Romantický film o pirátech. Film začíná v Anglii za vlády krále Jiřího. Doktor Blood se jako odsouzenec, nespravedlivě nařčený z velezrady, stane otrokem. Po příjezdu na ostrov, kde je vystaven potupnému "handlu" s otroky, si jej koupí lady Arabella, milá a krásná dívka. Doktor Blood záhy jako otrok začne léčit na ostrově, protože zde není žádný lékař, který by pomohl svými znalostmi. Strýc lady Arabelly je však velice krutý, a otroky trestá za jakoukoliv maličkost. Peter Blood se s anglickými odsouzenci domlouvá na útěk a z ostrova.

Arabella se přesvědčila, že Blood je muž vynikajících kvalit a zamiluje se. Ani Peter není k jejím citům lhostejný, ale nechce si to přiznat, protože se cítí ještě pokořen způsobem, jakým si ho Arabella na trhu koupila. Bloodovi se podaří s otroky obsadit loď, a odplouvají na moře. Jako piráti začnou přepadávat loďstva nenáviděného krále. Za čas je jeho jméno známé ve všech přístavech... (marťan)

Streeper

Dobrý příběh a herci, hlavně fešák Errol Flynn se mi vážně líbil v roli Kapitána Blooda. Na 30.léta opravdu skvěle natočené, hlavně akční scény mě překvapili, že vypadali tak realisticky, ale velkou nevýhodou je délka filmu, i když na tu dobu by většina chtěla, aby to bylo určitě delší, ale pro mě to byl až moc dlouhé. ()

marťan

Romantický film o pirátech, dobrém šermu a lásce - v hlavních rolích Errol Flynn jako Peter Blood, a Olivia De Havilland jako Arabella Bischop (tvořili nejčastější, a oblíbenou hereckou dvojici). Film začíná v Anglii za vlády krále Jiřího. Doktor Blood je jako odsouzenec,nespravedlivě nařčený z velezrady deportován a stane otrokem. ()

zette

Celkem pekny romanticky film s romantickou zapletkou, ktera se mi zdala na celem filmu nejvydarenejsi:-). Ja jim proste ty filmove romance ze 30.-60. let zeru i s navijakem. Fascinujici je, ze Olivia de Havilland stale zije. Film je jinak hodne optimisticky az naivni, vcetne hereckych vykonu. Pribeh je mi povedomy, bohuzel si nevzpomenu odkud... ()

majo25

Film ma bavil do momentu, keď sa Blood stal pirátom, potom sa to už len vlieklo, teda až na vtipný absolútny záver. Spracovanie ale bolo výborné, síce by ste sa exteriérovej scény "nedorezali". Menej celkového humoru a kratšia stopáž by určite nezaškodili. Hodnotenie: 60% ()

Mol

YOU'LL NOT TAKE HER WHILE I LIVE. THEN I'LL TAKE HER WHEN YOU'RE DEAD!!! Miluju námořnický filmy a to když v nich ještě zahraje Flynn? No to je pohádka. Mimochodem druhý film ve kterém jsem si všiml, že Errol řekl slovo "slon" i když ve filmu žádný není. Možná, že se mi podaří ho ještě v nějakým filmu přistihnout do třetice. ()

Babous

Moc pěkný pirátský film. Na to, že je z roku 1935, také neobyčejně živý a zábavný. Líbily se mi námořnické bitvy a samozřejmě úžasný happy end. Dobrodružství Robina Hooda se stejnou hereckou dvojicí se mi sice líbilo o něco víc, ale možná si tenhle film pustím ještě někdy znova. ()

Han22

Zajímavý, co šlo v roce 1935 natočit. Captain Blood je plnokrevný, výpravný, dobrodružně-romantický pirátský film, kde ani na chvíli nepřemýšlíte nad laciností nebo studiovostí. Samozřejmě je to pořád film z 30. let, takže je spíše konverzační, než akční, ale rozhodně nenudí. Ostatně samotná postava hlavního hrdiny nemůže nudit - Blood je lékařem, odsouzencem, otrokem, opět lékařem, pirátem gentlemanem a nakonec zachráncem a guvernérem. Erroly Flynn je hrdina jak má být, Olivia de Havilland krásná, nechybí zákeřní padouši, věrní piráti. A u závěrečné námořní bitvy, kde ze sebe lodě dělají doslova cedník, aby se poté v urputné řeži na pár metrech čtverečných střetly dvě posádky jsem koukal s otevřenou pusou. Parádní záležitost a vznik jednoho z žánrů. ()

Arach.No

Prakticky perfektní příklad dobrodružného romantického Hollywoodu. Těžko najít chybu, kterou by chtěl člověk filmu vytknout. Naprostá většina pozdějších dobrodružných filmů v Kapitánu Bloodovi našla inspiraci a všechno je zde jak má být. Charismatický hrdina, který se pohybuje za hranou zákona, ale má motivaci, minulost a charakter. Krásná dívka, záporáci zlí i zábavní, vynikající výprava a výborně zpracované námořní bitvy i osobní souboje. Po právu skutečná klasika žánru, která dodnes baví a svým příběhem i tempem stále ční nad většinou následovníků. ()

