Tím, kdo bude letos na Vánoce rozdávat dárky není starý dobrý Santa, ale Satan. Ten totiž před tisíci lety prohrál ve hře s andělem a od té doby musel dělat Santu. Teď ale jeho trest končí a on si konečně může vylít zlost za všechno dobré, co kdy musel udělat... (Magic Box)

Boogeyman

Jen tak mimochodem jsem si to pustil, protože to má jen něco málo přes hodinu! Čekal jsem trapnou blbost,kde je Santa ztvárněn jako vulgární křupan, ale hned první scéna, kde Santa brutálně zabije pět lidí a psa mě vyvedla z omylu! Celej film je přehlídkou vražedných chvatů, které se předhání v brutalitě a absurdnosti a to vše za zvuků veselých vánočních písní! Vše je natočeno velmi svěže a černohumorně. Tenhle film mě fakt příjemně překvapil. Čekal jsem něco uplně jiného. ()

Deimos

DVD/// Obsazení 6/10 Děj 7/10 Hudba 7/10 Efekty 8/10/// +černý humor, Santa ještě nikdy nebyl takový killer, vánoční atmosféra, morbidní, krvavé -možná zbytečně krátké, mohlo být ještě lépe obsazené/// Na tohle jsem se hodně dlouho těšil a tohle mi náramně sedlo. Zábavné, nekorektní, nikdy předtím neviděné, co to si Santa dovolil překonává všechno a všechny. Škoda jen té "povídačky" kolem jeho vzniku a jeho motivu a taky slabší závěr, který mohl být natočen jinak, ale budiž tohle jako trest pro zlobivé děti. Pustě jim to a budete mít zaručeně od vánoc klid./// Celkem 70%/// ()

misterz

Je to síce blbinka, ale celkom zábavná. Santa v podaní Billa Goldberga bol jednoducho úžasný. Tiež by sa tu našlo aj pár scénok, pri ktorých sa mi trochu zvlnilo brucho. Len škoda, že ku koncu to už začína strácať na sile. Slabší priemer. 55/100 ()

pornogrind

Docela zábavnej vánoční filmeček. Hned začátek je za 5 hvězd. Jenže i přes krátkou stopáž ( 75 minut ) si snímek svý tempo neudrží a ke konci mu už chybí šťáva úplně. Filmu nechybí spousta vtipných a vydařených scén a hlavně je tady hafol vtipných vražd. Takže nebýt toho upadajícího tempa, šel bych s hodnocením o hvězdu výš. Takhle je to průměr, ale určitě je to jeden z těch lepších vánočních snímků. ()

Omnibus

"Santa leze komínem, šprajcuje se bachorem." Jsem asi divnej. Vánoce mám rád, coby svátky lásky a pohody, pořád ještě věřím na Ježíška a na návštěvě u tchýně pro sichr i na Santu Clause, aby nepřišel nazmar jejich krb se širokým komínem, tchánova pýcha. A dárky taky rád, samozřejmě. Letos jsem napsal Ježíškovi o figurku sprostě mluvícího Santy, model vraždící čtverák. A protože jsem byl celý rok hodný, Ježíšek mi Santu přinesl! Bohužel, radost mi vydržela jen krátce, cca 10 úvodních minut, pak se mi hračka začala zasekávat a po půl hodině se rozbila už úplně. Bral jsem to od Ježíška jako podraz, podobně jako když vám vyčůraná tetička zabalí dárek typu měkkýš (něco užitečného na sebe) záludně do tvrdé krabice, aby si užila chvilkové vítězství, že její dárek rozbalujete přednostně. Odpustil jsem mu jen díky překvapení, roční permici do klubu "Zlatokopky". Tu mi ostatní kluci budou závidět! Proto zvedám ze dvou hvězd na tři, ta třetí hvězda je ozdoba ze špičky stromečku a je vrhací :-). ()

kingik

Tak tenhle Santa dárky nenosí. Po prohrané sázce s andělem musel Satanův syn po tisíc let sloužit lidem, nosil jim dárky i když je z duše nenáviděl. Jenže nadešel Den vraždění a v tento jediný den v roce si to Santa pořádně užije. Pro své krvavé řádění si vybral zapadákov s pekelným jménem ve svém názvu a nikoliv náhodou. Do půlnoci nikdo nad ním nemá moc a zastavit ho může jen vychytralý plán místního dědy vynálezce a jeho šikovného vnuka. Bill Goldberg v roli naštvaného Santy je velmi stylový a na hororové komedii, kterou produkčně zaštítil Bret Rattner je jednoznačně tím nejlepším. Kdykoliv zmizel ze scény tak film ztrácel na dravosti. Je škoda, že film si poměrně rychle vyplýtval nápady úvodním vyvražděním rodiné sešlosti na štědrovečerní večeři, kdy za stolem byli k vidění James Caan, Rebecca Gayheart, Chris Kattan nebo hvězda seriálů Fran Drescher. Tahle scéna byla asi ze všech nejzábavnější. Úbytek nápadů jsem pocítil hlavně v závěrečné čtvrtině filmu, kdy jsem od finálního střetnutí se zlým Santou čekal rozhodně víc. Finále bylo bez napětí a celkem odbyté. Vražedné řádění Santy však bylo plné originálních vtípků a hlášek. A o Vánocích přijde originální vánoční hororová komedie vhod. ()

MaedhRos

Zabitý potenciál v tomhle filmu zamrzí o to víc, že začátek byl *velmi* slibný a sám Santa byl naprosto k sežrání. Ale pobavilo, potěšilo, náladu zvedlo - takže zaokrouhluju směrem nahoru, na ***/*****. ()

