Benátky, 18. století. On byl legendárním dobrodruhem, jehož milostné úspěchy se staly inspirací pro tucty dalších generací svůdců. Ona byla nejnadanější spisovatelkou své doby, která čekala na vzácného muže s opravdovým pochopením pro věrnost a vášeň. Když Giacomo Casanova (Heath Ledger) poznal Francescu Bruni (Sienna Miller), našel svůj ideální milostný protějšek a podlehl jediné ženě, která kdy odolala jeho šarmu a odmítla jeho milostné nabídky. Aby získal její srdce, musel se pokusit dokázat, že je mužem hodným jejích milostných ideálů. (oficiálny text distribútora)

zsn

Čekala jsem láskou a sexem nabitý film... ale víc erotičtější je i Zkrocená hora, ve které Heath exceloval. Erotičtější je i Kačer Donald, oproti tomuhle snímku. Pro mne sakra propadák a velmi zlehčený snímek s opětnou nepromyšleností rekvizit k danému století - krom jiného - první létající balon se vznesl v roce 1783 (a to ještě ve Francii) - to byl Casanova již ve Vídni, potažmo dále pak až do svého skonu v Čechách... 2* za mého milovaného Heatha a za Siennu, kterou jsem poznala až na konci filmu. ()

Chise

Heath Ledger byl zkrátka okouzlující :)...neméně Sienna Miller a Lena Olin. Líbila se mi dobová hudba, efektní výprava i atmoféra. Šťastný konec udělal z Casanovy příjemnou oddychovku, které sice nenadchne, ale rozhodně neurazí. ()

marrjaana

Víte co je na tom filmu super? Že všichni dostanou co chtějí- panna si chce vzít Casanovu, on si chce vzít jinou dívku, ale její matka by byla ráda za snatek s řezníkem a její bratr by si chtěl vzít onu pannu co si má vzít Casanivu. Jo a ještě je tam Jeremy, co chce Casanovu dostat na šibenici. A všem se jejich sen splní. Casanova díky Jeremymu skončí na šibenici a sbalí dívku svých snů, její matka dosáhne svatby s řezníkem a její bratr dobude pannu, které se splní sen dotáhnout Casanovu k oltáři. Ano není to jednoduchý, ale všem se splní jejich sny... ()

sedm.1

Hmm,hodně vysoké hodnocení na místních stránkách.A já opět tak nějak proti všem :( .Casanovu jsem si nechtěl nechat ujít především kvůli režii Lasse Hallströma,od nějž jsem viděl sice jen dva snímky,Co žere Gilberta Grepa a Pravidla moštárny,ovšem oba jsem si ihned zamiloval a tak jsem mu prostě věřil i v tomto případě.Bohužel,jeho Casanova mě i přes obsazení talentovaného Heatha Ledgera dokonale nudil.Nepoužil totiž nic,co jsem měl na jeho předchozích filmech rád.Film nemá emoce,nemá úžasné zpracování a především ani vyjímečný příběh.Naopak,jak právě příběh,tak postavy jsou nezajímavé,klišovité a bez jiskry a ikdyž děj disponuje chvílemi docela slušným spádem,celé mi to stejně přišlo spíše jako jedna velká dobová taškařice,která byla jen jakoby doslovným převedením nějakého Shakespearova díla na plátno.Hallströmovi se tak tedy sice podařilo na 100% předvést klasickou kostýmní hru,komedii plnou převleků,záměn a intrik,ale bez jakéhokoliv nápadu,či oživení.Casanova je tedy romantickou komedií,ale nezáživnou a pouze otrocky natočenou. ()

Maynard.

Nikdy bych nevěřil, že to napíšu, ale větší americkou slátaninu sem už dlouho neviděl. Trochu mi to připomnělo Muže se železnou maskou. Na Casanovu sem se těšil hlavně kvůli Heath Ledgerovi alias Jokerovi, nic jinýho mě k filmu tolik netáhlo tolik jako vidět tohodle sympaťáka. Role nejslavnějšího svůdníka žen padla do těch správných rukou, páč Joker je prostě okouzlující chlap, kterej se holkám musí líbit. A když to hrál takovejhle fešák, tak sem se těšil na to, že to bude pastva i pro chlapské oči. Leč sem se bohužel nedočkal ani jedné dívky, která by mě jóó uchvátila svým půvabem a dokonce ani jedné milostnější scény, která si vyloženě říkala o to se ve filmu objevit. O rádoby zamotaném příběhu s falešnými jmény se rači nebudu moc rozepisovat, páč tohle by spíchnul kdejaký pisálek na koleně během polední pauzičky ve fabrice na rozmražování makrel... Od začátku až do konce je film podkreslenej "dobovou" hudbou, která mě začla asi tak po 20ti minutách začla líst krkem. No a ten americký konec, to už bylo vážně moc. Vidím to tak, že celý film strčil Joker do kapsy... ()

chef

Nudiť som sa nenudil. Bolo to svieže a inovatívne, často pripomínajúce zamilovaného Shakespearea. To by bolo všetko fajn, až na to, že mne to vyznievalo celé trochu moc groteskné. 75% ()

rozbris

Tak na tohle bych se ani nepodíval nebýt sestry, která si to pustila a já se k tomu dostal. Výkon a humor a charakter šlechtice Ledgera je nepřekonatelný. U tohoto filmu se určitě bude bavit i ten co má rád jen horory a když to říkám tak je to pravda:-) ()

