Obchodník so smrťou

• Česko Obchodník se smrtí (viac)

Obchodník so zbraňami Yuri Orlov (Nicolas Cage) sa pohybuje v najnebezpečnejších vojnových zónach sveta, hravo prekabáti agenta Interpolu, svojich obchodných konkurentov a dokonca i zákazníkov. Jeho najväčším súperom sa však nakoniec stane jeho vlastné svedomie. Po devätnástich rokov v branži sa spovedá zo všetkého, čo skutočne videl a zažil - predaj vojenských helikoptér, ktoré sa speňažili ako záchranné, priekupníci so zbraňami, ktorí menia registračné údaje svojich lodí priamo na mori,  prepustenie známeho obchodníka z väzby za veľmi podozrivých okolností, fakty o masových krádežiach sovietskeho vojenského arzenálu po páde Sovietskeho zväzu. Všetky príbehy majú reálny základ a vychádzajú zo skutočných udalostí. (TV JOJ)

Divočák

Slušný film, ale rozhodně žádná megabomba. To postavení v top 200 mě celkem překvapuje. Příbuzné "Děkujeme, že kouříte" mě rozhodně dostalo daleko víc. ()

sepp

Spise 4,5*. Nejde o nijak problematiku pasovani zbrani spravne vystihujici film, zato ma ale zrucne natoceny a poutave podany pribeh. Udajne na skutecne motivy, cemuz i vzhledem k rozmanitosti zivota lze verit, nektere sceny jsou ale trochu neuveritelne a jindy zase naivnoucce smesne. Presto Caguv, jakkoli nemeny a kamenny, vykon a stedry rozpocet delaji z Lord of War zabavnou a zajimavou podivanou, behem niz nespustite oci z platna ci obrazovky. ()

liborek_

Obchodník se smrtí měl potenciál být zdrcující kritikou současných praktik obchodu se zbraněmi, ale z tohoto tématu nevytěžil mnoho. Výsledkem je řemeslně dobře zvládnutý film, se slušnými hereckými výkony a pěknými exteriéry, ale samotná dějová linie je dost odbytá a popis skutečné situace je dost zjednodušený. Orlovově kariéře se věnuje zkratkovitě, vlastně celý jeho charakter je vykreslen velice chabě. Navíc ten hollywoodský úlet s Orlovovou romancí a náznakem jakýchci výčitek svědomí (odhazuje dětskou pistolku do odpadkového koše) působí nesourodě s předkládaným tématem. Přesto je dobře, že jsou aspoň náznakem lidi seznamováni s tak otřesnými praktikami, jako je obchod se zbraněmi. Film si zaslouží tři a půl hvězdičky. Tu půlku za vynikající úvodní scénu cesty kulky od výrobního pásu až do dětské hlavy. ()

Real Tom Hardy

"PERSONALLY, I BLAME MTV." ---------- Lord of War nie je len skutočný obraz medzinárodného obchodu so zbraňami, alebo lekcia o využití rozvojových krajín pre svoj prospech, ale aj vizuálna pocta zbraniam samotným. Z technickej stránky, až na menšie detaily, snáď nie je čo vytknúť. Réžia geniálna, kamera vynikajúca, scenár perfektný, hudba svetsky dobrá, Cage prvotriedny. Menšia jazvička na tomto filme bol možno až moc rýchly vzostup Yuriho. Od izraelskej Uzi, predanej v zaprášenom moteli, sme sa dostali ku 5000 kilám útočných pušiek jednoducho príliš rýchlo. Rejža sa chcel asi venovať iným veciam, veď bolo o čom rozprávať. Pružnosť všetkých scén a hlavne ich blesková obmena navodila pocit, že je film rôznorodý až od koreňov. Za to body hore. A čo ešte? 122 minút plných výrokov, citátov, hlášok, poznatkov a brilantných vnútorných monológov hlavného hrdinu. Lord of War je jeden z milióna. --- (29.6.2021) Je to vážne masterpiece... Bonusy: The Making of Lord of War, Inside the International Arms Trade --- Monrovian Ladies ()

