Ples príšer

• Česko Ples příšer (viac)

Hank Grotowski je bachař pracující v oddělení pro odsouzené na smrt. Pracoval tady už jeho otec a současně tu dělá i syn Sonny. Celá rodina má rasistické sklony, Hankova manželka spáchala sebevraždu stejně jako jeho matka a Hankův vztah s otcem je stejně katastrofální jako se synem. Citově strádající Sonny si nakonec dobrovolně vezme život a Hank okamžitě opouští zaměstnání. Ještě předtím však oba asistují u popravy černošského vězně Lawrence Musgrovea, jenž po sobě zanechává otylého syna a pohlednou manželku Leticii, s níž se Hank náhodou seznámí. Pracuje totiž jako servírka v restauraci, kde se občas stavuje na šálek kávy. Jednou večer ji odveze domů a po pár skleničkách se jejich letmé přátelství zvrhne ve vášnivou romanci. Až ráno se Hank z fotografie dozvídá, s kým měl tu čest. To, že asistoval u popravy jejího manžela, však Leticii raději zamlčí. Je však jen otázkou času, kdy na choulostivé okolnosti nového vztahu přijde sama.

Herečka Halle Berryová byla za svůj výkon oceněna Oscarem a Stříbrným medvědem na MFF v Berlíně 2002. (oficiálny text distribútora)

PlysovyMacko

Vdova po mužovi,  ktorý skončil na elektrickom kresle  nevedomky nadviaže vzťah s iným mužom, ktorý ho viedol na popravu. Neviem prečo sa vôbec dali dokopy keď hlavný hrdina bol rasista. A keď na to prišla,  tiez sa nič nestalo. Takže film celkom o ničom, je tu pár intenzívnych erotických scen a herecké výkony ma tiež nezaujali. ()

filmuska

Pomalé,depresívne tempo bude asi niekomu prekážať,o to viac však na jeho pozadí vynikne príbeh,v ktorom sa niť príčin a následkov odvíja hladko a plynule a konanie postáv je nanajvýš ľudské. ()

ZajoMajo

Na môj vkus trochu pomalý dej filmu. Všetko sa neuveriteľne dlho ťahá, akoby od nás chceli, aby sme premýšľali ešte medzi jednotlivými scénami. Napokon ja až tak dobre nemôžem posúdiť vzťahy černochov a belochov v Amerike, o čom vlastne tento film rozpráva. Ajj preto dostal vysoké hodnotenia v USA, lebo sa dotýka vzťahov práve tam. Možno keď u nás natočia film o cigáňoch a bielych - u nás dostane vysoké hodnoty, no v amerike sa mu vysmejú, lebo nepochopia vzťahy. Film rozpráva vlastne o tom, ako zatvrdený otec nenávidí čiernu rasu a snaží sa to preniesť aj na syna. Ten presne kopíruje otca až do chvíle, kedy sa nezaľúbi do černošky, ktorej ako bachár, zabil na elektrickom kresle muža. Černoška aj on, ešte pred tým paradoxne stratili obaja svoje deti. Inscenácia, ktorá by vošla do polhodinky. ()

pOne

První, co mě na celém filmu zaujalo, byla klidná atmosféra vytvořená především zvolenou hudbou. Ta se prolíná celým filmem. Příběh zvolna přirozeně „probíhá“ a spěje k velmi zajímavému konci (zcela v duchu celého filmu). Skvělý herecký výkon B. B. Thorntona snad už ani nepřekvapí. Zejména toho, kdo viděl jeho hereckou exhibici SLING BLADE. Dobře mu sekunduje Hale Berry. V malé, leč pro celý film velmi důležité, roli se mihne též hip-hopová hvězda Puff Daddy. Film o rasismu, o vztahu otec – syn a mnohem více. ()

Weirdman

7/10... Plýživá, konštantne intenzívna ťaživosť na konci znásobená dokonalým minimalistickým prístupom človeka asi sotva nechá chladného... Ale. Halle Berry je dosť zlá herečka a navyše celá expozícia je okato nasilu vystavaná tak, aby sa z nej dali následne mlátiť emócie... ()

Filipes

Drama o tom, jak se může naturalismus a rasismus v člověku zlomit během pár okamžiků. Skvělé výkony obou hlavních představitelů a občasné skutečně silné chvilky =) 80% ()

