Obchodník so smrťou

• Česko Obchodník se smrtí (viac)

Obchodník so zbraňami Yuri Orlov (Nicolas Cage) sa pohybuje v najnebezpečnejších vojnových zónach sveta, hravo prekabáti agenta Interpolu, svojich obchodných konkurentov a dokonca i zákazníkov. Jeho najväčším súperom sa však nakoniec stane jeho vlastné svedomie. Po devätnástich rokov v branži sa spovedá zo všetkého, čo skutočne videl a zažil - predaj vojenských helikoptér, ktoré sa speňažili ako záchranné, priekupníci so zbraňami, ktorí menia registračné údaje svojich lodí priamo na mori,  prepustenie známeho obchodníka z väzby za veľmi podozrivých okolností, fakty o masových krádežiach sovietskeho vojenského arzenálu po páde Sovietskeho zväzu. Všetky príbehy majú reálny základ a vychádzajú zo skutočných udalostí. (TV JOJ)

aLPaC

Takovýto film, který názorně ukazuje, v jakém zkurveném světě to vlastně žijeme byl skutečně zapotřebí. Skvělý Cage (jeho nej film 21. století), výborný i jako vypravěč příběhu. K nejvyššímu hodnocení mi chyběla pouze větší provázanost příběhu a též začátek Yuriho kariéry, kterému nebyla věnována dostatečná pozornost. Na závěr musím přidat chválu též McNiccolovi. Nemyslím si, že by byl nějak zvlášť výborný režisér, nicméně ho musím obdivovat za výběr témat a nebojácnost vyjádřit svou nespokojenost se společností. NEJLEPŠÍ HLÁŠKA - Yuri Orlov: Ve světě je v oběhu víc než pět set padesát miliónů zbraní. To je jedna zbraň na každého dvanáctého. Jediná otázka je, jak vyzbrojíme zbývajících jedenáct. ()

misik95

Výborný film, tento žánr mě osobně vyhovuje export/import nelegálních věcí jak už dovoz zbraní či vývoz krvavých diamantů. Vše je zpracováno geniálně, ale až příliž jednoduše. Yuri si svého výdělku vůbec neužívá a vpodstatě jeho úsilí, které doprovází jeho obchody, přichází vniveč ... proto strhávám jednu hvězdičku. ()

Nethar

Dobře natočený "životopisný" snímek, Nicolas Cage v roli, kterou jsem mu věřil, dále také bohužel film inspirovaný skutečnými praktikami. Dobře natočené, ne nezajímavé, ale příliš hvězd nedám, protože mě to ničím zvláštním neoslovilo a nijak extra nebavilo, prostě to tak nějak plynulo, až to skončilo. ()

Santino7

Obchodník so smrťou je film, vychádzajúci zo skutočných udalostí - nie je príbehom len jednej jedinej osoby - ruského zbrojného baróna Viktora Buta ale viacerých efektne poskladaných dokopy. Poskladaných tak, aby nám priniesli jeden excelentne poskladaný príbeh o človeku, obchodníkovi so smrťou. ("Prodávám pravičákům, levičákům, ale i pacifistům... Ti ale moc často nenakupujou.") Film, v ktorom si Nicolas Cage podľa mňa strihol možno dosiaľ najlepšiu rolu a to už má zopár úspešných projektov za sebou. Netreba v tom hľadať akciu plnú efektov, tej sa tu naozaj nedočkáte, ide skutočne hlavne o vycibrený dychberúci dej so zaujímavou tématikou, ku ktorej sa nedá byť celkom ľahostajný (pri pohľade na umierajúce matky s deťmi v rozvojových afrických krajinách to asi ani nejde) a ktorá nie je dosiaľ v kinematografii rozoberaná až tak podrobne. Aj keď samozrejme, filmov o nelegálnom biznise a človeku, ktorý sa svojou ambicióznosťou dostal z nikde až na vrchol, tak takých by sa samozrejme našlo neúrekom. O človeku, pohybujúcom sa na hrane v nie príliš humánnom odvetví, s krásnou nič netušiacou manželkou, milovaným dieťaťom, s čestným prenasledujúcim policajtom neustále za chrbtom a tak ďalej. Lenže toto je iné, ucelené. Nie je to proste iba prázdna vata. No taktiež ani zbytočné moralizovanie z každej strany - ostatne, názor na vec si dokáže utvoriť každý z nás aj sám. A pri takomto precíznom zobrazení je to ešte o poznanie ľahšie. 5/5 ()

