Rivali pod červeným slnkom

• Česko Rivalové pod rudým sluncem (viac)

Jaro 1871, japonský velvyslanec, doprovázený dvěma samuraji, jede v soukromém vagónu Transkontinentálního expresu na návštěvu k prezidentovi Spojených států, aby mu přivezl velmi cenný dar – samurajský meč nevyčíslitelné hodnoty. Do vlaku však nastoupili i členové bandy vedené desperáty Linkem a Gotchem. Zajímá je poštovní vůz, který převáží zlato, jež je střeženo vojenskou kavalérií. Zlato je uloupeno, ale jejich pozornosti neujde bohužel soukromý vagón. Jeden ze samurajů je zabit, cenný meč ukraden. Samuraj Kuroda má sedm dní na to, aby přinesl meč zpátky. Uprostřed Divokého západu stojí člověk, který žije a koná podle kodexu bušidó, zákona samurajů... Rudé slunce je western natočený v roce 1971 s mezinárodním obsazením. V hlavních rolích se vedle sebe objevil americký představitel tvrdých mužů Charles Bronson, legenda japonských filmů Toširó Mifune, francouzský herec Alain Delon a švýcarská herečka Ursula Andressová. Film byl natočen ve Španělsku britským režisérem Terencem Youngem. (Česká televize)

kaylin

Povedený western, kde jsou dostatečně zajímavé postavy na to, abyste s nimi udrželi svou pozornost. Charles Bronson je ten správný chlap, s kterým chcete projít pustinami, ale teprve s Toshirem Mifunem dostává ještě další náboj. Alain Delon vystřihnul pohodového grázla a ženské představitelky jsou prostě nádherné. Jednoduché, ale nikoli špatné. ()

blackrain

Moc dobrý nápad vytáhnout japonského samuraje, který se řídí kodexem bušidó na divoký západ. To byl hezký kontrast dvou naprosto odlišných kultur. Alain Delon mi tu byl dost nesympatický. Nepřála jsem mu nic dobrého. Radši ho uvidím v jiných rolích. Stejně se ty jeho oči nedají zapomenout. ()

Vědma

Dobře zkombinovaný Samuraj s Černým Tulipánem a jedním statečným, což jsem si tak úplně neuměla představit, ale prošlo to. ()

radektejkal

Westernová komedie, možná příjemnější než většina romantických. Ne ovšem, že by se v ní málo střílelo, dokonce až tak, že z komančů, mexikánů a bělochů zbyl jen Charles Bronson (ženy, potažmo ženu, nepočítám), i když bych to více přál Toširóvi Mifune (myslím, že takhle by se jeho jméno dalo ohnout), protože byl nejzábavnější a přitom nejdůstojnější, zatímco Ursula Andressová si zamilovala andaluzské hřebce a ve Španělsku, kde se film natáčel, si koupila vilu. ()

Carlossss

Samuraj na divokém západě? Zní to ulítle, ale tady to překvapivě funguje! A co takhle dvojice Charles Bronson a Toshiro Mifune? Tak to zní ještě bláznivěji, že?... Světe div se, ale i tohle do sebe zapadá. Oba dva se krásně doplňují a jinak stokrát ohraná deska o dvou zarytých soupeřích, co se postupem času změní na dva nejlepší kamarády, zní v jejich podání skvěle. Když si k tomuhle všemu přidáte přijatelného Delona, krásnou Ursulu Andress a pár zvládnutých přestřelek, nemůžete se nudit. Trochu zkrátit stopáž a je z toho bomba... takhle jenom(!!!) čtyři hvězdičky... ()

Martin741

Reziser Terence Young /Thunderball, Tripple Cross/ natocil dost nudny western, ktory ma az prilis hviezdne osadenstvo. Ono totizto najlepsie klasicke westerny su stale tie americke s Johnom Wayneom /Red River, Fort Apache, Brio Bravo, El Dorado/ a s Gary Cooperom /High Noon/. Alebo potom som velkym fundom spaghetti westernov talianskej produkcie /dolarova trilogia Sergia Leoneho, Suda a Licha/. Tento francuzsko/spanielsko/taliansky film a zevraj "western" je len ubohou napodobeninou klasickych americkych westernov alebo kultovych spaghetti westernov uz spominanej produkcie. Filmu nepomaha ani hviezdne osadenstvo ako Alain Delon /Sicilsky Klan/, Charles Bronson /Death Wish/ alebo kultovy Toshiro Mifune /Bitva o Midway, Peklo v pacifiku/. V 70. rokoch totiz uz klasicke westerny dodychavali a nic na tom nezmenil ani Strelec s Johnom Wayneom, ani Zastaveni na Missouri s Brandom. Plus pribehovo je to strasne jednoduche, da sa povedat az primitivne, nelogicnosti az prilis caste a dost vela priestoru dostala nuda. Terence Youngovi proste westerny nejdu. 64 % ()

dezorz

Mifune bol pre zapad jap. herec cislo 1. cislo 2 bol Nakadai, japonsky delon. Filmy, v ktorych hrali spolu, vacsinou stali za to. A tak, ked si to mifune skusil v nejaponskom filme, necudo, ze volba paducha padla na originalneho francuzskeho delona. :) Na western fakt slusne spracovani japonci. ()

