Obchodník so smrťou

• Česko Obchodník se smrtí (viac)

Obchodník so zbraňami Yuri Orlov (Nicolas Cage) sa pohybuje v najnebezpečnejších vojnových zónach sveta, hravo prekabáti agenta Interpolu, svojich obchodných konkurentov a dokonca i zákazníkov. Jeho najväčším súperom sa však nakoniec stane jeho vlastné svedomie. Po devätnástich rokov v branži sa spovedá zo všetkého, čo skutočne videl a zažil - predaj vojenských helikoptér, ktoré sa speňažili ako záchranné, priekupníci so zbraňami, ktorí menia registračné údaje svojich lodí priamo na mori,  prepustenie známeho obchodníka z väzby za veľmi podozrivých okolností, fakty o masových krádežiach sovietskeho vojenského arzenálu po páde Sovietskeho zväzu. Všetky príbehy majú reálny základ a vychádzajú zo skutočných udalostí. (TV JOJ)

Magneto

Film ponúka zaujímavý a originálny pohľad do zákulisia obchodu so zbranami.Sledujeme príbeh jedného takého priekupníka,jeho profesionálny vzostup a osobnostný pád.Cynického Yuriho geniálne zahral Nicholas Cage a je to vskutku "one man show",pretože ani Leto,ani Hawke nedostali od scénaristov zaujímavé charakterové črty.Sú iba sekundantmi a vôbec to nevadí.Film bol na moje prekvapenie aj pekne moralizujúci,ale nesklzol do patetických rovín,ajked sa tam takéto možnosti ponúkali...Po vizuálnej stránke je to veľmi podarené,úvodná scéna ma úplne odrovnala.Vcelku je to jedno z najväčších prekvapení tohto roku.Gratulujempán Niccol,také niečo sa tak často nevidí ()

senor

Technicky je to skvělé. Nápad udělat z tohoto závažného tématu trochu ironickou černohumornou záležitost je bezesporu zajímavý, ale nestačí to. Cage je velmi špatný, což zčásti taky způsobuje jeho naprosto nereálná postava. A navíc věřte dnes hollywoodskému politickému filmu. ()

Mrkvič

Zajímavý a bohužel asi hodně pravdivý snímek. Zábavné je to ale jen jednou. Vidět to podruhé, tak jen poslouchat suše pronášený komentář nestačí. Jediný, kdo tam něco hraje, je Leto a možná trochu Hawke. Cage je takový, jaký má být, bez emocí. Super film chci vidět hodněkrát. Tohle už ani omylem. ()

DivX

Úvodní scéna s nábojem nemá chybu. CHYBA VE FILMU: Americký důstojník ze začátku filmu je označován jako podplukovník. Avšak při pohledu na jeho nárameníky je jasně vidět, že tam má orlice, které jsou odznakem pro plukovníka. ()

skrblik007

"Když to nebudu dělat já, bude to dělat někdo jiný." Radosti a trable člověka, který nejlíp umí prodávat zbraně. Dost dojemný a bohužel pravdivý film. ()

Lachtaan

Jared Leto si v mém favoritním Requiemu za sen přičichl k drogám natolik, že jej chutě neopustily ani o 5 let déle v intenzivním realistickém thrilleru Obchodník se smrtí. Nicolas Cage, muž mnoha filmových tváří a hlavně terč rozporuplných názorů všemožných fanoušků i filmových rádoby kritiků, si zde střihl svou životní roli, kde kupříkladu mně osobně dokázal, že není jen tím podprůměrným aktérem špatných nízkorozpočtových béček. Bylo to zkrátka originální, zajímavé i poučné. ()

_DAVE_

Tento urcite nevynechat uz jen kvuli nekolika velmi silnym momentum jako byl prodej zbrani v Africke pousti. Celkove velmi dobre. ()

BS

Nicolas Cage ve vynikající formě, ale vše je hlavně o scénáři a ten je tady perfektní takže jasné čtyři. ()

LadyDevil

Nikdy jsem se moc nezamýšlela nad obchodem se zbraněma..ale v Obchodníkovi je tahle problematika nastíněná tak, že mě (jak už to většinou mívám) cokolo spojenýho s násilím a válkou neodpuzuje..celkem se do role hlavního roli vžívám, navíc mám Nicolase Cage ráda a tady odvádí parádní výkon..zajímavý pokoukání:-) ()

Thommie

Skutečně při tomhle snímku vás zamrazí. Nicolas Cage navíc navozuje atmosféru nevinnosti - jde jen o obchod, která se pak ve výsledku tříští s tou tvrdou realitou, když si představíte, o čem tenhle vlastně je ()

Playman

Rozhodně jeden z nejlepších filmů Nicolase Cage. Proto nechápu proč po roce 2005, kdy byl tento film natočen, se to u něj tak zvrtlo. Začal si vybírát ubohé komerční tituly s nulovou šancí u kritiky, ale s bohatým zázemím od jednoduchých diváků. Tento snímek nádherně zachycuje průběh válečného konfliktu mezi dvěma stranami. Potřebují prostředníka, zprostředkovatele zbraní, který více méně těží z tohoto konfliktu jak jen to jde, je to příživník, obchodník se smrtí, který se má ze všech nejlépe. ()

gjjm

Představuji si to asi tak, že navštívili pár slavných pašeráků zbraní, vytáhli z nich jejich historky a spojili je do jednoho filmu. Ty historky - stejně jako perfektní černý humor filmu (já bych ho pokládal spíše za komedii) - se mi líbily, jejich spojení ne - snaha spojit to do jednoho životopisu se prostě nepovedla a film působí trochu přeplácaně. Herecké výkony mi až tak úžasné nepřišly, možná to bylo dabingem a některé scény byly dost divné (libérijský diktátor). ()