lesumir

Cesta kulky od zacatku az do konce (hlavy) byla nejlepsi scenou i kdyz byla tou prvni. Lord of War ma skvely pribeh a pokud je opravdu vetsina pravdiva, mel Yuri sakra stesti, kdyz prevazel zbrane. Film doprovazi skvela hudba a herecke vykony jsou temer bezchybne, Nicolas Cage opet ukazuje, ze to neni zadne becko, Ethan Hawke byl jako vzdy silne nesympaticky, ale Jared Leto prijemne prekvapil. Takovych filmu vic, primerene akcni, primerene vtipny a dramaticky. 8/10 ()

Gimp

Je to takový zmetek mezi Scorsesem a Stonem, + titluky za kteér by se nemusel stydět ani Fincher... Co nám z toho tedy vychází. Mno - akce nula nula nic - spíš její náznaky, chybí mi také takový ten ryze osobní přístup, který cítíte z hrdinů Scorseseho - tady jsou sice vnitřní monolgy, ale ty jen sypou z rukávu fakta, ale chybí tomu taková ta vřelá lidskost. Ta ostatně chybí i našemu hrdinovi, jenž je nesympatický až hanba... A herci se mi všichni zdají takoví nevyužití, jediný kdo tam něco hrál byl Jared Leto (Cage a Hawke hrají jen v poslední desetiminutovce, přetím na to nějak nebyl čas)... ;;; napodruhé si uvědomíte spoustu detailů a vtípků... I přesto ale "jen" 4. P.S. Hudba od Antonia Pinta je prostě supr. ()

kinej

Velmi svižně natočený snímek o kšeftech se zbraněmi, Nuda opravdu nehrozí. Dává nám možnost nakouknout nejen do světa zbraní, ale i do hlav diktátorů. Na zlatý kalašnikov jen tak nezapomenu. To o co ve filmu jde je velmi nechutné. Lifrování zbraní do Afriky je opravdu něco téměř zrůdného. Vybavil se mi dokument P. Barabáša OMO – Cesta do pravěku, kde uprostřed džungle najdou kmen, bez jakýchkoliv výdobytků civilizace, kromě jediného – kalašnikovů. Film svým stylem trochu připomíná Blow, také je to dobrý film o špatném člověkovi. A poselství je jasné, válka je svinstvo. ()

LiVentura

Není to špatné pojetí reálného světa, dokonce snad i poměrně věruhodné, avšak zdlouhavý místy až nudný děj doplňuje nepřesvědčivé hudební pozadí....i tak však stojí za filmem to lepší z dnešní hollywoodské produkce.! ()

cheyene

Zajímavě pojatý thriller založený na skutečném příběhu. Poměrně originální a poutavou formou je zde navozen jeden z problémů současného (?) světa. Máme možnost nahlédnout pod pokličku obchodu se zbraněmi se vším, co přináší a odnáší a jaké má důsledky, které jsou ovšem těmto obchodníkům jedno, jelikož "to není jejich boj". Jak jsem již napsal na začátku komentáře, zajímavý snímek, jenž stojí za zhlédnutí. Podle mě tvůrci velmi dobře zvolili soundtrack, z něhož nejvíce mi lahodilo uším Čajkovského Labutí jezero . . . Chybička: Ve scéně, kdy Yuri (N. Cage) volá svoji ženě z Oděsy, je noc. Tvůrci nevychytali skutečnost, že jeho žena přijímá hovor také v noci, přestože ona je v New Yorku a on je na Ukrajině, tedy v jiném časovém pásmu. ()

Hrabka

Strhující podívaná s Nicolasem Cagem, kterému začínám přicházet na chuť. Skvělý příběh o tématu, o kterém se moc nemluví. Nelegální prodej zbraní a vše co s tím souvisí v příběhu jednoho člověka, jenž žije pouze tím, v čem je nejlepší a jde mu to opravdu velmi dobře. Všechno má ovšem svoje klady i zápory a tak postupem času poznává i odvrácenou stranu mince. Některé scény jsou perfektní, nepostrádají silnou atmoséru a celkově i příběh je velmi poutavě vyprávěn. 90% ()

