Benátky, 18. století. On byl legendárním dobrodruhem, jehož milostné úspěchy se staly inspirací pro tucty dalších generací svůdců. Ona byla nejnadanější spisovatelkou své doby, která čekala na vzácného muže s opravdovým pochopením pro věrnost a vášeň. Když Giacomo Casanova (Heath Ledger) poznal Francescu Bruni (Sienna Miller), našel svůj ideální milostný protějšek a podlehl jediné ženě, která kdy odolala jeho šarmu a odmítla jeho milostné nabídky. Aby získal její srdce, musel se pokusit dokázat, že je mužem hodným jejích milostných ideálů. (oficiálny text distribútora)

Piggsy odpad!

Hloupoučké divadýlko, které vůbec není vtipné a už vůbec ne zábavné. Todle jde úplně mimo mě, okamžitě mažu z paměti a již nikdy více.. ()

DannyBoy80

70%. Střeštěnou komedii jsem vůbec nečekal. Docela jsem se pobavil. Je to asi první historická bláznivá komedie. Příjemná oddychovka pro nenáročný večer. ()

jabba

Film, který mi absolutně nesednul a to mám rád Lasseho, Heatha i Siennnu Miller. Dal jsem mu proto druhou šanci a zjistil jsem, že mi nesednul ještě víc. Kupodivu jsem na něj narazil potřetí a zřejmě i v jiném rozpoložení a tuze se mi líbil :) Dodnes si ho rád pouštím. Howgh. ()

Hanes88

První polovina filmu taková slabší, ale nakonec se to rozjelo a byla to pěkná romantická komedie. Nepatří to k nejlepším výkonům Heatha Ledgera, ale stejně si nedokážu v této roli představit jiného herce. Takže celkově to hodnotím velice kladně, ale za ten nudný úvod "jen" 4 hvězdy. ()

Xavi6

Dobrá rozvážná romantická komedie s velice nápaditým dějem. Na romantické filmy moc nejsem, ale tohle bylo opravdu perfektní vydání. Nečekaný je skutečně i konec., opravdu doufám v podobné filmy. :)) ()

lareinna

Pôvodne som myslela, že pôjde o viacmenej vážny biografický snímok, ktorého štruktúra bude postavená prevažne z historicky podložených faktov. Kdežto na druhej strane šlo o uvoľnenú atmosféru a zábavu, povrchnejšie zobrazený život Giacoma z tej veselej stránky a príbeh trochu dokreslený životmi iných postáv. Heath Ledger je podľa mňa výborný herec a táto úloha mu veľmi pristala. Všetci herci boli výborný, film zábavný a hlavne pútavý od začiatku do konca..vrelo odporúčam :-) ()

aLPaC

Nejlepší na to všem je, že když má chlap 1000 žen, tak je považován za borce a frajera, když má hodně mužů žena, tak je považována za děvku. Super :D. NEJLEPŠÍ HLÁŠKA - Puci: My jsme katolická církev, my můžeme všechno. ()

filipvrbik

Jak absurdní - 36ti letý panic (já) se dívá na příběh známého svůdníka Casanovy, aneb "živý" Filip Vrbík na mrtvého Heatha Ledgera- no občas se tak stane.... k filmu samotnému, dlouho jsem se mu vyhýbal v obavě , že půjde o nudné porno, ale je to promyšlená vtipná komedie s několika romantickými zápletkami, celkově hodně příjemné překvapení...90% ()

alenka

rozhodne velmi mile prekvapeni! kdyby ledger nepusobil asexualne stejne jako francesca, bylo by to jeste o neco lepsi. papprizzio byl opravdu krasne sadelnaty, a irons zase rozkosne distingvovany. i pres vtipne vtipy bych radeji vynechala bryle, balony a ostatni vynalezy, na co to ma byt narazka? ()

Greg25

Film natočený ve stylu Fanfána Tulipána je dobrou komedií s historickou kulisou, nečekejte historická fakta, tohle je prostě snímek na pobavení. A co víc, nesnaží se být vtipný, on vtipný je. ()

vozihnoj

Tak tohle se opravdu nepovedlo. Naprosté nevykreslení postav, neberu-li historickou nekorektnost, pořád se nemůžu zbavit dojmu, že jestli postava Giacoma Casanovy nějaká nebyla, tak právě taková, jak nám ji tu nakreslil Lasse Hallström. A ten závěr, co to mělo být? Skákání na koně jako Zorro nebo plachta jak z MacGyvera? Dokonce i když mám pro Heatha Ledgera slabost, tady se nijak zvlášť neprojevil. Tedy jedinými klady mi tu zůstávají J.Irons a O.Platt. Hodně, hodně slabé 3* (snad jen pro slabost vůči historické postavě samotného Casanovy) Ale jeden dialog byl opravdu geniální:,,Myslím, že když půjde vše podle plánu, můžeme vám vaši pověst i vaše panenství navrátit.",,To by ste mohli?",,Samozřejmě. My jsme katolická církev. My můžeme všechno." ()

Eva_D666

Krásně prostředí, romantika a famózní hudba. Toto všechno do snímku o Casanovi jistě patří. A není ani pochyb o tom, že byl měl Casanovu hrát někdo jiný, než Heath Ledger. Milostný ideál jak vyšitý! ()

Brejlil

Roztomilé nasnímané, roztomile zahrané. Benátky jsou krásné, ladí s barokními hity, herci nic nijak nekazí a všichni jsou v pohodě. Divák taky. Ale žádné zásadní objevy či hlubokomyslné ponory nečekejte. Jde jen o úsměvný filmeček. ()

nonick1

Milá a osvěžující komédie, odehrávající se v kouzelně nasnímaných Benátkách za doprovodu neméně okouzlující dobové hudby. Rozverná, až téměř shakespearovská záležitost, (obsahující několik styčných bodů se snímkem Kupec benátský), kde se vlastně až do konce hraje na schovávanou ve stylu "who is who", diváka pobaví, okouzlí velkolepými kostýmy a zaujme hereckými výkony. Jo, slušnej oddíl. ()

ddf76

Prijemna lehka oddychova komedie z prostredi Benatek. Jen skoda, ze to nekdy srazi nektere nepovedene digitalni triky. Atmosfera Benatek je taky super :). Samozrejme to podkresluje i velmi dobra hudba. ()

Honza dAve

Je to trochu historická limonáda, ale docela zábavná a působivá a člověk se dobře baví. Slečna vedle mě se nechala slyšet, že : "Heath Ledger je prostě k sežrání" :-). Jak už tu bylo napsáno, film nabírá spád s příchodem Jeremyho Ironse (inkvizitor Pucci). Navíc pár skvělých hlášek a nadprůměrná zábava je hotová. ()