Jedno přísloví říká: "Jez proto, abys žil. Nežij proto, abys jedl." Jenže starý indiánský mýtus Weendigo zase vypráví o tom, že ten, kdo požije maso svého nepřítele, získá jeho sílu a duši. Má to ovšem háček každý, kdo to udělá, dostane i neukojitelný hlad po další lidské potravě, změní se v dravce a tomuto neblahému osudu může uniknout pouze vlastní obětí. Americko-britský film Dravci, který je kombinací kanibalského a upírského hororu, se odehrává v polovině 19. století na zapomenuté pevnosti v kalifornském pohoří Sierra Nevada. Právě sem je na zimu převelen kapitán John Boyd, vyznamenaný za hrdinství v mexicko-americké válce. Jenže jak už to při válečných konfliktech bývá, všechno se ve skutečnosti odehrálo trochu jinak. V bohem zapomenutém místě však Boyda čeká nejtěžší bitva jeho života střet s kanibalem Colqhounem, který pronikne do pevnosti a vláká její posádku do pasti. (oficiálny text distribútora)

helraiser

Parádní podivaná o takových jiných kanibalech na divokým západě navíc protknutého černým humorem. No prostě šílenost na entou, ale v tom nejlepším slova smyslu. ()

JimiH

Z tohohle je cítit Británie každým coulem. Něco tak dramatického a vtipného zároveň umí snad natočit jen Britové. Výborní herci v hlavních i vedlejších rolích, skvělé masky a nádherná slovenská příroda. Kam se hrabe Bathory... ()

Al44...

Nízkorozpočtový, ale přesto velmi nápaditý a zajímavý film. Balancuje na pomezí mezi hororem a parodií, okořeněnou velkou dávkou černého humoru. Samotný děj je docela chaotický a nepředvídatelný - velmi často se nečekaně obrací třeba i o 360°. Hlavní postavy příběhu jsou kapitoly samy za sebe. Hlavní hrdina je prachsprostý zbabělec, který se dostane na prapodivnou vojenskou základnu, kde vedle sebe slouží např. notorický opilec, hulič trávy či poblázněný, fanatický voják. Čtyři hvězdy dávám hlavně za nekonvenční a zábavné zpracování celého snímku. ()

Orina

Dravce jsem poprvé viděla v pradávné historii jako hodně malá a nedávno po x letech jsem viděla znova a dva fakty na mě zapůsobily úplně stejně. 1.Carlyle s těma svýma pichlavýma očkama je natolik autentický, že potkat ho v noci, upaluju až by se mi za patama prášilo (a zřejmě i ve dne), 2.špičkový soundtrack. Samotný film už samozřejmě v dnešní době není takové terno a téma kanibalů bylo od té doby již mnohokrát použito a není ničím novým pod sluncem, to ale nemění fakt, že devadesátém devátém Dravci byl velmi solidní snímek a rozhodně patří k vrcholu svého žánru. ()

gazogazo

Zklamání ! Nejdřív komenty, hudba a prostředí nabídnou nadějnou neobvyklost a pak... Z toho je docela houno... Ale musím pochválit jizerskou krajinu věrně imitující Kalifornii v zimě :) ()

Kingjiri

Westernovej horor o kanibalismu sliboval mnohý, ale mně rozhodně nezaujal tak, jak jsem čekal. Mnohejma vychvalovaná hudba mě hlavně na začátku přišla dost otřesná, protože zněla jak z nějaký grotesky, což se k jednotlivejm scénám vůbec nehodilo. Všechny postavy pak soutěžily v nesympatičnosti (pár světlejch chvilek měl jenom Guy Pearce) a občas bavit jsem se začal až po Boydovym návratu na pevnost. Škoda, že se ze solidního námětu nepodařilo uvařit nějakou chutnou žánrovou lahůdku, na což určitě prostor byl. Na mě byl tenhle recept až příliš divnej a výsledek těžko stravitelnej (myšleno nezábavnej), dvě hodně silný hvězdy. ()

