Harry (Anthony Edwards) se zpozdí na noční schůzku se svojí přítelkyní Julií (Mare Winningham). Zatímco bloumá kolem baru, ve kterém Julie pracuje, zazvoní telefon v blízké telefonní budce. Šokovaný Harry se dozvídá, že kdosi v raketové základně nedopatřením odpálil rakety nesoucí jaderné hlavice. Odvetné rakety by na Los Angeles měly dopadnout přibližně za hodinu. Neví, zda tomu má věřit, nakonec ale burcuje návštěvníky baru a vydává se hledat Julii, aby se spolu včas dostali na letiště. (p6qwre)

Slimak

''Forget everything you just heard, and go back to sleep.'' Někdy dost zcestný a občas nechtěně vtipný film o lidech kteří zjistili, že se rychle blíží soumrak jejich dosavadní existence.Na největší města se nezadržitelně blíží jaderné střely a není moc platné když o tom zatím ví pouze osazenstvo malého bistra.Snímek je v mnoha prvcích hodně nadsazený což odlehčuje už tak dost složitou situaci.Má to tedy poměrně velký drajv a na jeden dech je to skouknutý....70% ()

J.F.B.

“What's the hurry, Harry?" Asi nejbizarnější film, který jsem v poslední době viděl. A kvůli tomu se mi komentář píše vcelku těžko – při sledování jsem měl strašně zvláštní pocit (který ve mně ostatně zůstal až do teď a stále ho nemohu pořádně popsat) – je to tak zvláštně žánrově složené, má to výbornou hudbu (♪♫), místy trochu na hlavu příběh, nepřitažlivý objekt lásky hlavního hrdiny, pak samotného hrdinu a mnoho podivných vedlejších postaviček, občas je to vtipné, občas směšné, často znepokojující... místy možná až děsivě realistické, místy naprosto absurdní a někdy až pohádkové (tak trochu ve stylu těch starých pohádek – bratrů Grimmových a tak) – dalo by říci i snové. Herecké výkony nejsou v některých případech valné, ale podle mne to přispívá k celkovému kouzlu filmu. Kdyby to bylo pojaté temněji, tak by to bylo něco úplně jiného, chyběl by tomu ten "surrealismus" (ano, není to nejlepší termín, ale pro mne vystihuje ten dojem, který z toho mám). Za tip děkuji Real Tomovi Hardymu + trochu děkuji i sám sobě, že jsem si o tom nic nezjišťoval, a šel do toho v podstatě vůbec nevěda o čem to je + jsem málem zapomněl na Los Angeles Plays Itself, kterýžto dokument byl tak laskav a celé mi to nevyspoiloval tak jako to udělal v případě L.A. Confidential. P.S. Johnie's Coffee Shop je fakt nádherný (film má opravdu cit pro architekturu). ()

husokachna

Zajímavý, nevím jak to souvisle popsat, tak to popíšu nesouvisle. Za prvé - absolutní destilát osmdesátek co se týče filmu i života. Za druhé - super soundtrack. Za třetí - divný herecký výkony - hlavně hlavní "šprt" Anthony Edwards, jako by se pořád smál/usmíval. Za čtvrté - strašně zvláštní snová atmosféra, která se postupně mění v noční můru. Za paté - mrzí mě, že to v bizarnosti/odtrženosti od reality nešlo ještě kousek dál. Závěr - těžko říct, co je kouzlo nechtěného a co byl záměr, ale výsledkem je, že mě to přikovalo na hodinu a půl k televizi, abych byl u filmu s tak divným feelingem (kdy člověk neví, jestli to náhodou není celý úplná sra*ka) napnutej a nervózní. Ať byl záměr tvůrců jakýkoliv, co z toho vyšlo se mi líbilo. PS: ty čtyři jsou možná trochu přepálený, ale bylo to tak jiný než to na co jsem zvyklej z kina... ()

