Jack vysvětluje ostatním, jak se připravit na ty Druhé a předvede jim ukázku pomocí Francouzky, která nastraží dynamit. Říká, že tahle šance už se nebude opakovat, protože vědí, kdy a pro co si přijdou. Když se připravuji a dávají dynamity pod označené stany, přijde Sayid za Jackem s návrhem, že když vypne smyčku, kterou přehrává Francouzka z ostrova, tak by mohl využít satelitní telefon, který patřil parašutistce Naomi, a začít vysílat k její lodi, jež je vzdálená jen 140. km. Juliet ale říká, že to není možné, protože ti Druzí mají stanici, které říkají Zrcadlo, ze které všechno vysílání z ostrova blokují. Je pod mořem a s ostrovem je spojena pomocí kabelu.
Desmond má další vidění a vypráví ho Charliemu včetně toho, jakou roli v něm hraje. Tentokrát musí zemřít, aby ostatní zachránil. Musí vypnout vypínač na stanici Zrcadlo. Mezitím na člunu dorazí Karl a varuje je, že Druzí nepřijdou až zítra, ale už dnes. (PROCESOR)

BROKEN_

Nemůžu uvěřit, že při scénách s Charliem jsem brečel....... nevěřil bych, že se to stane u této postavy. 3 série mě baví víc než 2 a zatím to vypadá na parádní finále. Jen tak dál. :) ()