Obchodník so smrťou

• Česko Obchodník se smrtí (viac)

Obchodník so zbraňami Yuri Orlov (Nicolas Cage) sa pohybuje v najnebezpečnejších vojnových zónach sveta, hravo prekabáti agenta Interpolu, svojich obchodných konkurentov a dokonca i zákazníkov. Jeho najväčším súperom sa však nakoniec stane jeho vlastné svedomie. Po devätnástich rokov v branži sa spovedá zo všetkého, čo skutočne videl a zažil - predaj vojenských helikoptér, ktoré sa speňažili ako záchranné, priekupníci so zbraňami, ktorí menia registračné údaje svojich lodí priamo na mori,  prepustenie známeho obchodníka z väzby za veľmi podozrivých okolností, fakty o masových krádežiach sovietskeho vojenského arzenálu po páde Sovietskeho zväzu. Všetky príbehy majú reálny základ a vychádzajú zo skutočných udalostí. (TV JOJ)

Theraphosa

Počáteční cesta náboje ke svému cíli a prolog hlavního hrdiny naznačovalo, že půjde o jistě velmi zajímavou podívanou. A šlo. Veliké plus, které tento snímek má, je bezpochyby to, že nikde nevázne a nenalézají se zde žádná hluchá místa a to především díky Nicholasovi Cageovi, kterého zrovna dvakrát nemusím, ale tady skutečně zazářil. I když se ale jednalo o velice povedený snímek, poukazující na problémovost obchodu se zbraněmi z jiného úhlu, stále mi zde něco chybělo. Možná na podruhé... 84% ()

Balu...

Nadsázka ruku v ruce s aktuálním tématem, který těm omezenějším pootevře oči a ty prozřetelnější pobaví.. Absurdita a samozřejmost do hlavy vtloukaných "faktů", které se fakty přestávají stávat přesně ve chvílích, kdy je sami pochopíme, je druhou mincí našeho světa, v kterém to, co je pravda pravdou vůbec být nemusí. ..Ale ať se každý probudí sám; popřípadě sladce spí i nadále.. ()

lonewolf

"Drsnej svět, kde se hádaj kvéry, tady není místo pro amatéry/charaktery". Část této věty ve filmu dokonce padla. Unikátně vyobrazená problematika týkající se válek. Všichni jsou jen obchodníci. Obchodníci se smrtí. Nijak jinak než *****. ()

panWolf

taky už jsem se k Nicolasovi dostal.Nevím proč ,ale tak nějak jsem očekával tošku odlehčenou podívanou se spoustou černého humoru. 'Uvod filmu mne v tom ještě utvrdil (cesta kulky a první hláška). S přibývajícím časem mi začaly trošku tuhnout rysy a finále mi připomnělo Hotel Rwanda.Myslím ,že v dnešní záplavě braku docela dobrej a potřebnej film. 80% ()

wosho

Nevím co o takovém filmu napsat,aby to nebylo nošení dříví do lesa.Snad jen to,kdo neviděl-hned se naň podívej!!!!!!!!! ()

Revolver

Nepřibarvený pohled do zákulisí nelegálního prodeje zbraní a politických čachrů. Niccol Andrew se předvedl především jako skvělý scénárista, režie není špatná, ale jeho scénář je úchvatný. Celkový dojem trochu kazí Cage, který na svůj standart podává poměrně špatný výkon. ()

xmozek

Měl sem pocit jakoby se, s nadsázkou řečeno, Yuri (Nicolas Cage) ocital na hraně mezi dvěma osbonostmi. Nemám na mysli jeho dvojí život.Spíše jeho rozpol osobnosti.Taková malá schizofrenie.Na jednu stranu cynický překupník zbraní, kterému je jedno k čemu se jeho zbraně použijí, a na druhé straně dá se říci starostlivý otec rodiny a milující manžel, kterému záleží na tom co z jeho syna vyroste.Tohle je jen jedna z věcí která mě upoutala, rozhodně tenhle film vřele doporučuji.5* ()

Hopper

Výborný "thriller", ktorému prakticky nič nechýba. Dej má správny spád, Cage ako Orlov je naprosto bezchybný a sledovať machinácie okolo jeho obchodov je fascinujúce. Najmä keď sa dej začne sťahovať smerom do Afriky je sa na čo pozerať a hlavne, neskĺzava sa do lacného sentimentu, resp. citového vydierania, skôr naopak. Do toho sa pridáva správna dávka cynizmu, ktorá k takémuto biznisu patrí. ()

