Vedecký tím, pracujúci na odľahlej základni na Marse, začal na Zem posielať čoraz nepríjemnejšie správy. Výsledky experimentov sú znepokojujúce, rady vedcov záhadne rednú, a tak vláde nezostáva nič iné, len základňu izolovať do najprísnejšej karantény a na Mars vyslať po zuby ozbrojenú jednotku rýchleho nasadenia, ktorá má zistiť, čo sa stalo a eliminovať akúkoľvek hrozbu. Aspoň taký bol pôvodný plán. Lenže realita prekonáva aj tie najhoršie predstavy. Výskumnému tímu sa totiž nekontrolovanými postupmi podarilo doslova otvoriť brány do pekiel, odkiaľ sa vyrojili davy hrôzostrašných monštier, ktoré sliedia po chodbách základne a likvidujú všetko živé. Je vôbec v ľudských silách túto strašnú nočnú moru zastaviť? (TV Markíza)

Haymar

At si kdo chce co chce rika - me se to proste libilo a moc! Tenhle typ filmu (ála Cameronovi Vetrelci) proste muzu. Dostatek napeti, akce, krvelacnejch potvor a mega-ultra-drsnejch marinaku v cele s charismatickym a cim dal lepsim Rockem (kterej mimochodem Urbana totalne zastinil). A na nejakej pribeh sere pes. A propo - neustale zatracovanej Bartkowiak je reziser, kterej umi natocit poradnou akci ()

Ezekiel1

Myslím, že zdejší hodnocení je poněkud kruté, protože Doom rozhodně není o nic horší, než Resident Evil. Plno věcí je sice neoriginálních. To nic však nemění na tom, že jako popcorn skvěle obstojí. Hodnocení by se mělo pohybovat okolo 60%... ()

Greny

jako vášnivý hráč, který Doom hrál, tak jsem byl přímo nadšen nad kamerou first person. Příběh trochu pokulhává, ale jinak 4* si to opravdu zaslouží. ()

dozana

Film tak nějak o ničem, elitní komando vyslané na záchranu Marsu kde se utkají s monstry, které mají o jeden gen navíc, hm, nic nového pod sluncem.....jediné na co se dalo koukat bylo scéna, která připomínala hru....ta mě opravdu nadchla a pak dvojice Karl Urban a The Rock, vlastně kvůli nim jsem to dokoukala do konce ()

colapso

Horší převod slavné PC hry na filmová plátna,nejzajímavější je asi FPS scéna ke konci filmu,trocha té krve tu taky je,nějaká podoba s hrou taky (asi tak 10%).Takže fandové hry to můžou zkusit a ostatní pokud to neuvidí nic se nestane. ()

Prochy38

Hru jsem nikdy nehrál, ale dost jsem o ní četl a slyšel. A co čtu zde mi napovídá, že se to hry celkem drželo. Vzhledem k tomu, že to byl asi hlavní záměr filmu, je to dobré. Mně, jako někoho, kdo to nehrál, to ovšem bavilo i tak. Střílečka trochu ve stylu Vetřelci, sympatické postavy. Méně hloupých dialogů. Relativně vysvětleny všechny problémy. Do toho opravdu výborná akční hudba a dobré prostředí. Spokojenost. Odpočinkové byť na efekty náročnější představení. ()

ThomasCrown

Veľkým plusom tohto filmu je, že vychádza z hry, ktorú hrala väčšina z nás. Na zabitie večernej nudy to stačí, avšak je to iba čistá žánrovka na jedno použitie. Veľmi pozitívne ma však prekvapila scéna asi 10 minút pred koncom, kedy sa celý film prepne do herného módu a z diváka sa tak stáva hráč, ktorý vidí iba svoju zbraň. Najmä kvôli tejto scéne sa oplatí pozrieť si film až do konca. ()

venom14

Normální akční film,který jenom nese jméno DOOM a má podobné příšery,dvě hvězdičky jenom za 5 minut záběrů z vlastního pohledu ()

Hyb_rid

Nevěřil jsem, že to opravdu jde zfilmovat stejně jako jsem nevěřil, že z toho jde udělat knihu(natož pak tetralogii). Už od dětství mám slabost pro Rocka ještě když vymetal WWF ring a i ve filmovém průmyslu má charisma až na půdu. Scénář víceméně naplnil očekávání a ikdyž to nebyla ta manly testosteron stříkající akce tak jako celek působí solidně. ()

