Charlieho Bartletta (Anton Yelchin) vyhodili z další soukromé střední školy, a tak se musí uchýlit na státní. Ne že by tam zrovna zapadl, ale dostane nápad - otevře si psychiatrickou poradnu pro spolužáky. Jenže pak se sám zakouká do ředitelovy dcery…  Soukromá střední škola - prachy kam se podíváš, všichni študáci tu důvěrně znají alkohol i drogy. Charlie Bartlett (Anton Yelchin) do takového prostředí nezapadá a navíc ho ze školy vykopnou, což ovšem není poprvé. Zazobanému mládenci, který žije s neurotickou matkou, tudíž nezbývá než se snížit k docházce na státní střední. Ani tady sice nezapadne do kolektivu, ale časem zjišťuje, že zdejší teenageři se zase tak neliší od těch, co poznal dřív - i oni mají své problémy, se kterými nejsou schopni se vypořádat, i oni tápají. A tak Charlieho napadne spásná myšlenka zahrát si na školního psychiatra. Neoficiálně si otevře “kancelář” na pánských záchodcích, kde ostatním spolužákům radí ohledně rodičů, školy či lásky. Sám posléze zaměří svou pozornost na jednu půvabnou dívku. Bohužel to je ale Susan, dcera školního ředitele (Robert Downey Jr.)... a ten Charlieho bytostně nesnáší. (HBO Europe)

Scratt

Hodně originální netypická komedie z prostředí teenagerů. Když píšu netypická, tak tím myslím, že se nekonají žádné Kalhoty v pozoru ani Holky to chtěj taky. Na sex sice taky dojde, ale není to to hlavní. Charlie Bartlett je film o problémech dospívání a nepochopení se se starší generací protkaný osobitým humorem. Robert Downey Jr. je v roli otce a ředitele školy, kterého nikdo nebere vážně, výborný stejně jako Anton Yelchin alias Charlie Bartlett. No a Kat Dennings vypadá prostě náramně :-) Každému, kdo se chce přesvědčit o tom, že hlavním zájmem teenagera nejsou pouze pivo, ženy, zpěv můžu jen vřele doporučit. 85% "Superman. 80 mil za hodinu!" (Len) ()

vadic

Nejlepší postava byla jednoznačně Hope Davis v roli matky. Jinak povedená sonda do mysli nechutně bohatého a po přátelství a obdivu toužícího mlaďocha s menšími nervovými problémy. Přirozená dobrosrdečnost, s kterou si všechny získává na svou stranu, k Yelchinovi sedí, čímž tomu dodává na uvěřitelnosti. Jo a scény s ritalinem byly super. ()

chelseaman22

Ve Star Treku mě ten jeho hraný ruský přízvuk tak iritoval, že jsem z holícího strojku přešel na břitvu. A když skonal při hraní vrhcábů, tak jsem se zaradoval, že ve Star Treku nebude dále figurovat žádný laciný rudokožec. Po shlédnutí ČÁRLÍHO BARLETA začínám litovat těch vrhcábů, jelikož JELZIN zde exceluje jako TULAMÓRKA v barber shopu na Vinohradech. KAT DENINKS trhlá as always. 80% ()

filmmovier

Sympatický filmík ze školního prostředí, který není nikterak hloupý. Anton je sympaťák, skvěle zvládá všechny své herecké polohy, Kat je zatracená kočka (to jméno nemůže být náhoda) a Robert hraje svůj standart, ten ředitel je fakt dobrá postava. Film v průběhu celé stopáže přebíhá z fajn komedie do dramatu (místy opravdu slušného) a naštěstí to skvěle funguje. A díky tomu, že to má jenom hodinu a půl, tak to prostě nenudí ani na moment. Scénář, jak už asi tušíte, je výborný, celou donu tam hraje výtečná hudba (výběr oceňuju), snad jen těch záchodových scén mohlo být víc. Pokud chcete zjistit, jak zapadnout do kolektivu, tak jsou SICE lepší Charlieho malá tajemství, ALE tenhle Charlie je hned po něm. Určitě ještě někdy vyhledám, jelikož podobných filmů je málo a podobně dobrých ještě méně. 75%. ()

Samuel7

Tenhle typ filmů mám opravdu rád, vždy si trochu zapřemýšlím o životě a řeknu si, že na tom nejsem, až tak špatně :) Drama se povedlo vystihnout skvěle, navíc s prvky komedie, takže celek působí velmi příjemně. 80% ()

