zachránilo do té doby to byl totálně průměrný animák, kterých vychází ročně desítky. Nebál bych se dokonce označit, že po Princezně a žabákovi (ta měla, ale aspoň dobrý soundtrack na rozdíl od tohohle) nejslabší co jsem měl možnost vidět. Docela mě překvapuje kolik lidí má první orgasmus z té veverky jako nic proti gustu, ale proti ní je vtipnější i Scratt z Doby Ledové.Zasmál jsem se zhruba dvakrát. ()

hroubek

Povedený a zábavný animovaný film. Viděl jsem to kdysi jako malej, a teď jsem si zopakoval a celkem dobře jsem se bavil. Má to fajn tempo, dobré hlášky a gagy, ale malinko to ztrácí na příběhu, který je jednodušší. Není to vůbec špatné, ale osobně jsem viděl lepší a zábavnější disneovky. ()

Kurikmoon

Skvelá zábava. Všetkým odporúčam. Videl som 4x a stále pecka. Aj keď si treba chvíľku zvykať na štýl, práve tie vsuvky a vstupovanie do rozprávania robí rozprávku zábavnou. Pridávam jednu do plného hodnotenia. Skauting žije :D ()

vyfuk

Z nějakého důvodu pro mě kultovní záležitost, i když jsem film nikdy neviděl. Asi hlavně protože jsem vždy viděl něco jako trailer na tento film předtím než jsem se díval na Přestávku na DVD. Ale nikdy jsem tento film přesto neviděl. Celkově vzato jsem hned ze začátku věděl, že hlavní postavu budu ze srdce nenávidět. A to se i vyplnilo, bylo jasné, že se nakonec napraví a to se i stalo, ale stále vím, že to pro mě byla jedna z nejotravnějších postav jakou jsem kdy v Disney nebo celkově jakémkoliv filmu viděl. Pořád jde v rámci humoru o jeden z nejlepších a nejzábavnější kousek od Disney. A tím pádem je zde za mě spokojenost. ()

Hollohlaway

Nečekaně vtipný animák, plný dospělých gagů Animace je dost podivná, ale jinak jsem se skvěle bavil, navíc to má i slušný příběh a morální poučení nám není ládováno lopatou, ale jen lžičkou. ()

Sdoom

Hodně originální, svižná a vtipná disneyovka, v rámci novější produkce jedna z nejlepších. Je super jak pro děti, pro které je tam nejedno mravní ponaučení podané chytrou formou, tak i pro dospělé díky spoustě skrytých narážek a vtípků. No a jako bonus krásná, pro Disneyho filmy typická, kreslená animace Hodně silné 4 hvězdičky. (Blu-ray, orig.) ()

Herráček

Nevím proč, ale nějak mi ten muzikálovej rytmus nesedl... Fracek sice ukázkovej, Izma taktéž, ale to je dost málo... Celý je to pro mě takový nepochopitelný, každej se chvíli někam žene, z toho, že některý věci neumějí vysvětlit tak, aby zapadaly do děje zde dělají přednost a podobně... ()

Madluska

Objektivně by si tahle pohádka možná 2* zasloužila, jenže mě zdejší hodnocení (82 %?!) rozladilo natolik, že jsem se rozhodla být přísnější než obvykle. Od krále lamy jsem na základě komentářů čekala nějaký zajímavý příběh, duchaplný humor nebo pozoru-hodné výtvarné zpracování, ale nechala jsem se napálit a nic z toho jsem ve filmu nenašla. Pokud někdo považuje za skvělou zábavu stále dokola se opakující "fórek" - pád (kolikrát se tam ten motiv objevil??) a podobné "veselé kousky", pak já tedy ne. To, že tvůrci nakonec vyšli s pravdou ven a přiznali nedotaženost celého příběhu (viz nelogické zjevení ultrazáporné čarodějnice) nepovažuji za klad, ale za projev bezradnosti a pokus o nadhled, který ovšem moc nevyšel. Kdepak, tenhle animák už nikdy více. ()

korndaddy

Tak že tomuhle udělím čtyři bambule sem vážně nečekal. Oproti pixarům a drýmworkům slabší co se týče zpracování a vizuální stránky, ale s nadměrnou dávkou humoru a zábavy... ()

borec999

Nič extra. V detstve som na motívy tohto filmu hral hru na PS1 s identickým názvom, v ktorom ste hrali za lamu(Kuzca) a bolo to niečo na štýl Crasha Bandicoota. Táto hra bola mojou srdcovkou a prešiel som ju aspoň 10 krát, pri čom film som nevidel ani raz. K nemu som sa dostal až relatívne nedávno a neviem no, je to proste klasický animák a rozprávka. A z cutscénok v hre bolo patrné, že by to mohla byť aj celkom fajn komédia s veľa vtipnými momentami, niečo na štýl Shreka. A aj keď pokusy o humor tu boli, fungovali len občas. Asi som sa nechal až príliš uniesť nostalgiou a čakal som príliš veľa. Alebo som z toho vyrástol. Neviem. Každopádne na viac ako priemer to nebolo. 55% ()

Hanys_

Viděno pár dnů po přechváleném Tangled a musím říct, že tenhle ne příliš známý animák mi sedl o mnoho víc. Disney prostě pořád dokáže překvapit. 8/10 ()

farfalla

40. animovaný celovečerní film Disneyho studia. Moderní, odlehčený kabát střihu nového tisíciletí pro animovaný film. Jednoduchý a krátký příběh rozšířený protahovanými scénami útěku, pronásledování a chytání lahvičky. ()

unagi

ĽUDIA SA MENIA A AJ S TÝCH NAJHORŠÍCH SA MÔŽU STAŤ DOBRÝ! Asi takto by som napísal hlavnú myšlienku tejto rozprávky. Hlavný hrdina je aj rozprávač, ktorý vstupuje do deja. Abstraktné veci doprevádzajú dej a menia dej na vtipný. ()

Abiosis

*TÝŽDEŇ BEZ DEPILÁCIE* Panovník Kuzco je azda jedna z najsebeckejších a najnarcistickejších postavičiek aké boli kedy vymyslené. Jednotlivec pre neho nič neznamená a ani mase ľudí, teda svojmu národu, nepripisuje žiadnu dôležitosť. Z ničoho si nerobí ťažkú hlavu až do momentu, kedy mu hlava oťažie pod náporom hustých lamých chlpov. Možno si poviete, že byť lamou nie je výhra, ale nebyť panovníkových neschopných a mierne prihlúplych protivníkov, alternatívou k lamiemu telu by bolo telo nehmotné. A určite je lepšie smrdieť zatuchlinou ako hnilobou. Na rozdiel od panovníka/lamy, u ktorého možno postupne pozorovať premenu k lepšiemu, sú všetky ostatné postavičky čiernobiele (avšak nakreslené farebnými ceruzkami): dobrosrdečný a spravodlivý Pacha, odporná a zlá Yzma, a hlúpučký Yzmin pomocník Kronk. Zábava je to však nevídaná. Verdikt v 1 vete: O lekcii slušného správania. 26.04.11 ()

Chris Pratt je Garfield

Chris Pratt je Garfield

02.11.2021

Chris Pratt (Strážci Galaxie, Jurský svět) měl jednu dobu našlápnuto k tomu stát se největší hereckou hvězdou současnosti. Vedle jeho hlavních filmových sérií, které nestojí pouze na něm, mu ale… (viac)