Vedecký tím, pracujúci na odľahlej základni na Marse, začal na Zem posielať čoraz nepríjemnejšie správy. Výsledky experimentov sú znepokojujúce, rady vedcov záhadne rednú, a tak vláde nezostáva nič iné, len základňu izolovať do najprísnejšej karantény a na Mars vyslať po zuby ozbrojenú jednotku rýchleho nasadenia, ktorá má zistiť, čo sa stalo a eliminovať akúkoľvek hrozbu. Aspoň taký bol pôvodný plán. Lenže realita prekonáva aj tie najhoršie predstavy. Výskumnému tímu sa totiž nekontrolovanými postupmi podarilo doslova otvoriť brány do pekiel, odkiaľ sa vyrojili davy hrôzostrašných monštier, ktoré sliedia po chodbách základne a likvidujú všetko živé. Je vôbec v ľudských silách túto strašnú nočnú moru zastaviť? (TV Markíza)

GodComplex

Vyborna hudba Clinta Mansella, ktery proste neumi zklamat a ktery si zde odpocinul od pianka a pizlani aby se konecne poradne vyradil elektronicky. K tomu 1 povedena FPS scena a NIN v zaverecnych titulcich. Vsechno ostatni byla naprosta tragedie, od pana Skaly, az po totalni zpraseni cele DooM podstaty, kdy zmizel jakykoliv dark feeling, demonicnost a peklo aby to nahradil nejaky virus a parodie ala Resident Evil. 3/10 ()

Vyrida

Náhodou jako film k tak tupé akční počitačové hře to bylo snesitelný. Trochu film doplatil na prostředí, které bylo prakticky všude totožné a navíc zahaleno do úplné tmy, ale tu samou hořkou kávu pijeme i ve hře. Trochu jsem se obával kostýmů pekelných potvor, ale maskérky podaly slušný výkon. Impové se mi moc líbili a škoda, že se setkáme prakticky po celý film jen s nimi ikdyž hra nabízí plnou škálů mutantů. Scénářem se nemá cenu moc zabývat, je to stokrát ohraná melodie záchrany lidstva a nečeká nás proto nic nového co nám nenabídli třeba Cameronovi Aliens před 25 lety. Potěšila mě však závěrečná sekvence z pohledu první osoby a musím za ní jednu hvězdu povinně přidat. Není to perfektní, ale koukat se na to dá... ()

PKD

Dobrý. Ale raději bych bral film dle 1 či 2. TO je klasika. Doporučuji rodinám s dětmi, hahaha. Bonusy, zajímavější filmu. P.s. a za 6 let archeologové objeví ten portál na Mars. Tak bacha, lidi.;-) Všechny palce nahoru za ten žůžový Universal úvod. Jako u Waterworldu či Oblivionu, související a předem odkazujicí na film samotný. To žeru! ()

Vojcl

Nakonec vcelku solidní akční podívaná... Po přečtení mnoha recenzí jsem čekal totální shit, něco ve stylu Resident Evil 2, ale nebylo to tak zlé.. Doom je jedna z mála počitačových her, který ve filmu sedí videoklipové zpracování a více krve a střílení na úkor příběhu. Podobně je to totiž i na počítači. Na plátně se překvapivě vyskytne spousta odkazů na třetí díl této pařby a The Rock i Karl Urban hrají své role celkem slušně, nebo spíše v rámci scénáře a svých možností. Doom není nijak výjimečný film, ale jako oddechový akční nářez splňuje všechny požadavky!!! ()

gogos

Hral sem vsechny dily hry, miluju to, stejnak jako Quaka, tez od stejnych tvurcu a proto jsem se filmu nemohl dockat. Film neni presne podle hry, i hrdinove jsou jini, take zrud tam neni mnoho (jako druhu zrud). Presto je to kvalitni akcni film, s perfektnimi efekty, vynikajici hudbou a suprovym FPS pohledem na zaver. Velmi jsem se bavil pri tomto film, mohl by byt zajiste lepsi, ale i tak 4* ()

