Slevinovi se právě moc nevede. Jeho dům byl určený k demolici a on se vydává za svou přítelkyní, která má však již jiného. Aby se dostal z toho všeho, půjčí si byt svého přítele Nicka Fishera v New Yorku, zatím co on je mimo město. Avšak Nickova nepřítomnost přibude na seznam jeho problémů. New York je nebezpečné místo pro život, s podsvětím plným kriminálníků a gangsterů. Ale dva z nich jsou nejrespektovanější: Rabbi (Ben Kingsley) a Boss (Morgan Freeman). Kdysi partneři a nyní úhlavní nepřátelé. Jeden druhého obviňují z nedávných záhadných vražd bookmakerů. Mezitím se Slevin seznamuje se svou krásnou sousedkou Lindsey. Jejich flirt je však brzy přerušen, když se Bossovi lidé vrátí pro Nicka do jeho bytu. Nikdo neví jak Nick vypadá a Slevin gangstery nedokáže přesvědčit, že není ten koho hledají. Slevin se tak ocitne před Bossem a dostane onu příslovečnou nabídku, která se nedá odmítnout - Slevin zabije Rabbiho syna a jeho dluh bude splacen. (oficiálny text distribútora)

robo7773

Celkom slušný triler, zaujímavý príbeh a nečakané rozuzlenie filmu. Podtrhnuté vynikajúcimi hercami a celkovo kvalitneho prevedenia. Tento film sa oplatí vidiet, ja som ho videl už niekoľko krát. Nekonecne sa mi paci aj hudba k filmu, sakra len keby niekto vedel co to je? tak by som bol rad keby to niekto zistil. SUPER FILM!!!! ()

Puol

Takže máme dostatočne komplikovaný scénar, záplavu hviezd na čele s Bruce Willisom či Morganom Freemenom a celkom slušný vizuál. Dokopy to ale až tak nefunguje. Párkrát sa dá zasmiať a záverečný obrat rozhodne neprekvapí. ()

sbl

Taková nenormální "gansterka". Zajímavé interiéry, skvělé dialogy postav, Hartnet mi nevadil, Liu jako vždy k sežrání, Willis mi naháněl husinu svým asertivním hitmanem. Hodně lidí si stěžovalo na závěr -> slepení celého děje...většinou taky nejsem fanda tohoto jevu, ale k tomuto snímku mi to sedlo. Navíc ten závěr byl dost emotivní a logický na to, abych si ho mohl pustit znovu a nesnižovat hodnocení. Skoro 5/5 ()

F.Sucre

"Mohl bych říct, - Bylo to moc překombinované, zamotané na dva uzly a Bruce měl patičku jak Adolf. Ale já to neřeknu, jelikož Lucky Number Slevin mě doslova pohltil. Výborně sehrané duo zabijáků v podání Joshe Hartnetta a Bruce Willise a Morgan Freeman je už je pomyslná třešnička na dortu. Stačí je bedlivě sledovat celé dění filmu a pochopíte ho až do poslední sekundy!" ()

Raziel_cz

Člověk do poslední chvíle netuší, jak je tenhle snímek geniální. Pravděpodobně nejlepší role Joshe Hartnetta, sekunduje roztomilá Lucy Liu. Zamrzí jen, že onu cool podkovu, jakou má Bruce Willis ve flashbacku, nenosí celý film. ()

JakeG

Snaha byla, to je na filmu evidentní. Nechápu, jak někdo může srovnávat tenhle film s Tarantinem?! Celkově dobrý nápad, ale dialogy nebyli tak dobré, spíš naopak. Celková struktura vyprávění filmu byla ovšem dobrá, jen to provedení. Film myslím neurazí, ale ani nenadchne. ()

Akana

Kdyby hlavní postava nebyla na konci odmaskovaná jako chladnokrevný mstitel a zůstala tím prostořekým drzounem, který spadl do hnoje bez vlastního zavinění, bylo by to možná ještě zábavnější. S tím souvisí i trochu krkolomné dovysvětlování jeho pohnutek. Jinak ale spokojenost. Chytrý scénář, vtipné dialogy, herecké osobnosti předvádějící svůj standard. Film, který pobaví a rozhodně není tak stupidní, jak by napovídal český název. ()

