Hviezdna loď Galactica

• Česko Battlestar Galactica (viac)
USA / Veľká Británia, (2004–2009), 61 h 28 min (Minutáž: 42–103 min)

Edward James Olmos, Mary McDonnell, Jamie Bamber, James Callis, Grace Park, Tricia Helfer, Katee Sackhoff, Aaron Douglas, Michael Hogan, Tahmoh Penikett (viac)

Cyloni byli stvořeni lidmi. Povstali proti nim. Vyvinuli se. Vypadají a cítí jako lidé. Někteří jsou naprogramováni, aby si mysleli, že lidmi jsou. Existují v mnoha kopiích. A mají plán. Vesmírná loď Galactica v čele pronásledované flotily, která se po útoku Cylonů na lidské vesmírné kolonie vydává za novou nadějí a domovem - bájnou 13. kolonií zvanou Země. (berg.12)

TheHanz

Z úvodní minisérie velmi pěkně našlápnutý scifi seriál jsem si velmi oblíbil hlavně kvůli své temné atmosféře (kterou jsem u jiných scifi postrádal). V tu dobu by bylo hodnocení jasně na 5 hvězd. 1.série - dobrá. 2.série - jo, taky dobrá...ale u 3. série mi začalo tak trochu docházet, že mi na tomhle seriálu něco hrozně vadí...je to neuvěřitelné natahování děje a to takové, že se ve výsledku ve všech dílech nic extra důležitého neděje, jen je stále nastavována hlavní příběhová linie, až se na konci série všechno zvrtne a změní, aby to nalákalo diváky na další sérii. Jistě, normální komerční tah, ale dojem seriálu mi to kazí. Jo, a nenávidim Baltara! ()

Anschutz

Nejlepší sci-fi seriál, který jsem viděla...takových skvělých počinů by mohlo být více - bohužel Enterprise a Firefly, které nabíhaly výborně, stopli moc brzy...u BSG bych si taky dokázala a moc chtěla představit více dílů, ale všechno krásné jednou skončí. Skvělé! ()

BC

Dokoukáte se na jeden díl a už pouštíte další, protože hoříte nedočkavostí a musíte vědět, jak to bylo dál. Dal bych fullhouse, kdyby místo slova fuck nepoužívali něco jako frak. edit: Po shlédnutí všech čtyřech sérií měním na *****, taková pecka si nic míň nezaslouží, frak nefrak. ()

amim

Mohl bych se tady rozvášnit velkým množství nejrůznějších superlativů, z kterých by šla hlava kolem, protože BSG si to opravdu zaslouží. Řeknu jen to, že se u mě seriál umístil na první pozici všech seriálů, které jsem kdy v životě viděl (společně s Firefly). Každý, ale opravdu každý by se měl dříve či později na BSG podívat. Protože budete v extázi. ()

zberatel

Kolobeh zivota a opakujucich sa chyb ako ho pozname z historie. Utopia neexistuje, nikdy nebola, nieje a ani nikdy nebude... Doposial kazda civilizacia ktora dosiahla svoj vrchol bola odsudena na zanik. Zanik aby mohlo prist znovuzodenie a sanca na zmenu. Zmenu ktora dokaze ze si ako druh zasluzime PREZIT. BSG je serial ktory sice nieje dokonaly a ma svoje muchy, ale rozhodne patri medzi to najlepsie sci-fi ake vzniklo. Politika, nabozenstvo, vojny, exodus, vzbura, vojaci, civilisti, vezni, dobry, zly, clovek, cylon, hybrid... Akukolvek cast ludskeho zivota a vsetkych vrstiev spolocnosti - toto vsetko a este viac ponuka BSG. PS: Uz sa to raz stalo a stane sa to znovu... Uvod, zauzlenie, vyvrcholenie a sine qua non - zaver, koniec riadku. ()

