Obchodník so smrťou

• Česko Obchodník se smrtí (viac)

Obchodník so zbraňami Yuri Orlov (Nicolas Cage) sa pohybuje v najnebezpečnejších vojnových zónach sveta, hravo prekabáti agenta Interpolu, svojich obchodných konkurentov a dokonca i zákazníkov. Jeho najväčším súperom sa však nakoniec stane jeho vlastné svedomie. Po devätnástich rokov v branži sa spovedá zo všetkého, čo skutočne videl a zažil - predaj vojenských helikoptér, ktoré sa speňažili ako záchranné, priekupníci so zbraňami, ktorí menia registračné údaje svojich lodí priamo na mori,  prepustenie známeho obchodníka z väzby za veľmi podozrivých okolností, fakty o masových krádežiach sovietskeho vojenského arzenálu po páde Sovietskeho zväzu. Všetky príbehy majú reálny základ a vychádzajú zo skutočných udalostí. (TV JOJ)

minimalism

Kde začať, výborný námet na príbeh, každý jeden záber kamery výborný, každý jeden dialóg taktiež výborný, výber hudby? Výborný! Úvodná scéna "narodenia" náboja až po jeho "smrť" je priam geniálna! Sú dve veci ktoré musím tomuto skvelému filmu vytknúť a to je veľký skok Yuriho príbehu s ktorým by mohol ísť na olympiádu a dĺžka filmu (žiaľ to je len môj problém keďže tento film by som mohol sledovať aj 24 hodín). 100% ()

Parabot

Tento film mám rád. Nicméně, když jsem ho v poslední době viděl a zaslechl jméno hlavního antagonisty - diktátora zdevastované země třetího světa - Andre Baptiste, tak trochu mě zamrazilo :) ....Konec politického okénka. ()

koza3

Shlédnuto znovu po více než dekádě a pořád je to pecka. Borec, který prodává nemorálně zbraně komukoliv kdo zaplatí, dělá špinavou práci, za kterou mu potají děkuji i ti nejmocnější. Války byly, jsou a budou a můžeme jen doufat, že na každé prase čeká někde ten jeho pomyslný řezník. ()

Elessar.

Nicolas Cage aj vie hrať, dokázal to aj pred tým. Len tie role si nevyberá niekedy nepozorne. Alebo ktovie. A k tomu Niccol ktorý má veci ako Simone alebo Truman Show. Lenže tentoraz je to o niečo problematickejšia látka a niet divu, že kadekto z toho vycúval. Cage vie aj tie vážne role a tento maník mu sadol :) ()

Derseus

Do jisté míry realistické, nadčasové drama. Líbí se mi, že si film na nic nehraje, žádné zbytečně dlouhé akční scény, ani příliš dlouhé dialogy, prostě ideálně rozvržené tempo, co udrží vaší pozornost po celý film. Nicolas Cage perfektní výkon. ()

wir2k

Kdo tento film viděl má asi jasno, není to nejlepší film všech dob, podle mě je tam spousta dějových chybyček které bych jinde neodpustil a krutě za něj ubíral hvězdičky, ale hlavní myšlenka tohoto filmu je natolik jasně zobrazená a v každém případě závažná že se o ní musí dozvědět každý ať to stojí co to stojí a proto 5* ()

lasida

Má to spád, má to šmrnc, má to vtip, má to nápad, ale stejně je to klasický produkt USA.... Přesto to má do průměru daleko! Doporučuju shlídnout a místy být lehce tolerantní ;-) ()

johny5tka

óóó bóoože,óóó bóože,bože moj! vierohodný pohľad na reálnu skutočnosť,pohraný s detailami,ktorý ma nechal prikovaného na dve hodiny na tvrdej stoličke pri počítači. 9/10 ()

Sekel

Krasne zpracovane tema. Cage jako profesional, co si vezme oblek i do dzungle i na poust, Jared Leto jako jeho bratr("v oruzii"), ktery vysnupe i Ukrajinu a Ethan Hawke, agent ktery se muze tak maximalne divat. Nejlepsi cast filmu je ovsem konec. ()

wakuum_23

Konečně zase vidím N.Cage v roli která mu padla jako ulitá. Celý film krásně vystihuje nesmyslnost a brutalitu válečných konfliktů, hodně nadsázky v komentovaných pasážích vs krutá realita,dělá z tohoto filmu úchvatnou podívanou, od které celé dvě hodiny nedtrhneš oči a dychtivě budeš čekat jak to celé dopadne. ZAsloužených 5* ()

Doctord

Opět mne Cage nezklamal. Tento film měl od úvodní nejlepší scény vše potřebné ,co musí kvalitní film mít.Já bych si to klidně pouštěl jako MP3,neb vypraveč byl úchvatný:-)A zatím se i ukazuje,že Niccol je dost origninálním tvůrcem. SBOHEm:( ()

Ygor20

Famózne dielo a aj napriek tomu že hlavný hrdina svojim správaním a konaním výrazne pripomínal Johnyho Boston Georga Deppa z Kokainu. Keď sa to tak celé vezme, príbeh týchto 2 skvelých filmov mal tiež veľa spoločného, až na koniec. Darmo v zbraniach sa točia ešte väčšie prachy ako v drogách a Lord of war len potvrdzuje to, čo si každý normálny človek o svetových mocnostiach a ich politike myslí. ()

Nicolas Cage plánuje skončit s herectvím

Nicolas Cage plánuje skončit s herectvím

04.12.2023

Matador s jedním zlatým oscarem na poličce za měsíc oslaví své šedesáté narozeniny. Na jeho herecké pažbě bychom našli úctyhodnou stovku filmů a nějaké drobné k tomu, a tak není divu, že přichází… (viac)

Obchodník se smrtí se vrací

Obchodník se smrtí se vrací

08.05.2023

Oscarový herec Nicolas Cage v těchto dnech baví diváky na plátnech kin coby narcistní hrabě Dracula v akční fantasy komedii Renfield, nicméně na horizontu se pro něj namísto vycházejícího slunce… (viac)

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

30.12.2010

Obchodník s nesmrtelností

Obchodník s nesmrtelností

14.04.2010

Andrew Niccol pořád ne a ne navázat na famózního Obchodníka se smrtí. Talentovaný tvůrce měl točit sci-fi s Orlandem Bloomem The Cross, pak se s ním počítalo pro adaptaci románu Stephenie Meyerové… (viac)