Honzick

Hned první scéna kde kulka putuje z výrobního pásu do hlavy nějakýho africkýho vychrtlíka mě VELMI navnadila. Prostě miluju filmy kde je hlavní hrdina záporný a tuto roli Cage zvládnul na výbornou. Ovšem i Ethan Hawke zahrál výborně horlivého agenta, a ten konec kdy došlo k největší konfrontaci jich dvou mě prostě absolutně odrovnal. „To co by na Heatrow trvalo vyložit 24 hodin, zvládli afričané za 15 minut “ :D ()

Dronte

Kdybych si mohl do profilu vybrat 15 nejoblíbenějších filmů, Obchodník se smrtí by tam nechyběl. Film o úspěšném flegmatikovi, který prostě miluje svou práci, protože je v ní prostě dobrý. Hlavní role byla podle mě psána přímo pro Nicholase. Mám zvláštní úchylku pro černohumorné monology, tady jsem si jich užil + stylová kamera, kvalitní režie i scénář nám dá krásných 5 hvězdiček. ()

B4TM4N

Jestli něco Nicholas Cage opravdu neumí, tak je to hrát. A už vůbec ne přesvědčivě. Co zase mělo bejt tohle?! Smažky jsou už dneska fakt všude. Někdo zase měl pocit, že Amík by zbraně neprodával, tak to šupnou na Ukrajince. A nejen hlavní postava je nesympatická, nebýt Jareda Leta a afrického diktátora se super hláškama, usnul by člověk než řekne Cage. ()

cab

Pasovani zbrani je vysostnym piseckem hrdiny filmu, ktery vice diskutuje nez jedna, ale i par akcne libivych momentu se v prubehu filmu najde, takze narocnejsi divaci si prijdou na sve. Jenomze kdyz jsou zminene dialogy, voice-over hlavniho hrdiny (stylove lezerni profesional Nicolas Cage), briskni slovni prestrelky a nebo diplomaticka vyjednavani jak s odberateli, tak policii, tak bravurne vtipne a zaroven inteligentne scenaristicky zvladnuty, nemuzu jit s hodnocenim ani krapet nize, protoze je tezke v dnesni dobe najit film kde obsah si podava ruku s formalni strankou za nevelke penize. Bravo 100% ()

Rssa

Po dlouhé době opět výborný Cageův film. Jeho hrdina proplouvá světy povstalců, úplatných generálů a dalších s lehkostí, dokáže prodat Kalašnikov i jeptišce. Trochu tím trpí jeho morální osobnost, což záhy zjistí. Titulková sekvence je parádní, stejně jako zbytek filmu. 85 % ()

Bohemák

Už od první skvělé hlášky v první minutě filmu a následně skvěle zvolené hudby jsem věděl, že (navzdory tomu, že na akční filmy vážně nejsem) budu s tímhle snímkem kamarád. A další skvělé a tragicko-zábavné monology a dialogy rychle následovaly. ()

Paity

Z tohoto jsem si teda na zadek nesednul. Ano překupníci se zbraněmi jsou hrozné svinstvo, ale je evidentní, že tady je splácnuto hafo postav do jedinné. Nejvíce mi utkvěla v paměti ta scéna s dvojčaty :-). To bylo hezké. Ale jinak je to celé moc přehrávané a vystylizované za každou cenu. Nelíbí. ()

Nicolas Cage plánuje skončit s herectvím

Nicolas Cage plánuje skončit s herectvím

04.12.2023

Matador s jedním zlatým oscarem na poličce za měsíc oslaví své šedesáté narozeniny. Na jeho herecké pažbě bychom našli úctyhodnou stovku filmů a nějaké drobné k tomu, a tak není divu, že přichází… (viac)

Obchodník se smrtí se vrací

Obchodník se smrtí se vrací

08.05.2023

Oscarový herec Nicolas Cage v těchto dnech baví diváky na plátnech kin coby narcistní hrabě Dracula v akční fantasy komedii Renfield, nicméně na horizontu se pro něj namísto vycházejícího slunce… (viac)

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

30.12.2010

Obchodník s nesmrtelností

Obchodník s nesmrtelností

14.04.2010

Andrew Niccol pořád ne a ne navázat na famózního Obchodníka se smrtí. Talentovaný tvůrce měl točit sci-fi s Orlandem Bloomem The Cross, pak se s ním počítalo pro adaptaci románu Stephenie Meyerové… (viac)