Vitason

Tak co nám tenhle Santa nechal pod stromečkem? Kromě několika utržených hlav, samozřejmě... Nadělil nám velice příjemnou zápletku o vraždícím dárkodárci, svěží loutkovou scénu a fajn hlavního záporáka. Když bych měl hodnotit zbytek filmových aspektů, tak by to vypadalo, že všichni uživatelé čsfd celý rok pořádně zlobili, protože to už dárky rozhodně nejsou. Tak předně ten příjemný námět je zabit nevtipným scénářem, který nepřináší jedinou zajímavou vraždu. Navíc se všechny násilnosti odehrávají mimo obraz, takže ani příznivci krvavých lázní si nepřijdou na své. Z herců za něco stojí jen santovský Goldberg a režie je až nechutně televizní. Pochválit tak mohou jen úvodní scénu s Jamesem Caanem, za kterou zbytek filmu hodně zaostává. Škoda dobrého námětu. ()

klerik

Keby to bolo súčasťou seriálu PRÍBEHY ZO ZÁHROBIA a malo by to pol hodiny, bolo by to super. Takto potešia brutalitky a pár fajn scén, ale filmu dosť podráža nohy fakt, že tvorcovia chcú z neho vytĺcť niečo na štýl GREMLINS. Vytváranie vlastnej mýtológie zbytočne brzdí dej. To čo malo byť bezduché zábavné mordovanie, je nemastný mix akcie a otravnosti... Keby boli ešte Vianoce, možno dám tri... ()

korbitch22

tak si tak na vánoce,celej den ležim v pelechu,žeru,žeru a žeru.čumenda na bednu,spokojenost.pak najednou čumim ve dvě v noci,že běží nějakej film,ďábelský santa.řikám si tak na to číhnu...po 5 minutách sem brečel smíchy tak nahlas,že si sousedi museli myslet,že konzumuju cukroví okořeněný notnou dávkou gandži.už jen ten nápad že bůh měl syna s panou marií...ježíše...a ďábel s panou erikou syna santu,kterej na svoje narozky jen tak mučí a vraždí koho potká,až zněj lstí anďěl udělá hodnýho dědka,co musí dělat 1000 let dětem radost...a teď už je 1000 let fuč a on si to začne vychutnávat s plnou dávkou brutality a černýho humoru....paráda!!!!není to tak dobrý jako třeba ruka zabiják,ale skvěle mě to pobavilo tudíž splnilo účel.spokojenost. ()

rikitiki

Čekala jsem blbost a té jsem se dočkala. Kupodivu ale nebyla tak obrovská, jak jsem se původně bála. Nečekaný byl bizardní smysl pro humor a dost ironické momenty (chybující duchovní probodnutý americkou vlajkou byl víc, než bych si kdy v americkém filmu dokázala představit - skvělé!). ()

SOLOM.

Nasraný Santa už má dost ze všech těch malých fakanů co mu tísic let posílají svoje žebrající dopisy. Tento rok se rozhodl všem pořádně natrhnout prdel a tak tento nápad dal šanci vzniknout této úsměvné komedii. Začátek filmu je doslova parádní a ta povedená rodinka dostane co proto, ale postupem času se začala dostavovat nuda a samotná atmosféra, ale i celková kvalita šly rapidně dolů. Bill Goldberg byl přesně podle mého gusta a zde zahrál asi nejlépe, kde jsem ho měl šanci vidět. V konečném hodnocení je to pro mne průměrná komedie, která sice pobaví, ale nemusím jí vidět zas až tak moc často. ()

Jenda

Vánoce zase trochu jinak. Bill Goldberg se na Satanova syna santu vážně hodí. A moc se mi líbil nápad udělat z end-credits seznam hodných a zlobivých dětí. Bohužel je film dost krátký a to nejlepší je vidět v kinotraileru (Až na úvodní scénu - ta je opravdu dobrá) ()

Bauer

Ano, tak tento film je extrém! Vůbec nic jsem od toho nečekala dostal jsem výbornou zábavu při které jsem se opravdu hodně bavil.Celkem zajímavý a originální scénář.Bill Goldberg se na tuto roli hodil a byl velmi vtipný.Ostatní herci nebyli také špatní a nejvíce mně potěšila asi Emilie de Ravin .Samozřejmně i přesto, že film má komediálná prvky tak sem tam zde bylo i nějaké to děsivější místo i když jen nepatrné.Pro mně film, na který se podivám kdykoliv ještě jednou, protože to stálo opravdu za vidění! ()

duklak2

Vidíme Santy hrát curling a jezdit na rolbě. Místo dárků nosí jakési balíčky ve kterých jsou bomby! Lidem trhá hlavy. Je zde i pár hlášek, které mě velmi pobavily. Např: "Pozor, utíkejte! Blíží se Santa"! Škoda krátké stopáže (čistý čas jen 68 minut). Hlavní hrdinové mě trochu zklamali, ale za to pan herec Bill Goldberg v roli Santy je mistrný a kdybych byl mladší, tak po zhlédnutí bych se jakéhokoliv Santy v obchodním domě bál. Tento film se může pyšnit velmi zajímavým a nezvyklým námětem. Obdivuji odvahu tvůrců udělat ze Santy Satana. Doufám, že tenhle film neuvidí nějaké malé dítko, protože by to na něj mělo asi fatální následky. Co se týká hodnocení, tak si myslím, že tři hvězdy je akorát. ()