loveless

Abyste mohli být vojákem ve flotile musíte mít hnědé tílko a být trochu zmatení při jeho oblékání a natáhnout si ho obráceně... Nemůžu říct, že by se mi BSG nelíbilo, jen to chtělo něčeho víc, něčeho míň a snad i lepší casting. Pro mě největší sympaťák ať vzhledově i charakterově jednoznačně Apollo. Z žen pro mě vyčnívá Kara "Starbuck" Thrace, která je ale hlavně osina v zadku a dále Laura "prezidentka" Roslin, která je mi výjimečně sympatická, problémem je tu její "náboženské" přesvědčení nebo spíše fanatismus. Je tu dost klišé, dost wtf momentů, na můj vkus moc chvil kdy se Šestka ocucává s Baltarem, ale celkově celkem zajímavé, dobré a přežitelné. ()

mogul01

Tenhle sci-fi seriál jsem kdysi zkouknul skoro na jeden zátah. No to bych dost přeháněl, ale takových šest dílů bez přestávky bylo. Je to originální, nápadité, vtipné i napínavé a má to dobře zvládnutý konec. Vřele doporučuji nejen fandům sci-fi. ()

ER

Tady žádné "výlety" do hlubin vesmíru a s tím spojené scifi jevy nečekejte. Naopak, seriál nabízí současný a světský pohled na lidi, kteří jsou nuceni se utkat se svými výtvory a přitom hledají bájnou Zemi. Takže více,než střetů s mimozemšťany si užijete střetů s traumaty hlavních postav. Avšak v rámci konfrontace se scifi tématikou jde o zajímavý pohled do nitra "budoucího" člověka, který přitom odráží současné dění našeho života (např. střet autokratického vojenského režimu s tím civilním,volby,černý trh apod.). Atraktivitu dějové lince dodává souboj s Cylony,jinak by z toho mohla být nuda. Co však sráží seriál dolů je dramaturgická nevyváženost,občas i "ustřeluje" logika. I tak jde v rámci žánru o solidní podívanou. ()

Likan7

Chápu proč je Battlestar Galactica považován za kultovní seriál. V prvních dvou sériích mi předvedl fantastickou podívanou se skvělými postavami a skvělým příběhem nabitý akcí. Jen málo dílů bylo opravdu průměrných. Problém ale v tom, co tvůrci ze seriálu udělali ve druhé polovině. Úplně se překopal základ seriálu a jeho nejsilnější stránky byly fuč. Najednou se začalo mluvit o náboženství, víře a síle tak moc, že jsem čekal až někdo vytáhne světelný meč. Základní premisa "bitva zbytky lidí se Cylony" se rozdělila na minipříběhy a místo toho jsem musel sledovat rozepře mezi roboty, kulty mezi lidmi a jejich hašteření nebo kecy o vyvoleném člověku co je klíč ke všemu. Co to sakra je?! Kde jsou bitvy, kde je TO, čím si seriál vytvořil tak velkou základu fanoušků? Neříkám, úplný konec a našroubování na naší současnost je brilantní, spoustu otázek je ale nezodpovězených a nepřijde mi, že by to byly otázky jako třeba ve Ztracených, kde bez odpovědí se dá v pohodě žít. Zápletka se Starbuck? Původ admirála? Celá ta do nebe volající věc s anděli, bohem a já nevím čím vším. Tohle je prostě strašný scénáristický fail, který se nepodařil zvrátit ani finálním dílem. Co se postav a herců týče, to bylo největším kladem seriálů. Edward Olmos a Mary McDonnell byli skvělý a jejich postavy jsem měl rád od začátku. O to víc mě dostal jejich osud. BSG mohl být téměř dokonalý seriál, a v prvních dvou sezonách taky byl. Pak mi ale přišlo, že tvůrci sami nevěděli kam pokračovat a tak začali něco, co nedávalo smysl a celé jim to přerostlo přes hlavu. Velká škoda, i tak ale nelituju ani minuty stráveného na palubě staré Galacticy, nejlepší lodi ve vesmíru. Admirále, paní prezidentko, bylo mi ctí... ()

nick_sekac

Po skouknutí několika dílu z první serie, jsem si říkal že to je docela slušná bečková scifárna. Dnes už ale vím, jak jsem se tenkrát mýlil. Konec čtvrté serie mě utvrdil v tom, že tohle je nejlepší sci-fi seriál všech dob. ()

Miksa odpad!

