Dernier amour

• angličtina Casanova, Last Love

BOURQUE

Film, ktorý si stanovil za cieľ zachytiť momenty poslednej veľkej lásky, čo voči žene cítil Casanova. Splnil sa ten cieľ? Závisí na pohľadu uhlu – v mojich očiach spíš nie. Hneď na začiatku nám pán Jacquot sa snaží dať najavo, že film sa nebojí nahoty a silnejších scén (muž „verejne“ rieši svoju veľkú potrebu). Ale to je len na začiatku, potom tieto „elementy“ sa postupne vytratia z filmu a blížiacim sa koncom je len zopár takýchto malých drobných scén. Starý Casanova sa zamiluje do mladej slečny, ktorú naposledy videl ako dvanásť ročnú – koncepciu radšej nechcem komentovať. Dvojica V. London a S. Martin hrá na slušnej úrovni, ale ich herecké výkony neprinesú to katarttické vyvrcholenie, čo čakáme. Vedľajšie postavy nedokážu byť dostatočne výrazným, ani V. Golino – za to je škoda. Samotný záver síce končí pekným obrazom, ale po ňom v divákovi spíš zostane prázdnota a pocit toho, že film nebol citovo odvážnejším a dynamickejším. Film, ktorý napriek vonkajšieho obalu vo vnútri je tak „trochu“ prázdnym. (Poznámka: Casanova je na Anglickom území.) Osobné hodnotenie: 65% (**) ()