Pet 510

Skvělé. Filmy o pomstě to já můžu. Bezvadný film, u ketrého jsem se ani náhoudou nenudila. Taky mě hodně potěšilo herecké obsazení Freeman-Tucci-Willis. Nejdřív jsem si nebyla jistá co to vlastně je. Zpočátku to vypadalo na drama potom zase na příběh o klukovi, který má prostě smůlu, ale vy tak nějak cítíte, že se mu nemůže nic stát. Právě v tom schledávám největší přednost filmu. Máte dojem že se koukáte na takovou tu akční pohádku a nemusíte trnout jako u dramat. Já tedy osobně nemát často náladu na zrovna tenhle žánr, takže pro mě dokonalost.Přitom mě rozuzlení překvapilo, nevím asi se to dalo čekat, ale mě to prostě nedocvaklo, tim líp pro mě :D. Plný počet. ()

DHDV

Velmi dobře propracovaný scénář. Film si půjčuje jak se starých „gangsterek“ tak i z osvědčených pravidel thrillerů/kriminálek. Je pravdou, že scénář je konci předvídatelný ale atmosféra, která se prolíná celým filmem je velké plus. Co se týče hereckých představitelů, tak každému role sedla naprosto skvěle. Docela mě příjemně překvapil Hartnett. K dokonalosti filmu něco chybělo, v tomto případě originálnost a velký potenciál tohoto filmu nevyvážil/neskryl průměrnou režii. Hodně hluchých míst (i když zcela zbytečný) a občas špatné „načasování střihu“ nebo nevím jak to přesně popsat. Ono se není co divit, jelikož sem si tento film ani nechtěl moc pouštět poté, co sem zhlédl Push. Film není špatný ale rozhodně ne dokonalý, sice po dlouhé době zase nějaký ten originální film..ale jen originální… 3+ ()

agassi68

Na mňa príliš komplikovaný dej, ktorého nitky sa začnú rozpletať tak v polovici. A celé sa to rozuzlí až v samom závere. Pravdupovediac, bez charizmatického Willisa by to bol polovičný thriller a to napriek účasti viacerých hviezd. Scenár dobrý len tomu chýbalo viac dynamiky. Skrátka sa na to musíte stále sústrediť a to u takýchto filmov nie je bohviečo.. ()

Cyrano

Jakýsi spád to mělo a v závěru i polopatické vysvětlení. Jen se nemůžu ubránit pocitu, že herci neměli co hrát. Jedna kamenná tvář bez výrazu se dá přežít, ba co víc, očekává se, ale kamennost tváří všech zúčastněných i jejich prázdné "drsné" repliky působily opravdu poněkud směšně. Jedno pousmání i za měkké Katovo srdce, "říkají mi Dobrý kat, ale ty mi můžeš říkat Kat". ()

Wolvie

K průměru sklouzávající žánrovka plná skvělých herců,kterou bohužel naprosto pohřbil konec,jinak by byla až překvapivě fajn. ()

Ukubumbahoo

Pobaví, zaujme ale ve finiši pokulhává. Mě pobavila především úvodní myšlenka kdy má hrdina až neuvěřitelnou smůlu. Je to zkrátka smolař a tak trochu ťunťa, nakonec se ovšem vybarví ve všech barvách duhy a situaci značně začerní, aby si rázem vyjasnil jaká je jeho pozice na evolučním žebříčku. *** nebo **** ? nevím protože těch * je v tom filmu poměrně dost. *** a 1/2* ()

Olík

Nikdy nevstupujte do cizího bytu, obzvláště když se o jeho majitele zajímají dva největší gangsteři z New Yorku. Paul McGuigan se zřejmě po Miluj mě, prosím vzhlédl v Joshu Hartnettovy a komplikovaných příbězích. Nabít a zabít a je však krokem kupředu - propracovaná zápletka i postavy, dialogy, černý humor, hvězdné obsazení (paradoxně možná trochu na škodu), bossové, gangsteři, bouchačky - důstojný odkaz na Tarantina či Ritchieho. ()

Bond má prvního kandidáta na režii?

Bond má prvního kandidáta na režii?

03.05.2017

Po miliardovém Skyfallu nám bondovská série nabídla Spectre, které se dočkalo horšího přijetí a nevydělalo ani 900 milionů dolarů. Filmová logika v takových případech velí zastavit stroje a zvážit… (viac)

Igor ví, jak to bylo s Frankensteinem

Igor ví, jak to bylo s Frankensteinem

07.09.2012

Klasický hororový román Mary Shelleyové byl zfilmován už nespočetněkrát... a ještě nás pěkných pár verzí čeká. Každá bude jiná. Nedávno dotočené I, Frankenstein australského režiséra Stuarta… (viac)