Vabr

Tak takhle unikátní špatný film jsem dlouho neviděl. Dravci mají divný scénář, kdy je záměr filmu nejasný a zvláštní, tempo, které jednou graduje a podruhé degarduje, že člověk neví, kdy se nějaká napínavější scéna nebo konec týhle blbosti vlastně blíží, postavy, které nejenže jsou hloupé, otravné a nesympatické, ale také nesmrtelné a přežijí kupříkladu neuvěřitelný skok ze skály, a kameru, která nestojí za nic. Tady se mi na Dravcích líbilo snad jen to, že jsem je vůbec dokoukal a že řemeslná stránka byla jakž takž. Jinak za mě ztráta času, protože na horor to je málo děsivé a na thriller málo napínavé. K tomu jsem místy nechápal ty šíleně špatné pokusy o komedii, co to jako bylo? A k příšernému hudebnímu doprovodu se ani vyjadřovat nebudu. Votrhané 2⭐. Vyhodnocení: Stokrát lepší wendigo je v Until Dawn ()

sonoluca

Po přečtení synopse k filmu, jsem si myslel, že vím, co mě čeká. Omyl! Něco tak originálního, ulítlýho, napínavýho a zábavnýho jsem dlouho neviděl. Výborný scénář, herci a nesmím opomenout ani bravúrní hudební doprovod, který vše dokresluje. Napoprvé za silné 4* ()

Saimon

Dravci - Žer nebo umři prinasi emoce legendy mezi horory. Dravci = smrt, napeti a atmosfera. Jedinecny film bez hlucheho mista, se kterým si vychutnáte atmosféru temné duše cloveka a kouzlo prostredi. Dravci - Zer nebo umri. Chut,ktera Vam zustane na patre a rozechvěje...***** ()

Wencek

Dobrý a docela strašidelný film. Skvělý R.Carlyle jako kanibal - skvělá kombinace a dost to na něj sedí. Neokoukané prostředí pro horor a dobré herecké obsazení zaručuje dobrou zábavu. 4* ()

E lan

Neskutečně originální příběh, který stojí za to vidět. Herecké výkony jsou vynikající (Pearce i Carlyle), jen to tém kanibalismu je šokující. Jinak se od toho ale nedá odpoutat:-) ()

ecis

"Krasna vsehochut." :) [Zabaval som sa vyborne. Pri pohlade na dvojicu Pearce - Carlyle ako si trhaju masko z ludskych telicok, necitite strach ci hnus, ale mavate stale ten spravny uskrn na tvari. Stvrta hviezdicka je za krasnu prirodu Slovenska a vynimocnu hudbu.] ()

radeckator

Názorná ukázka toho, jak je hudba pro film důležitá a jak dokáže výsledek ovlivnit. Honí-li kanibal po lese svoji oběť za zvuku plíživě stupňujících se temných bicích počůráte se strachem, honí-li ji za zvuku písničky z dětské říkanky, počůráte se smíchy. Tady si tvůrci vybrali možnost druhou, což trošku strašidelnost hororu snížilo, ale i přesto jste po celou dobu filmu v napětí. Na podobnost s ,,Interview s Upírem" (Guy Pearce stejně jako Brat Pitt hodný kanibal respektive upír s duší) jsem narazil během filmu několikrát, ale vysledný efekt to nesnižuje a ve výsledku se jedná o celkem zajímavé dílko. ()

bull!nka

Vůbec jsem netušila, na co jdu a byla jsem celkem spolehlivě v šoku, nevšední zážitek i námět, přesto už bych to znovu vidět nepotřebovala ()

billinus

Ano! Romantika Vysokých Tater a chuť čerstvého lidského masíčka za doprovodu ujeté hudby. Jak by řekla Ripleyová: "Perfecto Mondo". ()

danny_21

Podprůměrná podívaná, další ze snahy o netradiční uchopení, které u mě nenašlo pochopení. Rušivá, nesedící hudba, jednoduchoučký scénář, samoúčelné násilí a spousta zbytečný plků o podstatě žravosti ... Nebýt výborného, hrabajícího Roberta, hodnotil bych o dost míň - 35 %. ()

kwaicheng

Po dlouhé době něco, co mě bavilo, proto vědomě nadhodnocuji. Bobbymu Carlyleovi jsem fandil odjakživa, horrory z 18-19 st. jsou moje hobby a ta nádherná muzika! Paráda. ()

Horor na Divokém západě – svatokrádež?

Horor na Divokém západě – svatokrádež?

16.03.2008

Soudný den je za rohem, ale režisér této drsné akční sci-fi Neil Marshall (kromě jiného tvůrce vynikajícího klaustrofobického Pádu do tmy) se přesto dívá do budoucnosti. Která leží v minulosti. Máte… (viac)