Honzíno

Hoodně dobrá 'komedie'. Po dlouhé době zase celkem netradičně pojatá teen záležitost, která není laciná jako prcičky a mě zaujala i svým příběhem a pojetím hlavní postavy. Doporučuji společně s POBW (nový závan do filmů o mladých pro mladé). Yelchin je talent a tyhle věci mu sednou lépe než Chekov v novém ST. ()

Mrkvič

Anton Yelchin, budiž mu země lehká, je tu prostě fantastický. Hlavně kvůli němu jsem si film pustil a tedy jsem nemohl být zklamán. I samotný příběh by stál za to, ale bohužel zpracování se moc nepovedlo. První polovina ještě působí hodně svěžím dojmem, ale později se film utápí v takovém televizním vyprávění lacinějších seriálů. Spousta věcí je najednou tak nelogicky řešena a s takovou hysterií, že jsem se vůbec nedivil, že k závěru přišla pěvecká scéna ala český seriál Gympl. Ano, bohužel něčemu takovému se v závěru Charlie Bartlett přiblížil. ()

terunka003

Životní, psychologické (ne doslova), hezké, pozitivní, věhlasné × jen trochu ti američtí studenti. Hodně příjemný snímek o chlapci, který sní o tom, že ho jednou bude poslouchat celý svět. Něčeho dosáhne, to ano. A to své psychologické kariéry a prodeje léků svým nešťastným spolužákům. Možná je to stupidní příběh, kdy se ze šikanisty stane kamarád, kdy zlepšíte náladu kluka, který se chtěl zabít, apod. Ale je to taky o životě. Aspoň trochu. Stydíte se za tatínka, který je v base za daňový podvod, opatrujete maminku, která je psychicky v nepořádku. Další kapitolou je pan ředitel a jeho život s alkoholem. Představitel hlavního hrdiny Anton Yelchin byl naprosto perfektní, viz. jeho konkurs do školního divadelního představení. Film je pozitivní, takže na dobrou náladu myslím dobrý lék. "..a nechcete si o tom popovídat?" ()

neoBlast

Poll rozehrává podivně rozháraný multižánrový guláš, který mu ale utíká z hrnce obří dírou jménem nuda. RDJ a Hope Davis jsou ve filmu nedopatřením, ale skvěle hrající Anton Yelchin vytahuje film vzhůru a i Kat Dennings prostředí skvěle sekne (hlavně jejím obrovitánsky výrazným... rtům). Hrozně nudná režie. To si budu zřejmě z Charlie Bartlett do budoucna jako jediné pamatovat. 50 % ()

Tomik.

Podprůměrný film. Vlastně ani nevím, proč jsem dal dvě hvězdičky. Že by kvůli neotřepané hlavní myšlence? S klidem na duši mohu říct, že mě ústřední dvojice o svém hereckém talentu vůbec nepřesvědčila. Charlie je šedá myška, takový nemastný neslaný - což je v roli hlavní postavy a vlastně tahouna celého filmu poměrně silný handicap. Kat Dennings mi byla extrémně nesympatická. Otřesně zapatlaná make-upem v každé druhé scéně, vypadala jak z nějakého porna (z její diskografie - Sex ve městě, 40 let panic atd. - to jsou přesně snímky, kde svým stylem zapadne). Obecně řečeno, už mě vážně nebaví sledovat snímky, kde se z čista jasna objeví kluk z „lepší společnosti“ a za pět minut mu všichni lidé okolo zobou z ruky. A Charlieho matka mi mou myšlenku o nechutném snobství ještě více potvrzovala. Dále jsem si nemohl nevšimnout mnohých kýčovitých scén, které vážně unavovaly (hra na klavír, jako zástěrka pohodové atmosféry, když byla realita vlastně přesně opačná atd.). Sečteno podtrženo, myšlenka dobrá, ale z jejího potenciálu bylo využito jen minimálně. Pozitivem tak zůstává Robert Downey Jr., který byl takový ten správný „bouchač“ a jeho výborné hlášky, které častokrát doopravdy sedly a zajisté pobavily. ()

venison

Velmi hezké ztvárnění problémů nejen dospívajících, ale i jejich rodičů :-) Anton Yelchin se mi líbil a chtěla bych ho vidět brzo i v něčem dalším.. Robertovi Downeyovi Jr. to v roli vyhořelého ředitele slušelo.. A Kat Dennings jako fajn holka od vedle byla přesná.. Film o člověku, který rád pomáhal lidem, ale kdo pomůže jemu? ()