anli

Kriminalni drama jak vysite.Natocene podle skutecne udalosti a pri jeho vypraveni reziser pouzil temer dokumentarni styl,ktery uz tak vysokou kvalitu filmu jeste umocnuje.Vynikajici scenar a perfektni rezie jsou zakladni stavebni kameny tohohle pribehu.Nektere sceny jsou nezapomenutelne(uvodni cesta kulky) a Cage tomu vsemu pridava svym herectvim.Svoji,ne zrovna kladne role,se zhostil skvele a dodava ji patricny demonicko-teroristicky nadech.Neni to jen tak obycejny pribeh,ktery Andrew Nicol napsal a take si ho zreziroval.Je v nem uplne vsechno,co v tomhle zanru ma byt a v dostatecnem mnlozstvi.V prvni polovine Nicol trochu preskakuje v deji pri vzestupu kariery hlavniho hrdiny,coz je ale jedina mala vytka z me strany a je to zrejme tim,aby se mohl vice venovat dalsi dejove slozce.Takze u me cistych 85%. ()

Master19

Několikrát jsem se přichytil, jak nevěřícně kroutím hlavou... Trošku mě sice zarazil začátek - všechno proběhlo strašně rychle. Skoro to vypadá, že kdokoliv si do týdne může rozjet lukrativní ilegální firmičku na prodej zbraní. Možná to byl ale chytrý tah, a film tak nezabředává do nudných detailů. Co mě ale vadilo, jsou scény typu: obrovské kolo letadla zastaví dva metry od bezbranného batolete apod. To si mohl režisér odpustit... Jinak je to nářez, opravdu nabitý film. Osobně se nedivím, že je v TOP 200. ()

Madadajo

Velký počet filmů se odehrává v tomto klišé nelegálního vydělávání, ale hrdina je vždy chtíčem hnán kupředu, nemůže se nabažit a končí špatně. Zde se ale situace obrácí. Pacifisté tleskající nadšením, že "Lord of War" je konečně dopaden, ale nemůžou být koncem sklamáni, právě konec je to, co zněj "Lord of war" udělá. Všichni víme, že se něco takového děje, všichni si bohužel musíme přiznat, že i bude dít, ale co musíme všichni uznat, je, že takoví jako Yuri, jsou jen jedna část v domku z karet, a ten, kdo je nahoře, jistě nebude chtít oddělit tento článek řetězce, protože by se mu mohl jeho domeček shroutit. Z hlediska zákona je Cage nedotknutelný, ale jako malou slabinu bych viděl postavu Ethana Hawka. Výstavba příběhu je až moc podobná domečku z karet a on je do ní "našroubován". Nedokážu si představit policistu potýkajícího se denně s tím nejhorším a ctícího zákon. Jeho výstavba ve filmu je zcela logická, ale není použita správně, nemá žádné výčitky svědomí a přitom jeho beznadějnost by jej právě k nim zcela jistě přivedla. Proto při scéně v poušti, kdy má Cage mačetu pod krkem, je příkaz "ne" zcela absurdní a toto je karta, kterou se z jistého úhlu pohledu, vše hroutí, jen aby vynikla moc peněz nad spravedlností, jak tomu ale ve skutečnosti je. Pro mnoho diváků nic, pro mne mínus* z pěti celkových. ()

Brandon

Lord of War je příliš rozvleklý film s pár zajímavými momenty. Žádné velké překvapení se nekonalo. Je to o zlém (vlastně hodném) americkém obchodníkovi (samozřejmě pocházejícího z bývalého SSSR), který prodává zbraně do válkou zmítaných zemí. Nejlépe do zemí třetího světa, kde obyvatelé nemají pomalu co jíst, ale za kalašikov platí diamanty. Nevím, jestli tvůrce filmu chtěl Obchodníkem se smrtí něco říct, nebo jen zahrát divákům na city, ale mně to přišlo jako takový lehký nadprůměr, bráním se říct skoro nuda. P.S. Tím ale nechci nijak toto jinak závažný téma banalizovat. ()

dANo

Moje veľké očakávania to ani zďaleka nesplnilo a celý príbeh ma až tak nezaujal, napriek tomu, že do veľkej miery vychádzal zo skutočných udalostí. Neviem prečo, ale nudil som sa a nezachránila to ani vizuálna kvalita filmu. ()

JohnSmith

Životní příběhy mám rád,ikdyž jsou dosti vymyšlený.Cage je celkem přijatelný,ale Hawke ho přehrává na celé čáře.kdybych nebyl úchyl na zbraně,tak by mě to asi tak nebralo. ()

Nicolas Cage plánuje skončit s herectvím

Nicolas Cage plánuje skončit s herectvím

04.12.2023

Matador s jedním zlatým oscarem na poličce za měsíc oslaví své šedesáté narozeniny. Na jeho herecké pažbě bychom našli úctyhodnou stovku filmů a nějaké drobné k tomu, a tak není divu, že přichází… (viac)

Obchodník se smrtí se vrací

Obchodník se smrtí se vrací

08.05.2023

Oscarový herec Nicolas Cage v těchto dnech baví diváky na plátnech kin coby narcistní hrabě Dracula v akční fantasy komedii Renfield, nicméně na horizontu se pro něj namísto vycházejícího slunce… (viac)

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

30.12.2010

Obchodník s nesmrtelností

Obchodník s nesmrtelností

14.04.2010

Andrew Niccol pořád ne a ne navázat na famózního Obchodníka se smrtí. Talentovaný tvůrce měl točit sci-fi s Orlandem Bloomem The Cross, pak se s ním počítalo pro adaptaci románu Stephenie Meyerové… (viac)