Veronika Marsová

Dráma / Krimi / Mysteriózny
USA, (2004–2019), 50 h 24 min (Minutáž: 42 min)

Tvorcovia:

Rob Thomas

Hudba:

Josh Kramon

Kristen Bell, Percy Daggs III, Jason Dohring, Francis Capra, Enrico Colantoni, Ryan Hansen, Teddy Dunn, Michael Muhney, Tina Majorino, Harry Hamlin (viac)

Veronica Marsová je pravou rukou svého otce, los angelského 'soukromého očka' Keitha Marse, který dříve býval šerifem. Potom se ale v městečku odehrála vražda Veroničiny nejlepší kamarádky, dcery jedné z nejbohatších rodin - Lilly Kaneové. Šerif Mars se vydal po špatné stopě a ze všeho obvinil Lilyina otce, vlivného muže Jakea Kanea, jenže k vraždě se později doznal jistý Abel Koontz a lidé přestali Veroničině otci věřit. Ztratil práci, manželka se odstěhovala a vrstevníci Veronicu vyvrhli ze své společnosti. Alespoň tak to Veronica vždycky viděla. Jenže bylo to opravdu takhle? Byl Abel Koontz opravdu vrahem anebo v tom bylo něco víc? Proč má otec v sejfu i po tak dlouhé době stále složku s Lillyiným případem? A odstěhovala se Veroničina matka vážně jen z důvodů, které byly Veronice řečeny? Odpovědi na tyhle a mnoho dalších otázek se dozvíte v 22 dílném seriálu z produkce režisérů, jenž mají na seznamu např. Ally McBealovou, Chirurgy, Aktu X aj. (ČSFD)

Ludo444

Neveril som, že ma niekedy zaujme seriál z prostredia americkej zlatej mládeže. Veronica Mars je ale super ústredný charakter, ktorého detektívne prípady ma jednoducho sledovať baví aj na druhý a tretí krát. ()

lake-lake

nedávno uvedený (špatný!) celovečerní film Veronica Mars mi připomněl, že a long time ago, I used to love the series - a za pár dní jsem znovu zkoukla všech 64 epizod. s odstupem času už chápu, proč to už tenkrát bylo jiné: ač barevné a schválně přebarvené, bylo to noir, bylo to vtipné, výjimečné, a přesto obyčejné - střední škola a její učitelé, co nedokážou pohnout s rozmazlenci, případně s kandidáty pobytu v nápravném zařízení (na rozdíl od mnoha amerických filmů s námětem "zlobivé třídy (zlobivého žáka), která (který) nakonec prozře a vydá se na tu správnou cestu") - a jak by mohli s někým pohnout, když mají sami máslo na hlavě? - je tu bez patosu předeveden svět bohatých a chudých, hlupých a chytrých, blbých policajtů, blbých úředníků, potěší spousta hlášek a odkazů včetně drobných scénáristických vtípků (např. epizoda 10 II. série, kdy hlavní hrdinka plní svou občanskou povinnost v porotě) - celé to navíc dohromady drží docela slušné hlavní zápletky, a když se zrovna nedaří na jedné frontě, štěstí se usměje jinde. minusem je klesající úroveň zejména III. série, ale i tak je to nečekaně dobré ()

Gladi

Prva seria mala naozaj velmi putavy dej pri druhej to uz bolo horsie, ale stale nadpriemer, navyse velmi pekna hlavna predstavitelka:-) ()

B3R

Příjemnej teenagerovskej seriál se sympatickou Kirsten Bell v čele. Soundrack kvalitní.. po velkém množství dílů způsobuje závislost :-) ()

DandaPiper

Veronica Mars je unikátní, naprosto nadprůměrná záležitost. Každá, ze tří sérií si drží svůj nadprůměr až do naprostýho konce a Kristen Bell je milá a ostrá zároven'. Jako kriminálka to asi moc neuspokojí, ale jako teen drama to funguje perfektně. Každá série za 4.. ()

Hrus

Kdo viděl s českým dabingem, je ochuzen o skvělý hlas Veronicy a navíc půlka jejích hlášek nemůže v češtině tak dobře vyznít. Odhaduju, že to je taky důvod tak nízkého skóre tohoto seriálu na CSFD. Nejoblíbenější postava: Veronica (kupodivu ;) ) ()

Lipps...