Jamal

Konečně další pecka od Cage, už mi dlouho chyběl takový to druh pravdivého příběhu vyprávějícího, jak ironický je náš svět. Možná je mi tento příběh bližší než třeba Kokajn, jelikož s drogama nemám nic společného, ale v novinách se vždy dočtete o zbraních a zabíjení, takže proto.... ale nic nám nezbývá než s tím žít dál, každopádně tento film jemně otevírá tuto problematiku, ne jako Fahrenheit 9/11 ( i když ten mám taky rád - někdy ale působil nedůvěrihodně, trošku zbytečně přehnaně ). Dal bych ale jen 4 a půl * (( :: ()

Fiftis

Hereckému obsadeniu dominuje Nicolas Cage v titulnej úlohe. Kameraman je schopný efektne komponovať zábery aj v dynamickejších scénach, čoho dôkazom môže byť i úvodná sekvencia výroby a použitia náboju. Nejde o film proti zbraniam, ale o štúdiu rozpadu života obchodníka s nimi vďaka nim. Preto beriem osobne koniec ako veľmi pôsobivú bodku za Yuriho životom, ktorá iba smutne konštatuje, že sa snažíme problém vyriešiť zo zlej strany, respektíve že sa situácia nemá šancu zmeniť. Ide o ambiciózny film nadaného scenáristu a režiséra, s citom pre vizuálne spracovanie, ktorý nedokázal celkom dostáť vlastnej nasadenej latke. Našliapnutá satirická tendencia v závere poľavuje a s ňou sa vytráca aj potenciál snímky stať sa niečím viac. Je to film, ktorý nemožno označiť na mimoriadny. Má niekoľko momentov (prekvapivých) a hodných ocenenia, no ako celok vyznieva priemerne. ()

ajuska

Skvělý ironický a cynický pohled na obchod se zbraněmi, který je výborně natočen (především již mnohokrát zmiňovaná úvodní scéna) i zahrán a který nese i nějakou myšlenku aniž by sklouzl k mravoučnému moralizování. ()

Jacinda

Překvapuje mě jak dokážu předvídat co se bude dít ve filmu. Viz scéna s granátem a nákladem. Film jsem viděla náhodou, když jsem nechala puštěný program, ale díky bohu za to...Cage je super a úplně nejúžasnější byl Ethan. Kéž by mě taky zatýkal. ()

Big Bear

Kde je poptávka, bude vždy i nabídka. To je zákon obchodu a u obchodu se zbraněmi to platí dvojnásob. Bohužel. Po dlouhé době konečně zase snímek, kde Cage nehrál jen trapnou figuru... Dávám 4 bedny s Ak47 ! * * * * ()

JohnnyD

Predsa len to nie je až taká pecka ako sa hovorí. Andrew Niccol síce potvrdil, že je jeden z najlepších súčasných tvorcov, ale na S1m0ne, či Truman Show to nemá. Jeho réžia je vynikajúca, ukáže sa najmä v skvostnej úvodnej scéne o "ceste náboja". Herci hrajú tiež dobre. Vlastne je tu len jeden herec - Nicolas Cage. Je to jeho one man show. Ethan Hawke sa tu moc často neukazuje a Jared Leto, no ten tu má väčší priestor, ale tiež to nie je bohvieaké. Najlepšou vecou na filme je skvelý humor, ktorý nepôsobí nanútene, ale úplne prirodzene. Napríklad scéna uprostred savany je dokonalá (môže za to réžia, ktorá skvelo skĺbila to, čo sa deje na plátne s hláškami ako "Nehceš granát?" po ktorej som sa nemohol prestať smiať asi 5 minút). Záporne by som hodnotil monológy hlavnej postavy a neustále tarantinovské prirovnania. Po čase to pôsobí otrepane a vyslovene to irituje. Lord of War je zábavný film, ktorý má aj nejaké posolstvo, ale to ide cestou. Na druhej strane som videl aj lepšie film a nie je to nič fakt "extra" ako sa podľa hodnotenia zdá. Spokojnosť. ()