BloodyVamp

Opět jedna z dalších promarněných příležitostí. Je jasné, že adaptovat hru, ve které se chodí s tuctem zbraní a vraždí monstra z jiné dimenze chtělo hodně odvahy. Scénáristé sice napsali nějaký příběh, kopírující Cameronovy nedostižné Vetřelce- avšak legendární Doom ve srovnání s Vetřelci selhává téměř ve všech ohledech a je to jedno velké nic, které sice nemá díky dobrým trikům a zajímavým zrůdičkám (a také charizmatu The Rocka) šanci diváka nudit, ale s Doomem nemá společného takřka nic. Vyčnívá zde pouze pětiminutová scéna z pohledu první osoby na konci, kterou navíc nerežíroval Bartkowiak, ale šéf digitálních efektů. Motorová pila rulezzz ! Za zmínku stojí také cool non stop elektonický hudební podkres Clinta Mansela. Prostě promarněná příležitost, bohužel. 50%. ()

Bat55

Doom sľuboval veľkú podievanú,hra bola vymakaná,bohužial o filme sa to povedať nedá.Dwayne Johnson je celučkým filmom v tieni ostatných členov komanda,vybarví sa nám až v samotnom závere,kde sa z neho stáva zombie.Príšery a zombie neboli špatné,ale 2/3 filmu je nuda.Žiadna akcia,žiadna poriadna hláška,nič.Záverom akcia graduje,až kým nepríde moja obľúbená scéna:KARL URBAN VS DWAYNE JOHNSON.To bola výborne natočená akčná scéna spolu s pár ďalšími.To je asi všetko,celkovo je to oproti hre slabota. ()

kaylin

Ani po druhém zhlédnutí to není ono a film mě prostě nebaví. Kromě toho, že je neuvěřitelně roztahaný a přitom vlastně nemá o čem vyprávět, je to z hlediska akce nudné a z hlediska hororu naprosto bez nápadu Ano, příšery hezké, digitální triky průměrné a POV naprosto děsné. Dnes by to možná už vypadalo trochu lépe, ale nemá důvod tohle znovu točit. Na hru to stejně nemá. ()

RAiken

Jako jiní hráči, jsem se i já moc těšil na tenhle filmeček. A přesně jako ti ostatní jsem byl víc než zklamán. Nevím, kolik tvůrci investovali do triků, ale příšery vypadali jako gumídci z plastiku. Jediné, co stojí za pozornost, je závěrečný souboj, FPS sekvence (možná až příliš humorná) a samozřejmě hlášky a odkazy na legendárního Dooma. To je vše! Nebýt počítačové předlohy, tak film nestojí ani za zlámanou grešli. ()

movieband

Doom je perfektní film pro absolutní výmaz hlavy. Pár scén a chování některých postav sice postrádá logiku, ale když se to vezme kolem a kolem, dá se to přehlédnout. Proč? Akce je solidně natočená a prodlouženou, necenzurovanou verzí filmu nepohrdne málokterý fanda béčkových sci-fi hororů. Atmosféru si překvapivě film relativně drží na uzdě, i když místy kolísá a závěrečná first person scéna vybíjení chodeb na Olduvai nemá chybu. Za mě spokojenost a návraty k filmu stoprocentní. Hluché místo bych tu nenašel. P.S. Byť film má s hrou společný jen Mars, tak bych dokázal prominout i tohle. Bartowiak si totiž vytvořil tak trochu svůj svět a já mu ho sežral i s navijákem. 80% ()

YURAyura odpad!

Spaste dusi, cert!!! Kdo z nas pametniku starych dobrych her by si nevzpomnel na nejdenu rozmlacenou klavesici a krwi podlite oci po po nocni prochazce s motorovou pilou... A ted to prichazi do kin - o co vetsi ocekavani, o to vetsi zklamani. Snad to vychazi ze tretiho dilu, ktery me diky rezavemu zelezu minul, ale ani IMP, ani lepka, ani kakodemon se nekona... Vubec se mi zda, ze jedinym pojitkem je Carmack, BFG a kratka FPS sekvence. Ta byla s Rockovou pritomnosti jedinymi positivy celeho filmiku. No snad jeste to, ze jsme se diky kratsi stopazi nenudili az tak dlouho. Ale spral to das, neni vsecho peklo, co se Doom menuje! ;]] ()

MATADOR

Pokus o zfilmování zdařilé počítačové série se zrovna nevyvedl. Film tak nějak postrádá vše.Za to málo hvězdička. A za konec ve firstperson také hvězdičku. ()