gulista

Rozhodne lepšie z dvojice takmer zabudnutých a nedocenených Jarnatt-ových diel neskorších 80tych rokov. Obe však vynikajú ale hrdinom so skrytým zmyslom pre romantiku, dejovou dynamikou a zaujímavo prevedenou víziou, či už pre- alebo post-apokalyptickou. O rok starší Cherry 2000 je ešte v mnohom nedotiahnutý, vývoj príbehu možno predpokladať a v niektorých sekvenciách pôsobí strnulo a nahodilo. Druhý režijný počin sa už stáva absolútnou povinnosťou pre všetkých zanietených priaznivcov, ktorí majú radi multižánrovú a nepredvídateľnú kinematografiu. Miracle Mile má rýchle tempo, pocitovú rôznorodosť, real-time priebeh, nočnú atmosféru, pestrý vizuál a elektronicko-ambientný Tangerine Dream (6:45). Príbeh neustále graduje a drží v napätí, pretože ako diváci sme ponechaní v neistote rovnako ako všetky zúčastnené postavy. Medzi pamätné scény patrí jednoznačne tá, kde hlavná dvojica uviazne v obchodnom dome medzi tikajúcimi hodinami, alebo taktiež silné finále pri ktorom je výsledný dojem z hlavných charakterov rovnaký, ako keď stretnete a spoznáte osobu, ktorá vám je veľmi blízka a vy si uvedomíte, že tentokrát je to tá správna chvíľa, ale veľa času už asi neostáva. Tento skrytý unikát, áno, ešte stále čakajúci na znovuobjavenie si určite zaslúži väčšiu pozornosť. Popri Phone Booth ďalší z filmov, kde hlavnému hrdinovi obráti život naruby jeden osudový telefonát. All your life, you think you have time to do everything... and then it just... 80% ()

AnanAss

Do této doby pro mě úplně neznámý osmdesátkový úlet, který dost zajímavě mixuje žánry a pohrává si s divákem. Romantický úvod se hlavnímu představiteli příliš nevyvede a na své vysněné rande, po nenápadném šlofíku, dorazí o několik hodin později a zde zachytí telefonát o blížící se jaderné válce. Díky tomu se rozjede série událostí, ve kterých se několik postav pohybuje po nočních ulicích, jídelnách, posilovnách… a pomalu začínají propadat chaosu. A potvrzuje se to, že lidi se chovají jako svině, když ztratí i ten poslední kousek pudu sebezáchovy. Schyluje se skutečně k apokalypse a přijde něco? Nebo se jen jedná o špatný vtip, který se postupně vymyká kontrole a my stejně skončíme nakonec jako preparáty v muzeu? Těch devadesát minut bych Zázračné míli obětoval… tohle by byla vážně škoda vynechat, protože originalitou a nepříjemným strachem se v této (skoro/nejspíše) nukleární romanci rozhodně nešetří. ■ AnanAss‘s Score: 7/10 ■ ()

Duke90

Na můj vkus trošku úlet, ale zase je z toho cítit poctivá atmosféra osmdesátých let typu od tři roky staršího Afters Hours od Scorseseho, jak už je zde párkrát zmíněno v jiných komentářích. Scorseseho dílko se mi sice páčilo víc a nepůsobilo na mě až tak "divným dojmem", ale ani Miracle Mile určitě nespadá do průměru. V poslední třetině film až nebezpečně vygraduje a spíše úsměvné situace nakonec vystřídá docela depresivní závěr, který vás dovede pěkně vystrašit. No když si to tak člověk představí, tak by žádná taková událost rozhodně sranda nebyla! ()

LukeKiller

Keď mi kamarát pustil tento film, tak som si myslel, že si robí srandu. Vyzeralo to ako jeden z tých filmov, ktorý tak zlý, až je nechcene vtipný a trochu dobrý. A do istej miery toto spĺňa. Ale tento film je o dosť viacej, pretože zápletka aj vykreslenie postáv je naozaj zaujímavé, postavy z 80ok mierne karikované, ale nie príliš. Je to low budget a je to cítiť. Na nejakej podivnej úrovni však tento mix funguje prekvapivo dobre a ja som sa pri tomto filme bavil viac ako pri San Andreas a mnohých iných vyskorozpočtových filmoch. ()