Indiana

Tak tohle byl opravdu mega gigant nářez, Cage konečně natočil film, který se vyrovná tomu, co natočil v 80. a 90. letech (z posledních jeho snímků se krom tohoto skutečně podařila asi jen Adaptace). Film dostane diváka už na začátku skvělou titulkovou sekvencí a celý film je pak prostě skvělej a ani na minutu neztrácí tempo (a to ani na konci, který je jen tak mimochodem skutečně hodně neholywoodský), herci všichni hrají skvěle (i když je to vlastně Cageova one man show a ostatní mu jen přihrávají), některé dialogy už teď jsou pro mě kultovní (černoch: seženete mi zbraň, co měl rambo? Cage: z jedničky, dvojky nebo trojky, černoch (překvapeně): viděl jsem jenom jedničku....a to je jen jedna z mnoha skvělých hlášek). Navíc Cage je tu mega nemorální (oproti Lovcům pokladů) a ten konec je prostě skvělý, takový, který v továrně na sny nevzniká. Pro mě jeden z nejlepších filmů poslední doby. ()

salahadin

Agitka za mír? Hraný dokument? Kvalitní drama? Nic moc z toho. Film, který postrádá napětí a atmosféru, a který navíc pojednává o zbraních a válce, zklame. Líbí se mi úvodní vykreslení putování kulky do hlavy. Další hvězdička je za Ethana Hawka a poslední za to, že zbraně patří jednomu českému sběrateli. Za Cage jsou mínusové body. Dá se říci, že jde o zajímavý pohled na téma vyzbrojování army-maniakálních šílenců. ()

Deimos

TV/// Obsazení 8/10 Děj 9/10 Hudba 5/10 Efekty 8/10/// +námět, široký záběr, podlě mě velká výpovědní hodnota, úvodní titulky, celkově dobře zpracované -slabší hudba, pokud pominu hlavní dějovou linku, v tom ostatním jsou konkurenční filmy lepší///Přiznám se, nemám slov. Děj je zajímavý, poutavý...Všim jsem si, že je zde málo prokleslen Ethan Hawke (žádné záběry z jeho života, nebo z jeho práce). Vše je sousředěno a točí se kolem Nicolase Cage. A přestože stvárnil vlastně zápornou roli, budete mu fandit. Co mi ovšem chybý, tak troška více napětí. V jistých momentech je to málo dramatické a navíc film upřednostňuje klidnější tempo (decentně srovnávám s novým filmem Kravavý diamant). Též rodinná sonda je trošku slabší. Když však vezmu to hlavní jádro filmu, tak to je bravurní, drsný. Hlavní hrdina je přesvědčivý a i díky tomu stojí za to film zhlédnout vícekrát./// Celkem 78%/// ()

Nicolas Cage plánuje skončit s herectvím

Nicolas Cage plánuje skončit s herectvím

04.12.2023

Matador s jedním zlatým oscarem na poličce za měsíc oslaví své šedesáté narozeniny. Na jeho herecké pažbě bychom našli úctyhodnou stovku filmů a nějaké drobné k tomu, a tak není divu, že přichází… (viac)

Obchodník se smrtí se vrací

Obchodník se smrtí se vrací

08.05.2023

Oscarový herec Nicolas Cage v těchto dnech baví diváky na plátnech kin coby narcistní hrabě Dracula v akční fantasy komedii Renfield, nicméně na horizontu se pro něj namísto vycházejícího slunce… (viac)

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

30.12.2010

Obchodník s nesmrtelností

Obchodník s nesmrtelností

14.04.2010

Andrew Niccol pořád ne a ne navázat na famózního Obchodníka se smrtí. Talentovaný tvůrce měl točit sci-fi s Orlandem Bloomem The Cross, pak se s ním počítalo pro adaptaci románu Stephenie Meyerové… (viac)