A zase jsem se nachytal pozitivním hodnocením na CSFD. Battlestar je nekavalitní sci-fi s příšernými herci a ostudným scénářem. To že umí pár animátorů udělat hezké lodě ve vesmíru je jediné co dělá z této sci-fi, sci-fi. Tak otřepané náměty, předvídatelné chování všech postav. Původně jsem zde chtěl udělat rozsáhlou kritiku všech nedostatků, ale neudělám to, jelikož by to bylo dlouhé a nikdo by to nečetl. Teď mě napadla snad jen jedna : Zbývá asi 40 tis. lidí a paní prezidentka svolává u každého svého rozhodnutí novinářskou session s asi 20 novináři. Opravdu vám přijde uvěřitelné, že v krizi kdy jsme skoro vyhubeni a zdrháme vesmírem se budou pořádat nějaké obhajoby rozhodnutí před lidmi a dokonce pořádat volby? Prostě fraška. ()

Aladniel

Syrová, na nic si nehrající sonda do života několika mála lidí, kterým se podařilo přežít zkázu vlastního světa a nyní každý den, obklíčeni nelítostnými a na první pohled neporazitelnými nepřáteli, bojují o přežití. Bravurně vymyšlené, dokonale zrežírované, skvěle zahrané, atmosféricky ozvučené, s efekty jako vystřiženými z velkorozpočtového megafilmu a – především – precizně vypointované. Taková je Battlestar Galactica, dle mého názoru nejlepší sci-fi seriál všech dob. 98% ()

Allegro.g.

Na rozdíl od většiny hodnotím tento seriál až po posledním dílu. Především proto, že v mých preferencích tancoval od odpadu až k absolutioriu. Žádný jiný počin vám nepřijde v jednu chvíli tak trapný a plochý a o pár dílů později nedostižný a strhující. A nikdy jindy se mi nestalo, že by mne autoři přesvědčili, že postavy, které jsem od začátku pokládal za naprosto nechutné a hodné rány do hlavy mi přirostly k srdci nejvíc (Sal Tight bude jméno, které se mi ještě dlouho bude zjevovat ve snách). Uzavřený příběh je také plus, to plus které přidává poslední hvězdičku. Plusminus ale jistojistě nejlepší sci-fi serie vůbec. ()

Myrddin

Na tomhle seriálu byla dobrá neohraná příběhová linka s často vážně nečekanými zvraty, po nějaké době se člověk naladil na to, že čekal "nečekané", což bylo právě to zábavné. Navíc seriál tak nějak normálně někam spěje a člověku ani není líto, když skončí - ne, že by mu postavy a příběhy nepřirostly k srdci, ale tak nějak se úspěšně navodí pocit, že je tenhle příběh dovyprávěný. Takhle by podle mě měly seriály vypadat, škoda, že jich není víc. ()

Zemřel herec Dean Stockwell

Zemřel herec Dean Stockwell

09.11.2021

Battlestar Galactica dostane pokračování

Battlestar Galactica dostane pokračování

18.09.2019

Kultovní sci-fi seriál Battlestar Galactica se dočká pokračování. Oznámili to zástupci stanice NBC, kteří zároveň veřejnosti odhalili svoji novou chystanou streamovací službu nazvanou Peacock. Jak… (viac)

Drsné holky pro Expendables v sukních

Drsné holky pro Expendables v sukních

09.10.2012

Zpočátku zněly plány studia Lionsgate natočit jakési „ženské Expendables“ jen jako součást kampaně před uvedením druhé mise legendárních vysloužilců. Všechno ale nasvědčuje tomu, že se filmu opravdu… (viac)

Příběh rytíře na televizních obrazovkách

Příběh rytíře na televizních obrazovkách

24.09.2012

To samozřejmě neznamená, že bychom upozorňovali na další reprízu oblíbeného filmu, který v roce 2001 pomohl katapultovat Heatha Ledgera ke slávě. Televizní stanice ABC spojila síly se Sony Pictures a… (viac)