Mini séria rozpráva príbeh ľúbostného trojuholníka ktorého hlavnými aktérmi sú mladý Casanova, Henriette a jej manžel Grimani .Príbeh sa prelína s obdobím o 44 rokov neskôr kde sa ocitá Casanova na vzdialenom zámku. Cíti že umiera a Edith v ňom prebudí túžbu rozpovedať svoj životný príbeh. Snaží sa mu pomôcť nájsť jeho jedinú pravú lásku Henriette. (STV)

Rex Mundi

Casanovove pamäti som čítala ešte v puberte (čo je teda už dosť dávno), takže si ich detailne nepamätám, no myslím, že táto verzia BBC je výrazne obohatená a prikrášlená, hlavne pokiaľ ide o posilnenie romantickej línie. Pozerá sa to dobre, hlavne vtipné momenty, celkovo ide o ľahkú zmesku komédie a melancholickej drámy prezentovanú dvoma verziami Casanovu - mladého a starého. Oddychovka na nedeľné popoludnie. ()

rikitiki

Lehké, hravé, frivolní. V poslední třetině to ale hodně ztěžklo, zesmutnělo a ztratilo vtip. Jasně, zemřel starý, asi sám, v cizí zemi (no, popravdě u nás, v Čechách - kdo by se mu divil, že to vnímal jako vyhnanství a vězení?) a jako knihovník, ale na to, jak byl začátek rozjetý, tak konec byl zbytečně utahaně dojímavý. Ale čtyři hvězdičky dávám za to, jak jsem se v první části skoro pořád usmívala. A i když jsem si při prvních záběrech říkala, že D. Tennant jako Casanova nevypadá, tak už za chvíli jsem si ho neuměla představit s jinou tváří a za dvě chvíle mi bylo jasné, že bych se ráda nechala svést. ____ P. S. Když nad tím ještě přemýšlím, líbíl se mi Casanovův konec. Ne jeho smrt, ale chvíle, kdy přestal být Casanovou, nebo spíš, kdy se pro to rozhodl. ____ Končí doba výlučnosti šlechty, umírá epocha krajek, které Casanovovi tak hezky slušely a přichází generace jiných milovníků, představovaných jeho synem de Sadovského ražení. ____Místo laškovných her, které nebyly kruté, protože Casanova ženám dával zájem a pozornost, nastoupilo bezskurpulozní uspokojování vlastních sobeckých chtíčů bez ohledu na cokoliv. Takže světonázor, který osvobodil jednotlivce, ale zároveň rozbil i představu, že je nutné žít podle pravidel. ____ Těžko zvolit, co je lepší, ale mám pocit, že znám dost lidí, které bych označila za více či méně zdařilé odlitky de Sada, zatímco někoho jako Casanovu jsem nepotkala. /5. 9. 2010/ _________Mám ten film opravdu velmi ráda, a proto přidávám pozdější komentář: velmi se mi líbí modernizující stylizace, která některým divákům zřejmě vadí. ________Jak totiž točit historické filmy? Zcela pientně, jak bývá nejčastější? Nebo jako pravdivý příběh opentlený novodobější intrpretací? Jako dejme tomu Amadeus, kdy historickou skutečnost nahradila obecná pravda o střetu génia s průměrností? Nebo uličnicky, jako právě Casanovu, který se nedrží věrně dobových reálií a skutečných osudů hrdiny z 18tého století? ______Pro tento typ filmu je to nejlepší cesta. Vždyť přece všichni historičtí hrdinové žili ve své době a tedy byli ve své době moderní. Proč je tedy představovat divákovi jako panáky v upjatých šatech a s ústy plnými zastaralých frází, jakoby z učebnic dějepisu nebo z muzea? _____ Ať už jakkoliv, byl mužem plným života. A zaslouží si, aby takovým zůstal v povědomí i po smrti. ()

Autogram

Kto si potrpí na stredoveké historické kostýmy, tak si príde na svoje. Anglická verzia príbehu Casanovu je zaujímavá spôsobom rozprávania vďačnej poslucháčke mladej kuchárke a tiež pomerne svižná. Čierny sluha všetko vhodne dopĺňa a prináša vtip aj pri nečakaných situáciách. Za nič viac ako bežnú komédiu by som to ale nepovažoval. Záver je očakávaný, ale podaný na môj vkus príliš pateticky ()

XdanteX

Jakožto samozvaný odborník na tuto historickou postavu. Dovolím si říct že je tohle ta nejlepší adaptace původního příběhu....Neurazí, pobaví, ale taky přímo nenadchne. Samozřejmě to není snad ani zpoloviny věrné skutečnosti, ale pořád je tam toho mnohem víc než v kdejakém kasovním trháku na tohle téma....navíc David Tennant je prostě frajer:-| ()

Orlau32

Mohl to být krásný a zajímavý film, kdyby tam nebylo pár hloupých chyb. Nikoliv historických, ale zaspala scriptka nebo ten, kdo obsazoval role. Tak zaprvé : je hloupé, jestliže hraje starého Casanovu Peter O'Toole s příslovečně modrýma očima a mladého Casanovu hraje hnědooký mladík, který se tváří povětšině ve filmu jako odkvetla kapusta na záhoně. (Mohli mu dát modré kontaktní čočky). Mě tedy sexy vůbec nepřipadal, protože Casanova oslňoval ženy duchem a charmem a výřečností, což tady úloha herci vůbec nepředepisovala. Za druhé: jestliže syn Casanovy v 10.letech má normální ústa a rty, pak jako 20.letý nemůže mít rozštěp patra. S tím se dítě rodí a je to defekt, který se operuje ihned po narození a následky jsou vidět celý život (pokud si je dotyčná osoba nezakrývá knírem), ale i tak jsou rozpoznatelné. Za třetí : Casanova zemřel u nás na zámku Duchcov, kdy tam v plné parádě "královal" Waldstein (Valdštejn) a nikoliv na nějakém pochmurném hradě, kde byl zavřen jako nějaký ubohý přiživník šlechty. Mě takové nedomyšlené věci vadí a Velká Británie spolu s panem režisérem Folksonem by se měla dějepisem zabývat trochu více, pokud chce úspěšně točit historické filmy. Anebo pak místo historická komedie by se měl film nazvat historické sci-fi. Dávám filmu 4* ale jenom kvůli tématu a věřte, že s velkým sebezapřením. ()

• Představitel mladého Casanovy, hnědooký David Tennant, nosil během natáčení modré kontaktní čočky, aby měl barvu očí jako představitel starého Casanovy Peter O'Toole. (banrun)