Rozjimatel

[3,5*]     Dobrodružný pirátsky film z roku Pána 1936, ktorý napodiv stále funguje. Obdivoval som akčné scény (veľkolepá námorná bitka), aj parádne kulisy, podľa ktorých je vidno, že na film išiel na danú dobu slušný balík peňazí. Romantická zložka filmu sa mi páčila dokonca do tej miery, až som si vravel, že škoda, že jej nie je aj viac. Obaja hlavní hrdinovia sú veľmi sympatickí, tak Peter Blood (Errol Flynn) s veľkým šarmom, ako aj pôvabná Arabella Bishop (Olivia de Havilland) a chémia medzi nimi funguje perfektne. Páčili sa mi aj výborné dialógy. Zaradené v zozname 1001 filmov, ktoré musíte vidieť, než umriete. ()

aLPaC

Film, který z mého oblíbence Errola Flynna udělal hvězdu. A on tady vypadá ještě jinak, než ve svých pozdějších rolích. Vypadá sice jinak fyzicky, ale charakterově ho poznáte hned. Celkově vzato mě Captain Blood překvapil. Dobrodružné filmy a filmy odehrávající se na moři či ostrovech v Karibiku mám všeobecně rád, jen jsem se bál roku vzniku. Přeci jen 1935, to sebou nese jistou cenzuru a všeobecné stereotypy ve filmech té doby. Ale Curtiz to zvládl výborně. ()

Gastovski

Parádní dobrodružný biják ze starého Hollywoodu! Šikovný řemeslník Michael Curtiz a jeho lehce zromantizovaná pirátská freska působí svěže a dravě i v roce 2023. Errol Flynn byla šťastná volba do role charismatického bukanýra a mezi ním a Olivií de Havilland to setsakramentsky jiskří. Závěrečnou lodní bitvu a následnou bitku bych povinně pouštěl všem lemplům z dnešních velkofilmových produkcí, jak má vypadat dechberoucí fyzická akce a ne trikový a chcíplý blivajz. ()

JimiH

Velmi příjemný dobrodružný film postavený především na charismatu ústřední dvojice. V porovnání se Vzpourou na lodi Bounty ze stejného roku jde o slabší příběh, ale to vše je zde vynahrazeno šavlovačkami a vtipem. ()

AloeB

Přijde mi fascinující, že tento černobílý film obsahující exotické záběry, plavby lodí a monumentální námořní souboje byl natočen v roce 1935 kdy film sice už v plenkách nebyl, ale přesto nebylo obvyklé, že by zvládal něco, čeho se obávají i mnohá současná studia. Příběhově nejde o nic velkolepého, de facto je to jeden velký kýč, obsahující ovšem ty správné ingredience pravého pirátského dobrodružství po kterém ostatně nikdo nechce aby byl jako by napsán Joycem. Captain Blood má navíc přidanou hodnotu - Captaina Blooda. Tento antihrdina dokonale zahraný Errolem Flynnem je typickým rozhodným, chytrým a čestným hrdinou, což sice už dávno není v naší době pokřivených charakterů běžný standart, ale ve starším filmu to lze odpustit a mít z toho radost. ()

Austen

Doufám, že současná renesance pirátské problematiky vzkřísí i tento román a znovu ho přivede na plátna kin. Mám ráda toto zfilmování, které udělalo a objevilo Errola Flynna, ale nový Petr Blood by mi nevadil. Petr Blood je lékař s minulostí dobrodruha, který se neplete do politiky a stará se o to svoje, ale právě jeho lékařská profese ho přivede do potíží. Když ošetřuje vzbouřence, je spolu s ostatními rebely zatčen, odsouzen a poslán jako otrok ke koupi na ostrov Barbados. Tam ho koupí plantážník Bishop. Když už má svého pána tak akorát dost, zorganizuje útěk na lodi, které dá jméno Arabella (po kom asi?). Je to schopný lékař, velmi výnosný otrok (opět lékař) a nadmíru úspěšný pirát, který by ale rád se svou novou profesí legálně seknul, kdyby bylo jak. Román od Sabatiniho jsem četla víc než jednou..... ()

Schweinhund

Moje nejoblíbenější ,,flynnovka" ,to se to Curtizovi točilo s takovým materiálem.Mimochodem Flynn i Rathbone opravdu šermovat uměli a nikdy nepotřebovali dublera. ()

LadyRainier

Westerny mě s Flynnem moc neberou .. ale tohle musím pochválit ,-) Jednak mám pirátskou tématiku ráda, druhak se mi moc líbily bojové a šermířské scény ..Šermovačka Erolla s Basilem, to byla podívaná ...,-)) Film mi pěkně ubíhal, nenudila jsem se ...Chvílema mi to připomínalo Nezkrotnou Angeliku a Basil Rescátora (ač tam byl jen chvilku) .. ()

Kapitán Blood ve vesmíru

Kapitán Blood ve vesmíru

04.08.2009

Včera jsme tu měli piráty karibské, dnes se střežte pirátů vesmírných. Studio Warner Bros. se rozhodlo natočit novou verzi klasického dobrodružství z roku 1935. Captain Blood byl jedním z filmů,… (viac)

Návrat krvavého kapitána

Návrat krvavého kapitána

25.07.2008

Captain Blood z roku 1935 je snad největší klasikou pirátského žánru. Na kapitánském můstku tehdejší megahvězda Errol Flynn, u kormidla pozdější tvůrce Michael Curtiz, na vlajce zlatem vyšitý nápis… (viac)