Han22

Čekal jsem klasický popisný historický film, ale k němu se osobonost Casanovy moc nehodí a režisér Hallstrom si to naštěstí uvědomil a natočil úplně něco jiného. Zalidnil tak Benátky léta páně 1753 spoustou skvělých figurek a rozehrál historickou převlekovou romantickou komedii, která naprosto úžasně funguje. Až na jedno klišé (dívka pod stolem) funguje naprosto perfektně, dívky jsou krásné, muži romantičtí nebo zamilovaní, Heath Ledger je v roli milovníka naprosto přesný, stejně jako Oliver Platt v roli Paprizia nebo Jeremy Irons jako ještě komičtější rádobydrsný inkvizitor. Skvělých hlášek je tu více než v kdejaké komediei a když se objeví i pár šermovaček, připomíná mi to takový ty francouzský klasiky z 60-70. let na který jsem jako dítě rád koukal... zkrátka krásný a s lehkostí natočený film. ()

cab

Kostymova nuda o legendarnim Giacomo Casanovi (Heath Ledger) mi neprisla k chuti. Zaverecna snaha o zvyseni hladiny adrenalinu a gradace filmu v podobe honicek a souboju nedosahovali ani z polovinu kvalit zanrove podobneho Zorra cislo jedna. 50% ()

wosho

Lehká komedie o největším milovníkovi 18 století se velmi podařila. Na snímku je znát, že jej všichni dělali s radostí, od režiséra po klapku:-) Nejvíce musím pochválit Olivera Platta, takovou komickou postavu jsem dlouho ve filmu neviděl. Casanovu můžu vřele doporučit každému milovníkovi romantických kostýmních komedií, ideální film pro zamilovaný pár do kina i k tv. ()

Nons3nse

Romantické komédie síce nepatria do mojich obľúbených žánrov, ale film Casanova som si nemohol nechať uniknúť. Príbeh sa odohráva v krásnych Benátkach. Casanova neopustil Benátky, aj keby sa má ísť oženiť. Skvelý príbeh o legendárnom zvodcovi menom Casanova. Od začiatku až do samotného konca filmu som sa smial. Film je nabitý skvelými hláškami: „ Budeme se ženit. Blahopřeji. A s kým? Ještě nevíme.“, "Však jsem tvá jediná?" - "Samozřejmě. Jako všechny. ", -"Dílo ďáblovo". "Myslim si že horký vzduch je lehčí než ...Dílo ďablovo". Neviem čo napísať, tak to uzavriem. Casanova je určíte skvelý film, a každý kto má rád romantické komédie by si ho nemal nechať uniknúť. Odo mňa má zaslúžených 5 hviezdičiek :-) ()

dopita

Film o Casanovi, kterej tvůrci pojali jako komedii. Komedii o které sa dá říct, že je to překotná taškařice, která postrádá humor. Tvůrci si asi řekli, že všechny ty převleky, záměny identit a bůh co ještě, bude samo o sobě zábavné. Asi by bylo, jenže film na mě působí odbytým dojmem, kterej postrádá šmrnc a prostě tah na bránu. Takže i přes tu velepřekotnost je to nuda. A promrhaná příležitost. Herci taky nestojí za nic, navíc mezi ústřední dvojicí se nekoná žádná chemie a já jsem prostě ani na chvíli neuvěřil, že by do sebe byli zamilovaní. Pobavil jen Oliver Platt, ale zase ho nadaboval Martin Dejdar a jeho hlas mi k němu nesedí ani náhodou. ()

Ripley

První Hallströmův fim,který mě dost často nudil.Této látce se měl vyhnout.Film šel...použiji oblíbenou frázi mimo mě.Ledgerovi jsem i přes jeho kvality největšího svůdníka všech dob nevěřil.Raději bych Casanovu jako erotický thriller než kostýmovou ukecanou komedii.Ocenil jsem pouze exteriéry,interiéry,kostýmy a poslední čtvrthodinku. ()

Drc

Přestože naplněn relativně slušným počtem komických situací, připadal mi tenhle Casanova nějaký nevýrazný a dokonce i mírně nudný. V porovnání s takovými Cruel Intension nebo Valmontem mi tam chyběla ta správná jiskřivá atmosféra a lechtivé scény. Asi byl problém, že jsem čekal něco víc než jen vydařenou komedii. No ale pokud se od tohoto očekávání dokážete oprostit, případně jej vůbec nemáte nebo vám prostě lepší komedie stačí, není důvod proč se nepodívat. ()