Easykk

Takřka celý film jsem si říkal, no to snad ne, proboha, proč pouštíte k herním adaptacím scénáristy z nějakého ústavu pro nedovyvinuté pisálky, to samé platí o režii, která ten či onen lepší nápad utopila snůžkou bohapustých keců a ne moc dobře obsazenými hrdiny...OVŠEM...poté přišlo něco o čem jsem snil hodně hodně dlouho..akce natočená z prvního pohledu..bože, to byl skvost, tam mi teprve začal pumpovat adrenalin do žil a jak potom polobožský hrdina popadl legendární motorovku..no to už jsem slintal blahem a odpustil vše co se stalo předtím (stejně jsem si to již nepamatoval)..tohle nezapomenu a děkuji. Kdyby film trval pouze posledních dvacet minut, nebyla by řeč o ničem než pěti hvězdách, takhle se to vyšplhalo na svěží tři a doufám, že už někoho klepne, že takhle se herní filmy prostě dělat nemají. ()

AlistairMir

V žádném případě se to nedá srovnávat s hrou veškerá podobnost s ní začíná a končí názvem filmu. Když jste tolerantní jako já a smíříte se s tím že film podle hry není podle hry (kromě chvilkové akce z pohledu první osoby) tak vás čeká pohodovej filmek kde parta drsňáků vedená kráčející Skálou jde zjistit co že se to vlastně stalo na jednom temném bu bu bu místě. The Rock je zde pro mě fakt super no co řeknete na člověka který přátelsky a starostlivě poplácá člena týmu aby ho nakonec vlastnoručně odbouchnul za to že nezabil ženy a děti a pak je jde zlikvidovat sám aby nepřišel o frčky...pro spoustu lidí magor pro mě jakožto fandu padouchů FRAJER :D takže když si na konci filmu Rock a Kája vyřizují účty byl jsem asi jedinej v kině na straně Rocka a statečně jsem ho povzbuzoval...jinak DOOM příšerky jsou v pohodě a likvidují jednoho člena týmu za druhým. Tým je také dobře složený někoho nesnášíte během cca 10 sekund druhému fandíte co více si přát? Příjemná oddychovka na večerní pokoukání ()

JohnMiller

Hry som hral (Zatiaľ) všetky tri, takže môžem s istotou potvrdiť že viem o čo ide. Film sleduje s väčšej časti tretiu PC časť. A tá sa nádherne , čo sa po vizuálnej stránke týka, podobá svojej predlohe. Mal som pocit akoby som sa naozaj ocitol v hre, znova som sa chopil shotgunu a išiel vystrieľať zopár monštier. Sťažovať sa pri tomto na suchý scenár a nevýrazné postavy mi príde trocha mimo. Ide iba o bohapustú oddychovú strielačku pri ktorej má divák vypnúť. Určite by som to hodnotil negatívnejšie keby sa k tomu vymyslel úplne nový príbeh. To by už rovno mohli vymyslieť nový film. Som toho názoru že keď už sa točí podľa predlohy, nech to tak aj je. First Person Shooter scénka bola perfektná. Nebál by som sa tvrdiť že ju okopírovali po tomto mnohé iné filmy. Prišli na to že to funguje aj na plátne. Avšak vrcholom toho všetkého bol ten istý moment ako v hre....... a to motorová píla. ()

Dwayne Johnson chystá herní návrat

Dwayne Johnson chystá herní návrat

02.02.2022

Ačkoliv na filmovou adaptaci akční hry Doom z roku 2005 s Dwaynem Johnsonem v hlavní roli jen málokdo vzpomíná s láskou, Johnson samotný se herních filmů ale tak úplně nezřekl. Vedle Dooma má na… (viac)

Sekaná... pro změnu z emzáků

Sekaná... pro změnu z emzáků

28.07.2009

A rovnou dvojitá porce. Dokonce v obou případech podle počítačových her. Nebudeme chodit kolem horké kaše z mimozemských vnitřností – půjde o Gears of War a Dead Space. První z jmenovaných adaptací… (viac)

Návrat Street Fightera

Návrat Street Fightera

10.09.2007

Ne, teď nemáme na mysli filmovou sérii se Sonnym Chibou, kterou proslavili hlavně Tarantino a Tony Scott, když v úvodu Pravdivé romance nechali Patricii Arquette obsypat Christiana Slatera popcornem… (viac)

Mimozemská sekaná ve velkém stylu

Mimozemská sekaná ve velkém stylu

22.03.2007

Fanoušci brutálních počítačových řezničin mají po nedávném ohlášení filmové adaptace Metal Gear Solid opět důvod jásat. Nebo také ne. Přijde na to, jak studio New Line Cinema pojme velkoplátnovou… (viac)