CjKukis

Celkové příjjemná podivaná,dokonce sem se až podivil nad tou podobností s hrou,což se nestavá až tak často,nicméně prostě nebýt toho pitomýho souboje na konci, byli by to 4 hvězdy,jenže tohle mě vážně na***lo. ()

Teabag

A nebylo to zlé. Z mého pohledu čistý průměr, kde je každý kiks (za který by šlo považovat například fantastické neherectví, které předvedl Dwayne Johnson) vykompenzovaný něčím zábavným (akční scéna z pohledu první osoby). Kdyby bylo víc akce, hodnotil bych lépe. 5/10. ()

Klay

Filmový Doom má jednu velkou chybu - první dvě třetiny je strašně průměrný a vcelku nudný. Hodinu jenom parta mariňáků pobíhá po temných chodbách, sem tam vystřelí do tmy a pronesou nějakou tu drsňáckou hlášku. Děj jednoduše chybí. To by se u akčního výmazu dalo překousnout, pokud by byl zábavný. Bohužel lekačky nefungují, postavy, vyjma charismatické dvojice hlavních hrdinů, zcela přehlédnutelné a "přestřelky" prostě nejsou přestřelkami, ale spíš takovými malými záblesky vzdáleně připomínajícími akci. Poslední půlhodinka naštěstí mnohé zachraňuje, splňuje to co člověk čeká od řádné vesmírné řežby. Tedy děj stále nulový, ale tempo velmi svižné a střelba téměř nepřetržitá a konečně také nápaditá akce. Vypadat tak celý film, šlo by o špičku herních adaptací. ()

spiritus

Velké zklamání.Nečekal jsem žádný zázrak, ale tohle je moc i na mě. Nuda prokládaná sem tam nějakou tou akcí.O hororu nemůže být vůbec řeč. Když DOOM tak jedině jako hru. O té se dá s jistotou říct že to je horor.Film je nudná přehlídka ničeho o ničem. Jediná originalita ve filmu je scéna, kdy hlavní hrdina postupuje základnou 3D herním pohledem. Ale to na dobrý film rozhodně nestačí.Jen doufám že nenatočí dvojku. Ale moc bych se tomu nedivil. 30% ()

MkSallam

Ve finální půlhodině je poznat, že Barthowiak ví co točí, ale co ten pomalý hodinu trvající rozjezd. Jasně, buduje tam jakous takous atmosféru, ale nemohly se rovnout rozpoutat ty akční jatka? A toho Mansellova soundtracku mohl taky využít líp, ne jen jako takový "zbytečný doprovod". Dojem z akce by pak byl ještě nabušenější. Go to hell! 5/10 ()

Phorbo

Todleto byl poděl století.Jakože nic mě ještě nezklamalo víc... U hry jsem se tak bál že jsem jí po pul hodině hraní musel vypnout pac jsem si na*ral do kalhot. Ale todle? u toho jsem se furt smál jaká to je krávovina a jak jsou ti charaktery stupidní. Hrůza. 2/10 ()

Dwayne Johnson chystá herní návrat

Dwayne Johnson chystá herní návrat

02.02.2022

Ačkoliv na filmovou adaptaci akční hry Doom z roku 2005 s Dwaynem Johnsonem v hlavní roli jen málokdo vzpomíná s láskou, Johnson samotný se herních filmů ale tak úplně nezřekl. Vedle Dooma má na… (viac)

Sekaná... pro změnu z emzáků

Sekaná... pro změnu z emzáků

28.07.2009

A rovnou dvojitá porce. Dokonce v obou případech podle počítačových her. Nebudeme chodit kolem horké kaše z mimozemských vnitřností – půjde o Gears of War a Dead Space. První z jmenovaných adaptací… (viac)

Návrat Street Fightera

Návrat Street Fightera

10.09.2007

Ne, teď nemáme na mysli filmovou sérii se Sonnym Chibou, kterou proslavili hlavně Tarantino a Tony Scott, když v úvodu Pravdivé romance nechali Patricii Arquette obsypat Christiana Slatera popcornem… (viac)

Mimozemská sekaná ve velkém stylu

Mimozemská sekaná ve velkém stylu

22.03.2007

Fanoušci brutálních počítačových řezničin mají po nedávném ohlášení filmové adaptace Metal Gear Solid opět důvod jásat. Nebo také ne. Přijde na to, jak studio New Line Cinema pojme velkoplátnovou… (viac)