Magika82

Realita dnešního světa? Žel Bohu, ano. Snímek je zdrcující pravdou o nás samotných, lidech. O moci, chtíči, neuvědomění, kdy je třeba z kolotoče vyskočit dříve, než-li bude příliš pozdě, a samozřejmě surově odhalenou realitou zbrojního průmyslu. Toho průmyslu, kde si mocipáni a mocidámy nechtěj ušpinit ručičky. A tak to nechají za sebe udělat jiné. Toto je skutečná smlouva s Ďáblem. Za mne naprosto vyjímečně udělovaných 99,9% a tedy 5 hvězd bez debat. PS: Závěrečný epilog doporučuji přehrát si alespoň tolikrát, dokud neproninkou jeho slova a odkaz hluboko do vaší mysli. ()

kritiklon

Cage střídá excelentní filmy s těmi mírně řečeno podřadnými ale za sebe jsem si stoprocentně jist, že "Obchodník se smrtí" je jednoznačně tím prvním případem! Napínavé, drsné a skvěle zahrané rozptýlení s jistým morálním zamyšlením Vám dá nahlédnout pod pokličku "pravdy" jak a proč se ve 21.století vytváří válečné konflikty a že jsou často velice úzce spjaté s byznysem! 4,5* za 87% ()

jarmik

Jeden z filmů, kde celou dobu přemýšlíte, jestli hlavnímu hrdinovi fandíte, nebo ne, a ani minutu se nenudíte. Místy odlehčené, místy mrazivé. Bomba, doslova. ()

Renfield

Téměř dokumentární pohled na věc nabízí Andrew Niccol a to je snad i jediná slabina (pokud se tomu tak dá říct) filmu. Obchodník se smrtí je i přes vážnost tématu tak trochu "neosobní", vše se udá velice rychle a žádná scéna vyloženě nevyrazí dech... i přesto, že tu takové co k tomu mají potenciál jsou. Ale nápadem a zpracováním nadchne již ta úvodní, "ze života kulky"! Skvostně natočené, vlastně v rytmu celého následujícího dění, kdy záběr střídá záběr a kamera hodně rychle cestuje po světě. Rychlost vyprávění filmu nijak neškodí, že by byl scénář příliš komplikovaný, nebo film příliš krátký, takový pocit zde nemám, vše je srozumitelně odvyprávěno. Dobrý nápad bylo použití vypravěče, hodně se toho vysvětlí, aniž by to muselo být zobrazeno a zase, dění může srozumitelně spěchat dál. Nicolas Cage zase jednou dostal roli, která mu sedla, tedy je v ní bezpochyby výborný! Takhle si představuji obchodníka se smrtí... povětšinou chladný přístup, jde přeci hlavně o peníze, vše ostatní je nedůležité. 80% ()

mira007

Kdyby se natočil skutečný životopis obchodníka se smrtí Viktora Anatolijeviče Buta byl by to dechberoucí trhák. Tenhle film má pár světlých momentů, ale bohužel ta americká stopa vidění světa to zabíjí. Představa, že v Rusku operuje americký agent FBI a ruský generál se před ním třese strachy mi přijde přesně ten americký egoistický pohled, kdy si Amíci přisuzují větší důležitost než jak je vidí ostatní. Nic proti USA jako celosvětovému četníkovi, jenže když tenhle princip cpou do filmů tak tím akorát ziritujou zbytek světa nehledě na to, že to vypadá směšně. Hvězdu dávám za výběr tématu a Nicholase, kterého jinak nemusím. ()

