Léo a Denis pracujú pre dva odlišné útvary a odlišný je aj ich postoj k práci. Denis sa usiluje predovšetkým získať moc a postavenie, kým Léo je staromódny policajt, ktorý občas neváha prekročiť hranice zákona v záujme spravodlivosti. Keď sa ich cesty osudovo pretnú pri vyšetrovaní série ozbrojených prepadnutí, začína sa vojna policajtov (RTVS)

CorvusBlek

Nemůžu se ubránit srovnání s MR 73 stejného režiséra, oba filmy jsem viděl krátce po sobě a tento film je slabší odvar zmíněného MR 73. Ale není vůbec špatný.65% ()

DonBraso

Tento film zraje jako víno. Olivier Marchal netočí špatně a hned se pustím na jeho prvotinu Gangsteři. Včera opět přišla chuť na tento film, který si už moc nepamatoval a to jenom dobře. Jasně, pamatoval závěrečnou, ale o to víc si užijete hlavně ten rozlet na začátku. A doopravdy film jede na všechny směry jak švýcarský hodinky. Vyšetřujete krádeže a ještě tu máte dva rozdílný policajty, který si jdou do zelí v onom případě. Pak je tu určitá zášť a vše běží jak má. Kamera je hravá, hudby možná není tolik, ale to vše stačí aby tu Auteuil hrál svoje divadlo, ač to není přímo olymp, tak na tohle stačí, aby tam přišel Gérard s jeho postavou a stačí jen pohled. Ten mix je skvělý, kdy po půlce film zvolní a přijde jakoby z druhou stránkou filmu. Možná je někdy až zbytečně uměle prodloužený a nebaví jako začátek, tak opět ukazuje až dramatickou a víceméně nevyhnutelnou věc, která nastane. Přijde úplně jinak a tak nějak , že na každou svini....90% ()

old salt

Výborný scénář ! Skvěle nasnímané (kamera, střih) ... všudypřítomná velmi dobrá hudba. A navíc herecký koncert Daniela Auteuila ... Výborný film ! ()

BigBrother

Nebyt predvidatelneho zaveru a spousty sentimentalnich a tezko uveritelnych scen v posledni tretine, mohl to byt opravdu dustojny nastupce klasickych francouzskych kriminalek ze 70.-80. let. Takhle bohuzel jejich kvalit nedosahuje, coz je skoda. Velka skoda. ()

Sekel

Syrova, zanrove cista a staromilsky poctiva francouzska kriminalka. Daniel Auteuil je, jak je jeho zvykem, velmi presvedcivy. Gerard Depardieu hraje natolik sablonovitou postavu, ze obcas pusobi az neverohodne. Alain Figlarz dodava pocit autentickeho nepritele. Akcni a dramaticke sekvence zvlada Olivier Marchal na jednicku a verim, ze se mu v nich podaril zprostredkovat pocity, jake zazivaji jejich ucastnici. To vse na pozadi pribehu antickych rozmeru. Vrele doporucuji. ()

Kada80

Olivier Marchal nám dokázal,že frantíci umí kriminálky a strčí do kapsy klidně celej Hollywood.Zpočátku se zdá,že Léo(Auteuil) bude ten skorumpovanej a Denis(Depardieu) na straně zákona.Po chvilce už víme,jak je to doopravdy.Oba balancují na hranici zákona a v určitých momentech i těžce za ní.Snímek má tak neuvěřitelnou hutnou atmosféru a scény působí neskutečně realisticky,že se mi tomu ani nechtělo věřit.Samozřejmě tohle vše ještě násobí svými výkony Auteuil a Depardieu.Tak neskutečně zahrané role jsem dlouho neviděl a mají mé absolutorium. 100% ()

faktor_xx

neskutočný film....vidno v čom spočíva francúzska elegancia a pohľad...proste originál založený na klasickej krimi s prespájaným dejom a myšlienkou....perfektné a osvedčené herecké esá francúzskej kinematografie...od prvej minúty až po záverečné titulky vidno a možnosť sledovať niečo, čo nemajú v sebe hollywoodske filmy...proste svižný dej, ktorý graduje, perfektné herecké výkony, ktoré len odzrkadľujú kvalitu filmu i postáv a charakterov....súčasný film s klasickým nádychom, ale darí sa mu vyhýbať sa klišé a stereotypu...rozhodne som sa tie slabé dve hodinky nenudil a určite odporúčam tým, ktorý majú radi zapletený krimi triller a nie tak ľahko predvídateľný dej....90% ()

karnifex

Francouzská kriminálka, která je bohužel plná klišé a kýčovitého hudebního doprovodu. Akční scény byly relativně dobré, ale celkově pro mě zklamání.. ()

PTuranyi

Príbeh v ktorom bojuje zlý policajt proti ešte horšiemu je celkom dobre natočená gangsterka ale chýba jej akási atmosféra. Nie je ani akčná ani psychologická a zbytočne sa vlečie. Dépardieu predvedie zopár svojich zlých kukučov, ktoré sme už niekde videli a Daniel Auteuil je tiež už dosť prefláknutý. Za zmienku ešte stojí Valeria Golino (Horúce strely). ()