Weissik

Děsný film. Jediné, co můžu s alespoň částečně klidným svědomím ocenit hvězdami, je výkon Billyho Thorntona, ale i jeho postava disponuje pořádnými nelogičnostmi. To si najednou týdny po smrti syna uvědomí, jak jej miloval? Ale no tak... Ve filmu mi nezáleželo ani chvíli na jediné z postav. Už dlouho se mi nestalo, aby nebyla ve filmu jediná postava, s kterou bych mohl, když už ne se ztotožnit, alespoň s ní soucítit. Sexuální scény se mi zdály zbytečné. Proč to muselo trvat tak dlouho? Vždyť podle toho, co se vypráví, ani herce natáčení erotických scén většinou nebaví. Jediné, co ve mně tenhle hrozný film zanechal, byla chuť na čokoládovou zmrzlinu... kterou jsem měl ukojit už po první půlhodině. ()

Nupaky

Celkem slušný film, ale prospěla by mu větší dynamika, která mi místy opravdu chyběla. Jinak drsné téma, které je myslím povedeně zpracované a donutí člověka hodně přemýšlet, hlavně o době, která už je naštěstí pryč !! Herecký výkon Billy Boba mě zaujal, ale Halle to možná někdy až moc přeháněla. ()

Insomniac

Výborná dráma s ešte lepším B. B. Thorntonom a krásnou Halle Berry (milostná scéna - mňam!!!:). Dokonca aj koniec uspokojil. Len som sa miestami trošku nudil... ()

Stuffa

Nadšeně jsem film zapínala, jeho celkem dobré hodnocení mě utvrdilo v tom, že to bude báječná podívaná. Opak byl pravdou. Příběh rasistického drsňáka, který nadává na celý svět, nesnese se s rodinou ani s nikým jiným a nakonec se zamiluje do dívky tmavé pleti, mě už moc nebere.. B.B.Thornton zahrál morouse a despotu celkem dobře, ale jeho výkon na moje hodnocení vliv neměl. ()

EVIM

Nevadí mně komorní atmosféra filmu , ale styl vyprávění je až přííííííííííííííííííííííííííííííliž pomalý a rooooooooooooozvleklý. Nevím, mám pocit, že z takového námětu se dala udělat pořádná "bomba". ()

megajalec

Pomaly plynúci dej je v tomto prípade devízou. Divák si má možnosť vychutnávať jednotlivé pasáže, rozmýšľať o nich a pomaly, ale intenzívne ho zasahujú. Stále aktuálny scenár, navyše vyrozprávaný s ľahkosťou a pútavosťou. Rozhovorov tiež nie je síce veľa, ale už keď sa nejaké to slovo utrúsi, stojí to za to. A ticho je tiež forma výpovede, viď záverečná scéna. Erotická scéna sa takisto podarila a je z nej cítiť presne to, čo chcel autor povedať. Oba herecké výkony na úrovni a mne sa páčil aj P.Diddy, čo nevidím u nikoho, že by ho pochválil. A keď som pri pochvalách, tak klobúk dolu pred kamerou a strihom ()

calculus

Pro mě hodně rozporuplný film. Na začátku Foster sesypal na jednu hromadu obrovský koncentrát všeho možného, pak zařadil zpátečku a po zbytek filmu se to vše snažil naředit do poživatelné podoby... Možná se to někomu tak líbí, mě to přišlo přitažené, neskutečně vykalkulované... K výkonu Halle Berry v jistých (horizontálních) scénách filmu, hmmm:-) Z celkového dojmu o dvě třídy výš vystupuje nádherná závěrečná scéna, kvůli ní film opravdu stojí za to vidět. Celou dobu do vás Foster buší jak "hluchý do vrat", a pak přijde tohle... ()

nikus120

Zaujímavo spracovaný film. Jednoduchý ale veľmi výstižny na problematiku. Film ma zaujal hned os začiatku takže som mala problém odrhnúť oči od monitoru. Halle Berry ma zaujala svojim výkonom drzej ale aj milujúcej matky a neskôr aj vdovy. B. B Thornton tiež prekvapil svojim výkonom. Príbeh dvoch ludí ktorý stratili veľa ale aj tak sa vzájomne, po ich spôsobe, uspokojili. Film zaujme určite nenáročnosťou a tým že príbehy ľudí sa dokonale preplietajú. Najviac prekvapí koniec celkového príbehu. ()