Strike

Všechno je perfektní - herci, scénář, prostředí - prostě všechno. Chvilku potom co sem do viděl sem si říkal jasnejch pět*. Potom jsem se ale zamyslel a najednou mi to všechno přišlo takový až moc prvoplánový - proto jedna hvězda dolů. Filmařsky ale výborné. ,,Do you bring the gun of Rambo? Part one, two or three. I've only seen part one." - to je nevídanej dialog ()

jilda

Za závěrečný vzdělávací a poučný dovětek, za konec bez happy endu, za dobrou zábavu, musim dát 4*.Ta pátá je moc vysoko, oceňuji originální nápad a klasicky výborného Cage. ()

Tomyš

Neuvěřitelná směs odlehčeného žánru a vážně míněného poselství. Úžasné je, že to spolu funguje. Měl jsem jen malý problém, Cage se neumí zamilovaně a překvapeně tvářit nikde a tento film není výjimkou ;-) Titulková závěrečná pointa nemá chybu... ()

alenka

no hura, konecne jsem se v kine vytecne pobavila! a at si kdo chce co chce rika, nicolas je sladkej :) nebyt nekolika traparen, jako napriklad pristavani letadla na rusne ceste a uhlazenych obliceju, obzvlaste v liberii, bylo by to 100% takhle jich jde par dolu. nicmene sarkasmus, akce i dialogy byly vytecne, po dlouhe dobe neco muzu doporucit. ()

El Loco

Dielo zaoberajúce sa súčasným problémom – predajom zbraní. Je to pre mňa zatiaľ najväčšie prekvapenie za posledný pár mesiacov. Exceluje tu hlavna postava – ukrajinský Američan (alebo americký Ukrajinec?) Yuri Orlov, ktory svoju prácu berie čisto z obchodného hľadiska. Je až zarážajúco sympaticky cynický a povrchný. Zámerne píšem, že tu exceluje hlavná postava Yuri Orlov a nie jej hlavný predstaviteľ Nicolas Cage, pretože jeho výkon až taký excelentný nie je. Asi sa ešte nespamätal z Lovcov Pokladov. Fakt, že postava je sympatická je skôr zásluhou scenáristu ako jeho samotného. Možno som na neho prísny, ale nasadil si svoju latku vysoko v Švindliaroch, Adaptácii, Zbesilosti V Srdci, či v Leaving Las Vegas atď. a jej podliezanie mu netolerujem. Musím ešte pripomenúť, že jeho manželka v podaní B.Moynahan je až neuveriteľne pekná...(V I, Robotovi som si to až tak nevšimol). Mne osobne trošku prekáža postava jeho brata „in arm“ (Jared Leto). Ide o postavu úplne zbytočnú a nezaujímavú, ktorá dej nijako neposúva vpred. Čudujem sa Jaredovi, že túto rolu zobral. Možno dostal do daru pár kilogramov kalašnikovov..... ()

Chulimanga

Tak tohle byl pro mě nejpovedenější výkon Nicolase Cage, jaký jsem u něj kdy viděl. Hlavního hrdinu Yuriho stvárnil výborně, ale velkouzásluhu musíme nechat Andrewovi Niccolovi, protože tenhle snímek se mu velice vydařil. Yuriho komentáře byly často tragiské, avšak trefné, někdy i vtipné a velice realistické! ()

Nicolas Cage plánuje skončit s herectvím

Nicolas Cage plánuje skončit s herectvím

04.12.2023

Matador s jedním zlatým oscarem na poličce za měsíc oslaví své šedesáté narozeniny. Na jeho herecké pažbě bychom našli úctyhodnou stovku filmů a nějaké drobné k tomu, a tak není divu, že přichází… (viac)

Obchodník se smrtí se vrací

Obchodník se smrtí se vrací

08.05.2023

Oscarový herec Nicolas Cage v těchto dnech baví diváky na plátnech kin coby narcistní hrabě Dracula v akční fantasy komedii Renfield, nicméně na horizontu se pro něj namísto vycházejícího slunce… (viac)

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

30.12.2010

Obchodník s nesmrtelností

Obchodník s nesmrtelností

14.04.2010

Andrew Niccol pořád ne a ne navázat na famózního Obchodníka se smrtí. Talentovaný tvůrce měl točit sci-fi s Orlandem Bloomem The Cross, pak se s ním počítalo pro adaptaci románu Stephenie Meyerové… (viac)