Blazkowicz

Nejlepší je jednoznačně scéna v restauraci, pak už docela o ničem. Týpek prostě jen pobíhá po městě. Když už najde auto, tak mu ho někdo ukradne. Když najde svoji holku, tak je mrtvá nebo zdrogovaná a pak se najednou probere v nákupním vozíku. O pilotovi v posilovně brzo ráno ani nemluvě. Konec stojí taky za prd. Možná, že kdybych to sehnal s českým dabingem, tak výsledek mohl být o něco lepší. 2+* ()

Mates Hradecky

Na tuto komedii jsem narazil v měsíčníku Cinema, kde byla zařazena v rubrie Cinema Kult. Předčila veškerá má očekávání. Obsahuje řadu absurdních scén - scéna u taxi pumpy, umírání na eskalátoru, groteskní scény rabování a paniky... Hlavní hrdina hledá pilota vrtulníku ve čtyři ráno v přeplněné posilovně a aerobik clubu (!) a nachází blond Ramba v čelence. Snímek je vůbec doslova zaplněn armádou bizarních postaviček. Od hlavní hrdinky, která vypadá jak fretka pod valiem, po osazenstvo nočního fast-foodu - Linda s "mobilem", drsný černý kuchař očekávající apokalypsu, neprchající travesti host u baru nebo oba rodiče, kteří spolu 15 let nemluví. Pokud budeme brát film jako parodii, budiž....nebo jako osmdesátkový RETRO VHS úlet. ()

krijo

Toto je môj prvý komentár, tak na to dopredu upozorňujem. Tento film je veľmi zaujímavý už svojim motívom - katastrofický film z obdobia studenej vojny, keď sa všetci cítili ohrozený atómovou smršťou sa odohráva jednoduchý romantický príbeh. Anthony Edwards však zaspí rendez-vous a preto čaká pri telefónnej búdke a volá svojej láske na prvý pohľad. Zdvihne však telefón a dozvie sa od kričiaceho hlasu, že sa blížia rakety. Od tohto momentu nasleduje davová psychóza. ktorá je veľmi dobre vykreslená na to, že sa jedná o televízny film. Určite môžem tento snímok len odporúčať, len je otázne ako sa k nemu dostať, určite je to však vynikajúci katastrofický film, menej hollywoodsky približujúci sa skôr k drvivému dopadu ako armageddonu. Miracle mile je vlastne okružná jazda po meste v takom vláčiku, ktorú musí prekonať hlavný predstaviteľ, aby sa dostal k svojej milenej:)) ()

stuj

Ze začátku to celkem šlo, ale konec jsem sjel trojnásobnou rychlostí. Netřeba vidět znovu. I když je zajímavé, že na drama tam bylo pár komediálních skečů :). ()

danodo

8/10 Zabudnutý klenot. Pred pozretím som vôbec nevedel čo mám od filmu očakávať a prvých zhruba 10 minút na tom nič nezmenilo, keďže to spočiatku vyzeralo ako bežná romantická komédia. Nakoniec sa to našťastie zmenilo na pravú apokalypsu. Poslednú pol hodinu som bol celý napätý, ako sa to celé vyvinie, ale koniec predčil moje očakávania. Strhávam percentá za postavu Julie, ktorá mi liezla na nervy, naopak potešila ma hudba Tangerine Dream, ktorá sa skvele hodila k napínavému príbehu. Nebojácny teplý kulturista ako pilot helikoptéry ftw. ()

Zupan_

Páčil sa mi nápad ako sa to na začiatku hrá s divákom len aby vás vhodili do niečoho nečakaného. Námet to má dosť silný ale čo tomu dodáva tu správnu stavu je depresívny soundtrack od Tangerine Dream. Scény z kaviarne patria k tomu najlepšiemu vo filme. Ale tak debilne sa chovajúce hlavné postavy som ešte v žiadnom katastrofickom filme nevidel ,normálne to až bolelo sa na nich pozerať. ()

holeys

Velmi dobře ztvárněný pre-apocaliptický film z období studené války, který je i dnes dost aktuální na to, aby z něj mrazilo. ()