Šestnáctiletá holka, která se všude dostane, každého usvědčí. Chvilkami přitažené za vlasy a třetí řada naprostá hrůza. První dvě naopak osvěžující a fakt, že to má hlavu a patu a ústřední zápletka dokonce důvěryhodná...to se u seriálu tohoto typu jen tak nevidí. Navíc Jason Dohring přímo září. ()

tala

Jeden z mála seriálov z prostredia americkej strednej školy (aké klišé), ktorý mi pripadá celkom rozumný. Hlavná postava, Veronica ako múdre sebavedomé flegmatické štýlové a sarkastické dievča-amatérsky detektív, Keith: otec-detektív akého by každé dievča chcelo za rodiča: poradí, podporí, vtipný. Výbornou postavou je sexi záporak Dohring, ktorého si koniec-koncov divák obľúbi čí chce či nie a plusom je aj pútavý dej s viacerými príbehmi, ktoré sa tiahnu celou sériou, no aj tak sa seriál dá pozerať nepravidelne bez toho aby sme o niečo prišli. Mňa seriál zaujal, tak ma mrzí že nemá zaver a veľa ostáva nevypovedaného, ale aj tak je príjemným spestrením medzi americkými seriálmi podobného žánru. ()

Ali3n

Anti-teenegerovský seriál! Ale nie--je tam romantika a všetko čo teenegerovia potrebujú, ALE sú tu kriminálne zápletky, ktoré do tohto seriálu prinášajú niečo nové. A Veronica s jej otcom sú neodolatelný hláškujúci týpkovia :D ()

Kovi34

Opravdu dost dobře nechápu, co se na seriálech podobného typu může někomu líbit. Přetrpěl jsem pár dílů a pro mě je to stejná slátanina jako např. O.C., North Shore, Dawsnův svět, apod. Tzn.: nerealistické zápletky a postavy, tady umocněné nesympatickou hlavní hrdinkou. Dávám 40%, a to jenom proto, že se tento seriál snaží být i "kriminální", což je oproti výše zmíněným seriálům něco nového, ale i tak je to podprůměr. ()

Vital

Jsou seriály,které po prvním díle buď schválím,nebo buď zavrhnu.Neni to sice fér,protože to může být i dobrý seriál,ale už jsem takovej.Energie,ftípky a hlášky se v tomto seriálu opakují až neskutečně často,a některé jsou i neskutečně inteligentí. 1 řada byla super,hodně se mi tam líbil Francis Capra jako šéf puličního gangu,a jeho přátelství s Veronicou,2 i 3 řada se nesla poklidnějším duchu,ale v každé řadě byl vždy jeden případ,který se řešil kousek po kousku v každé sérii do konce.Prostředí střední a vysoké školy,které bylo vidět jasně,že se zde rozlišovaly rozdílnosti,jestli je rodinna bohatší nebo chudší,se často řešily právě tyto případy.Veronicu Mars jako Kristen Bell,jsem si tady moc zamiloval,a tento komentář jsem si schválně nechával na konec až po zhlédnutí posledního dílu,abych měl skutečně jistotu,že dám těch 5* . ()

Veronica Mars se vrací

Veronica Mars se vrací

22.08.2018

Kultovní noirový seriál Veronica Mars s Kristen Bell (Šéfka, Matky na tahu) v hlavní roli se s největší pravděpodobností dočká další řady. Showrunner Rob Thomas momentálně dojednává poslední detaily… (viac)

Souboj blondýnek v Burlesce

Souboj blondýnek v Burlesce

11.10.2009

Bývalá Veronica Mars Kristen Bell (právě tento víkend má za louží premiéru její komedie Trable v ráji) bude znepříjemňovat život Christině Aquileře. Zahraje si totiž její rivalku v muzikálu Burlesque… (viac)