cubajz

tento film jsem viděl jako děcko vládnoucí smrtonosnou kapslíkovkou, v pravé poledne vždy usedající k televizi a sledující westerny - a už tenkrát jsem z něj byl šíleně nadšenej. Musím říct, že i na úsvitu zodpovědnosti přijaté se studiem na vysoké škole se toho moc nezměnilo (snad kromě toho, že má oblíbená pistole už nějaký ten pátek leží na půdě - ale její čas ještě přijde!) a snímek na mě zapůsobil neměnnou silou - výborná ústřední dvojice (mezi kterou krásně jiskří ona parťácká rivalita), slizounský padouch Gauche v podání Alaina Delona (je to levák a ještě ke všemu protivnej francouz!) a jako třešnička na dortu, blonďatá bohyně z dob již dávno minulých, Ursula Andress. ()

tomtomtoma

Kvalitní netradiční westernový příběh s příjemně zábavným nadhledem. Loupežné vlakové přepadení, zrada, putování za pomstou, boj o život, provedení pomsty a splnění úkolu a zachránění citlivé čestnosti. Díky velkolepě drzému vlakovému přepadení vzniká nesourodá dvojice protřelého pistolníka Divokého západu Linka (dobrý Charles Bronson) a samuraje Kuroda (dobrý Toširo Mifune), která hledá bývalého Linkova podrazáckého parťáka, vraha Kurodova kolegy a lupiče vzácného daru pro amerického prezidenta. Link je hnán velkým lupem, Kurodo pak splněním své povinnosti. Dvojice je k sobě poutána poutem vzájemné úcty, a nakonec i přes tragédii uskuteční splnění samurajova úkolu. A tak společně naleznou svůj cíl: Gaucheho (dobrý Alain Delon), bezcitného a chamtivého sadistu, který má pouze jedinou slabost. Tou je prostitutka Christina (půvabná Ursula Andress), která neváhá použít svých ženských vnadů pro záchranu svého milovaného Gauche. Napínavé, zábavné, kvalitně provedené. ()

zette

Velmi netradicni film. Zaclenit japonskeho samuraje na Divoky zapad, proc ne?! Spise nez o western si vsak myslim, ze se jedna o dobrodruzny film s naprosto uzasnym hereckym obsazenim. Nejvice me bavil Bronson a jeho vtipne komentare a poznamky. Film bavi, jen bych mozna vynechal vse, vcem figurovali komancove a zaver take trosku pozmenil. Na volne odpoledne ale vhodny film:-). ()

pakobylka

Jeden z těch filmů, na kterých se sice do určité míry podepsal čas, přesto si s přehledem zachovávají solidní úroveň. Navíc - kde jinde můžete vidět pohromadě takovou charismatickou sestavu, jakou představují Charles Bronson, Alain Delon a Toshirô Mifune … Kromě toho konfrontace samuraje s Divokým západem vyhlíží i z dnešního pohledu velice zajímavě a originálně - nehledě na to, že i závěr pořád stojí za to ... 3,5* ()

mortak

Představuji si, že jsem evropský puberťák v roce 1971. Nudím se ve škole a tak utíkám do fantazie, do dobrodružství. A protože vím něco o zdrojích Leoneho, o matice jsem samuraj, v jazyce tvrďák na štíru se zákonem, občas lepší, občas horší - a vždycky jsou okolo mě krásné ženy, které se vůbec nepodobají mým nevyvinutým spolužačkám. A jsem v sedmém nebi, když v kině jde evropská produkce, která smíchá mé milované hvězdy dohromady v dobrodružném příběhu, a nejen to - dokonce ta modelka, jejíž poster mám nad postelí, ukáže prsa! Určitě bych jako teď nevnímal umělost příběhu, jehož děj se odvíjí jako v klasických šesťákových románech, tedy od dobrodružné situace k další, aniž by se moc řešila logika. Ale všichni herci si ten trip navenek hezky užívají, každý hraje přesně to, co se od něho očekává. ()

otík

Vydařená westernová jízda s poctivou, snad až moc brutální, řežbou, střelbou se rozhodně nešetří, překvapí také hodně záporný Delon. Bronson a Mifune jsou dobrá dvojka, stejně i slečinky včetně Ursuly Andress stojí za to. Hudba: Maurice Jarre ()

vesper001

Hodně netradiční western. Kdo by to byl řekl, že pistolník a samuraj vytvoří tak zajímavý tandem. Alainu Delonovi stačil i malý prostor, aby se zrodil jeden z největších psychopatů Divokého západu. (Mimochodem, aby absolutní pravák tak dobře zahrál leváka, to tedy sombrero dolů.) Dále je tu Ursula Andress, což není žádná křehotinka, ale pěkná potvora, a navíc místní Indiáni mají do rudých bratrů stejně daleko, jako Vinnetou do Japonska. A ten konec, ten je za všechny zlatý meče. Howgh. ()

MJMilan

Rudé slunce je opravdu zvláštní snímek. Zvláštní je především tím, že do westernu klasického divokého západu zahrnuli samuraje. Ve spojení s Charlesem Bronsonem a Francouzských herců pak byl jen krůček k dokonalosti. Pro mě zábavná, oddechová záležitost. ()

Courtemanche

Začátek spíš traffic jam. Nezdá se mi že režisér má věci plně pod kontrolou. Ale netrvá dlouho a změna taktiky, film jako vyměněný, najednou je z nádraží těžká turistika pro Bronson a Mifune. Mají se náramně, nulový respekt k druhému, taky občas odlehčený takže já jsem se nenudil. 4/5 ()