1. část
Charlie dává svůj seznam Desmondovi a žádá ho, aby ho předal Claire. Jsou na něm napsány jeho nejvýznamnější životní okamžiky. Pak mráčí Desmonda a potopí se ke stanici Zrcadlo. Když vyplave, je ihned zajat dvěma ženami, které ho „vyslýchají“. Na místě zůstávají střelci - Sayid, Bernard, a Jin. Když jsou přepadeni, tak se jim podaří odpálit dva stany a zabít několik Druhých. Jack vede ostatní k vysílači. Naomi ukazuje Jackovi, jak se zachází se satelitním telefonem. Sledují jenom dva výbuchy a dohadují se, že asi něco nevyšlo. Jack ostatní přesvědčuje, že plán vyšel a že mají jít dál. Rose se to ale nezdá. Sawyer se vrací spolu s Juliet. Hugo je smutný, nikdo ho nechce vzít mezi sebe. Locke, kterého postřelil Ben, když se vraceli od Jacoba, se probouzí a zjeví se mu Walt.
Ben se vypraví se svou dcerou k vysílací věži. Mezitím dává pokyny po vysílačce Michaelovi.
Ve flashbacku vidíme, jak chtěl Jack spáchat sebevraždu skokem z mostu, když náhle na mostě došlo k autonehodě...

2. část
Ve flashbacku vidíme, jak Jack jede na pohřeb. Když dorazí, tak mu správce říká, že nikdo nedorazil, jen on. Dále jeho problémy se závislostí na prášcích. Upadá stále do větších depresí.
Když jde Jack s ostatními k vysílači, tak jim cestu zkříží Ben s Alex. Chce s Jackem hovořit o samotě. Říká mu, že Naomi není ta, za koho ji považují, a když se spojí s lodí, tak všechny na ostrově čeká smrt, proto chce od Jacka její satelitní telefon. Naomi má konečně signál a volá, dojde však k nehodě a na scéně se objeví Locke. Sawyer dojde s Juliet zpátky na pláž a dohadují se, co dál. Najednou zaútočí Hugo s dodávkou na ty Druhé. (PROCESOR)

BROKEN_

FANTASTICKÝ FINÁLE! Tolik ikonických momentů....... A ta poslední scéna! Husina až na prdeli. Tímto začínají flashforwardy a já se na to těším jak malej...... něco mi říká, že teprve teď si ten seriál zamiluju. Michael Giacchino opět složil úžasný soundtrack, bez něco si nedokážu Lost představit. Pro mě zatím nejlepší díl, neskutečný. Miluju tenhle seriál, a sakra moc se těším na ty flashforwardy. :) ()

Colonist

Na finále sezóny poněkud slabé. Tím nechci říct, že je to špatné, ale když to srovnám s ostatními konci jednotlivých sérií, tak tenhle díl prostě není tak kulervoucí (pokud nepočítám uzavření dějové linie kolem Charlieho a Desmonda). Tohle finále jako celek stojí jen na té závěrečné pointě, jinak je to chatrné jak domeček z karet. Postavy pouze pochodují k radiové věži a do toho se občas něco stane. Epizoda má několik ikonických momentů, ale pro mě to prostě na absolutní hodnocení není. Upřímně moc nerozumím, proč je v mnohých žebříčcích tato epizoda na prvních pozicích. Ano, pointa s flashforwardem je vynikající a nečekaná, ale když si ji odmyslíme, tak toto finále nemá moc co nabídnout. Všechny ostatní závěry sezón jsou dějově atraktivnější. ()

Arkanoid

Deux es machina na konci prvej polovice je trochu smiešna. Aspoňže nezasahuje do konfliktu dvoch osôb. Bbohužiaľ na to nadviaže druhá polovica, kde tá scéna vôbec nie je zlá, je však trochu nezmyselná z logických dôvodov, ako vznikla. Jackov flashforward s kultom od Nirvany z neho robí riadneho badass. Druhá polovica je schopnejšia, akčnejšia a vyhrotenejšia, o zaoberá sa viacerými dejmi, ktoré na najlepšie hodnotenie nie sú dostatočne intenzívne. ()