uiu

Veliké překvapení a velice příjemná komedie, což jsem ani nečekala a vůbec mi nevadilo si film pustit během jednoho dne dvakrát. Samozřejmě pokud máte rádi komedie z prostředí střední školy, kdy se z losera stane king školy, bude se vám to líbit jako mě. Robert Downey Jr. jako ředitel školy a otec hlavní Charlieho lásky je skvělý, stejně jako Anton Yelchin v hlavní roli puberťáka, který jen touží po tom, aby ho měli lidi rádi a aby zapadnul. ()

Pavlínka9

Za mě hodně předvídatelné, ale zábavné :) Antona zbožňuji a po jeho ztrátě si ho užívám víc a víc :) Je to vtipné, svižné, jasné, srozumitelné, plné drog, alkoholu, sexu - taková klasika na střední škole a docela jsem si zavzpomínala na svoji pubertu, kdy kdyby se tam dělo toto - tak fakt nevím, jak bych na to reagovala:) Za mě - pobaví, dá vám do hlavy myšlenky ohledně rodiny a na konci příjemně uvolní :) ()

shantim

velmi příjemná komedie s dobrými hereckými výkony. R. Downey jr. tu připomíná jinou svou roli - nakladatele ve Skvělích hoších. tři a půl hvězdičky ()

hroubek

Na tento film jsem slyšel hodně chvály a chtěl jsem se na něj podívat. Díky nešťastným událostem, které se staly hlavnímu představiteli jsem se k tomu konečně rozhoupal. A mrzí mě, že musím říci, že jsem čekal malinko víc. Čekal jsem mnohem větší pecku, která mě rozžvýká jako žvýkačku. To sice nepřišlo, ale i tak mohu říci, že jsem viděl zajímavý film co má co říci, a má přesah. Režírující Jon Poll odvedl slušnou práci a krásně vede herce k parádním výkonům a velmi dobrým dialogovým výměnám. Anton Yelchin je zde velmi dobrý a jeho Charlie je velmi vděčná postava, kterou Yelchin zahrál moc dobře. Kat Dennings má hodně rád, a tady je hodně fajn. Hope Davis je fajn, a vůbec bych se nezlobil, kdyby měla trochu více prostoru. Hodně moc se mi líbil Robert Downey Jr., který je v této poloze velmi přesvědčivý a příjemně uvěřitelný. V samotnému filmu je několik momentů, které se možná tváří vtipně, ale mají přesah a jsou mnohem zajímavější, než se na první pohled zdá. Charlie Bartlett je hezký film o tom, že občas každý potřebuje poradit co má udělat se svým životem a vyrovnat se svými chyby a špatnými rozhodnutí. ()

Guzo

Konečně teenagerovská komedie, která nezapadá vyloženě do škatulky a není nějaká blbost.. Charlie Bartlett to nemá v životě moc lehké, sní o tom být slavný a milovaný a je ochotný kvůli tomu udělat spoustu věcí. Tak nějak by se dal shrnout obsah celého filmu, který je poměrně jasně nalajnován (ale ne zas až tolik právě jako v podobných filmech). Charlie sám osobně se chvíli chová jako naprostej idiot a pak zase tak nějak "hrdinsky", v tom tu právě spočívá ono jiné, co se všude nevidí a udržuje to větší zájem o vývoj postavy, který je tu opravdu patrný. To je okořeněno spoustou vtipů a vtipných situací. Něco mi tu ale úplně nesedlo-asi postava hlavního hrdiny-takže "jen" lepší 3 ()

P1tr

Nepříliš oslňující komedie s fajn obsazením, která si na nic nehraje a přesně podle toho výsledek vypadá. Myslím to v dobrém slova smyslu. Výbuchy smíchu nečekejte, ale příjemnou zábavu po celou stopáž ano. Anton Yelchin si roli nepochybně užívá a je to na něm vidět v každé scéně, kdy se neztrácí ani po boku Downeyho Jr. ()

Zemřel herec Anton Yelchin

Zemřel herec Anton Yelchin

19.06.2016

V pouhých 27 letech nás dnes opustil Anton Yelchin, jehož určitě znáte jako Chekova z posledních dvou filmových Star Treků. Yelchina při stále nevyřešené nehodě zabilo jeho vlastní auto, na premiéře… (viac)