Jedno přísloví říká: "Jez proto, abys žil. Nežij proto, abys jedl." Jenže starý indiánský mýtus Weendigo zase vypráví o tom, že ten, kdo požije maso svého nepřítele, získá jeho sílu a duši. Má to ovšem háček každý, kdo to udělá, dostane i neukojitelný hlad po další lidské potravě, změní se v dravce a tomuto neblahému osudu může uniknout pouze vlastní obětí. Americko-britský film Dravci, který je kombinací kanibalského a upírského hororu, se odehrává v polovině 19. století na zapomenuté pevnosti v kalifornském pohoří Sierra Nevada. Právě sem je na zimu převelen kapitán John Boyd, vyznamenaný za hrdinství v mexicko-americké válce. Jenže jak už to při válečných konfliktech bývá, všechno se ve skutečnosti odehrálo trochu jinak. V bohem zapomenutém místě však Boyda čeká nejtěžší bitva jeho života střet s kanibalem Colqhounem, který pronikne do pevnosti a vláká její posádku do pasti. (oficiálny text distribútora)

Klajnik

Co se týče horror westernu, Brimstone považuji za podstatně lepší film - shodou okolností tam rovněž hraje Guy Pearce. Ravenous jsou však také zajímavý počin. Líbí se mi, jak ho uvozuje mýtus o weendigovi. Velkou roli hraje ve filmu fenomén kanibalismu. Ten je zde však často tematizován s takovým až erotickým zanícením (lízání krvavých prstů), což ve mě lehce vzbuzovalo trapnost. Je zde také silná mysteriózní linka a divák si v jeden moment bude opravdu říkat: "Jak se to celý vyvrbí?" Nakonec to ale není tak chytré, jak by chtělo být. ()

hacho

Mnoho komedialnich prvku jsem ve filmu tedy neobjevila. Ani dramatickych. Spise se jedna o horor na tema kanibalismu a starych indianskych povidacek. ()

zdenur

Děj plný překvapení, úžasná atmosféra a hlavně hudba. Jediné co mě zamrzelo je ta celková přehnanost, hlavně konec, ale tak zkousnout se to dá. ()

Thehellion

Heh, je to dobrá zábava, co k tomu více dodat. Začátek je opravdu hororový a mrazí z něj, po chvilce se to ale zvrtává směrem ke komediálnímu stylu, stále ale slušnou porcí porcí temných "bubu" scén........na ukrácení dlouhé chvilky výborné, filmový orgasmus ale ne e..:-) ()

chalp

Autentická atmosféra Near Dark obohatená nadhľadom, zbavená Disneyovského konca a prenesená do uveriteľnejšieho devätnásteho storočia.Eat me! ()

bolan

Celkem slušný film o kanibalismu s přidanou hodnotou jakéhosi nadpřirozeného mýtu. Kdyby zůstal film v čistě reálné podobě, rozhodně by mi byl sympatičtější, ale i tak dobré. ()

LucyW.

Tenhle film je jedinečný, uhrančivý, zábavný a nečekaně historicky výstižný;) Těžko ho s něčím srovnat a těžko ho nějak vystihnout a doporučit, protože pokud k němu přistupujete jako k hororu/westernu/komedii/čemukoliv žánrovému, asi budete zklamáni. Ovšem když mu dáte šanci, může vás naprosto uchvátit. ()

spoonman

pokaždé když tenhle film vydím spadne v mých očích o něco níže...což ovšem neznamená, že se na něj příště nepodívám, vždycky je kam padat ()

jorgus

z tohoto filmu mam rozporuplne pocity..prevlada zklamani nad nevyuzitym hutnym materialem, zajimavym hereckym obsazenim i pusobivymi lokacemi.pak tu mame ale po VELICE slibnem uvodnim 30minutovem:) intru naprosty pokles atmosfery, prichazi zmatenost a divak je ponecham svemu osudu a sleduje jen hromadu reci, pobihani komparzu bez naboje..divakova pozornost e zpet pritahnuta az zajimavou ultimatni finalni rezbou, ktera ale nezachrani pocit z promrhaneho potencialu filmu:) ()

KOZEL84

Pro mě je tohle nenápadná bomba.Obsazení jedna básen'.Hlavně Carlyle je k sežrání (doslova).Atmosféra,výprava,humor.nadsázka,jednoduchý příběh obohacený o indiánskou legendu se mi strašně líbí.Hudba je geniální sama o sobě,ale použití ve filmu nemá obdoby ;-).(Stranger At The Window-to je atmosféra.Wow)PS:a neodpustím si poznámku,že masovým vrahům ve filmech se směju hodně často. ()

jane1106

Tento velice nevšední a výborný film zraje při každém dalším zhlédnutí. Nevím, kterou složku mám vychválit více - originální, vtipný a zároveň mrazivý scénář, do jednoho dokonalé herecké výkony (zejména trio Carlyle, Pearce, Jones), tatranské lokace, šílený, místy absurdní a nesmírně návykový soundtrack Michaela Nymana a Damona Albarna, či absolutně ,,neženskou" a obdivuhodnou režii Antonie Bird? Tato krvavá a šťavnatá podívaná mi skutečně chutná čím dál více a zaujímá v mé TOP 10 čestné místo. Mimochodem, jsem jediná, kdo mezi Boydem a Ivesem chvílemi cítí vyloženě erotické dusno?;) Nezbývá než dodat... "BON APETIT!" ()

dawe787

Na první pohled to vypadlo jako strašná blbost, ale zdání klame. Výkon Roberta Carlyleho byl vynikající a hudba se mi vrývala do hlavy.... ()

Caaslav

má to zajímavý a originální námět, v polovině filmu jsem se už bál, že půjde o zběsilý útěk hlavního hrdiny před hlavním padouchem v lesích ale naštěstí k tomu nedošlo a film poračoval úplně jinou cestou než by člověk čekal (to si samo o sobě zaslouží hvězdu navíc)... Škoda jen těch prolitých hektolitrů umělé krve...BTW: veselá a vzletná hudba, která podbarvuje některé scény ve kterých jde o život, dává filmu úplně jiný rozměr... ()

troxor

Nikdy jsem neměl příliš v lásce horrory, které se braly příliš vážně. To se ale o Dravcích rozhodně říct nedá. Tohle je totiž film naplněný od začátku až do konce tím nejčernějším cynickým humorem. To ještě podtrhuje výjimečně trhlý hudební doprovod - k strašidelným scénám veselá, jásavá hudba, jako z němé grotesky, ke scénám komickým zase srdcervoucí skřeky... Potěší i Česko / slovenská krajina, kde se děj odehrává. Majestátní hory (tipnul bych si Tatry) i takové ty lesíky, ketré tu máme za každou vsí (a kde by Američané určitě hledali Blair Witch a kde my Češi hledáme houby). Filmu pomohly i kvalitní herecké výkony. Jako film na pobavení bez vyšších ambicí mohu jenom doporučit. ()

Horor na Divokém západě – svatokrádež?

Horor na Divokém západě – svatokrádež?

16.03.2008

Soudný den je za rohem, ale režisér této drsné akční sci-fi Neil Marshall (kromě jiného tvůrce vynikajícího klaustrofobického Pádu do tmy) se přesto dívá do budoucnosti. Která leží v minulosti. Máte… (viac)