Jedno přísloví říká: "Jez proto, abys žil. Nežij proto, abys jedl." Jenže starý indiánský mýtus Weendigo zase vypráví o tom, že ten, kdo požije maso svého nepřítele, získá jeho sílu a duši. Má to ovšem háček každý, kdo to udělá, dostane i neukojitelný hlad po další lidské potravě, změní se v dravce a tomuto neblahému osudu může uniknout pouze vlastní obětí. Americko-britský film Dravci, který je kombinací kanibalského a upírského hororu, se odehrává v polovině 19. století na zapomenuté pevnosti v kalifornském pohoří Sierra Nevada. Právě sem je na zimu převelen kapitán John Boyd, vyznamenaný za hrdinství v mexicko-americké válce. Jenže jak už to při válečných konfliktech bývá, všechno se ve skutečnosti odehrálo trochu jinak. V bohem zapomenutém místě však Boyda čeká nejtěžší bitva jeho života střet s kanibalem Colqhounem, který pronikne do pevnosti a vláká její posádku do pasti. (oficiálny text distribútora)

draxxi

Horor? Ani omylem. Prvni pulka divna, westernova komedie s pitvoricimi se herci a otresnou muzikou. Druha pulka uz je zajimavejsi, ale porad prevazuje nuda a otresna hudba. Konec mi byl uplne fuk. Dobri herci v divnym filmu. 23/10/2022 54% ()

babuška

nádhera a to jako fakt, herecký koncert pro dva výborný  pány hece, nejvíc mně dostal ten hudební doprovod, to je prostě nášleh jako kráva, atmosféru krásně dotváří i přírodní scenérie, jo to je prostě tak, 5/90% ()

Anakikin

Tak tohle je něco, co se příliš často nevidí. Na jednu stranu vtipné, na druhou relativně nechutné a zejména hóóódně originální. Pro ty, kdo mají rádi horory a černý humor, takřka úplná povinnost. ()

starrOne

Výborný a originální kanibalistický snímek, dokonalé skloubení hororu a komedie. Černý humor a výběr nezvyklého hudebního doprovodu vůbec nesnižoval napětí a atmosférů. Za zmínku určitě stojí i výkony hlavních představitelů - Guye Pearce a Roberta Carlyle. Celkově vzato - vtipné, napínavé i nutící k zamyšlení, co víc si přát. ()

Konvička

Díky svéráznému použití hudby jsem se dlouho nemohla rozhodnout, jestli se mám bát, nebo očekávat nějaký veselý moment. Těch "veselých" momentů jsem se posléze dočkala v hojné míře, těch opravdu veselých tam taky pár bylo, ale byly podmíněny přímou úměrou. Čím větší smysl pro černý humor, tím více legrace. Nadchla mě výprava a exteriéry. A skok hlavního hrdiny ze skalní plošiny - kvůli takovému výhledu (když odmyslím tu bezvýchodnou situaci a sarkastického kanibala, pochopitelně) jsem si vždycky přála mít křídla. Konec konců vsadím se, že John Guy Pearce Boyd si je v tu chvíli přál také. ()

St@B

Je to především výborná hudba, která zaznívá v průběhu filmu a která dokáže kouzelně zlehčit i dost děsivě vyhlížející scény. Herecké výkony jsou téměř bezchybné a celková atmosféra filmu je (hlavně díky té hudbě) skoro pohodová. A pohodový thriller křížený s řádně černou komedií stojí za vidění rozhodně víc než jednou. ()

davidh76

Antionia Bird - John Carpenter v sukních. Ravenous by mohl být super béčko, kdyby ho natočil nějaký ňouma. Antonia Bird natočila historický tak trochu horror na hranici áčka a béčka, který má fakt zajímavou atmosféru. A když do napínavé honičky přidá veselou hudbu, tak si člověk říká: "Není to škoda? Tady jsem nemusel strachy dýchat..." Myslím, že není. Tím je vlastně ten film zajímavý a zapamatovatelný. Každopádně mám prosbu: nejste prosím, lidské maso... Dííík. 70% ()

Jasmín

Film je romantickým příběhem, kdy se v jedné vojenské pevnosti v krásné krajině Sierra Nevady zamilují její někteří obyvatelé do nezvyklé, blahodárně až uzdravujícím způsobem působící kulinářské přísady (mj. dušené a lá major Knox).... Oceňuji nezvyklost úchylného příběhu, napětí, překvapivé vsuvky, hromadu českých jmen v titulkách (to se muselo určitě točit nedaleko) a zejména hudbu. No nic... dokoukal jsem originální verzi (ne tu česky nadabovanou hrůzu s panem Čechem) a jdu si dát čevapčiči... dobrou chuť. ()

doginko

Horor od ženy :D:D nič v zlom ale znovu šedý priemer.Vysoké Tatry nadchnú,ale celkový príbeh...čo ja viem..nezaujímavé,ani mi to dokonca ako horor nepripadalo. ()

Pattrick

Nezáživné, až na krypla z Trainspotting (heh, ten mě fakt rozsekával).. Postavy a hudba mě zaujaly, ale to je tak všechno. Něco to do sebe má, ale že by to mělo být nějak strhující či šokující, to fakt ne. ()

miki86

Film už jsem shlédl několikrát jak v originále, tak v češtině a je stále na co koukat, hororové prvky jsou dobře vyvažovány odlehčenou hudbou, asi nejvíce ale působí tíživé místo kdesi v horách, odkud není úniku. ()

BMAXX

Skvělé herecké výkony Roberta Carlyla a Guye Pierce v netradičním komediálním thrilleru. Doporučuju všem, kteří mají rádi černý humor jak uhel :-) ()

Jerome89

Čekal sem klasický horor jen v jiném prostředí. Dostal sem výbornou černou komedii ze skvělým Robertem Carlyle a z úžasným soundtrackem. Není co dodat. The Ravenous jsou pro mě velmi příjemným překvapením a po prvním shlédnutí mohu z klidem říct, že jeden z mých nejoblíbenějších filmů, ke kterým se budu rád a znova vracet :) ()

jurijuri

Počas sledovania tohoto filmu som nevedel, či sa mám báť, alebo smiať. Tvorcovia nechali tento snímok balancovať niekde medzi totálnym zhrozením a šialenou zábavou. Sám som si ale nie istý či toto je cesta ktorou sa dá ísť. Keďže ani teraz po 12 rokoch od jeho vydania som žiaden podobný film nevidel, myslím, že to bola slepá ulička.(Avšak zaujímavá) Rozhodne neodporúčam pozerať v noci keď ste sami doma.( moje prvé zhliadnutie prebiehalo v tomto duchu a skoro som sa pos...al) ()

Booman

Nuda, šeď, slabej průměr. Soundtrack se mi docela libil akorat ty synthy v ustrednim songu mohli bejt vic na pozadi, obcas to fakt rvalo usi. ()

Horor na Divokém západě – svatokrádež?

Horor na Divokém západě – svatokrádež?

16.03.2008

Soudný den je za rohem, ale režisér této drsné akční sci-fi Neil Marshall (kromě jiného tvůrce vynikajícího klaustrofobického Pádu do tmy) se přesto dívá do budoucnosti. Která leží v minulosti. Máte… (viac)