Atraktívny a charizmatický Brad Sexton (Tim Allen) je pravý newyorský zbohatlík, ktorý žije v prepychu so svojou manželkou Carolinou (Kirstie Alleyová). Tú zaujíma iba kozmetika, móda a luxus. Ich život pripomína prechádzku ružovou záhradou. Mladý manželský pár bohatne vďaka investičným a špekulatívnym obchodom, s ktorými im pomáha daňový poradca Bob Lachman (Wayne Knight). Keď však jedného dňa kontrolór na finančnom úrade odhalí daňový únik vo výške milióna dolárov, Brad s manželkou musia zmiznúť zo scény a ukryjú v komunite Amišov. A tam objavia úplne iný život. Životný štýl amišskej komunity je pravým opakom ich doterajšieho života. Kým sa Sextonovci snažia prispôsobiť novému životnému štýlu a ich právnik Phil Kleinman (Michael Lerner) sa v New Yorku pokúša zachrániť situáciu a dať veci do poriadku, dostáva sa im Derek Lester (Larry Miller) so svojím parťákom na stopu. Navyše sa zdanlivo nemožné stáva realitou. Bradovi a Caroline sa nový vidiecky životný štýl začína páčiť a dokonca im pomohol znovu vykresať ich dávnu, bohatstvom a newyorským pozlátkom udupanú lásku. Keď sa Philovi podarí situáciu zvrátiť v ich prospech, vôbec sa im už nechce vrátiť do mesta. (TV JOJ)

Stegman

Opravdu hodně povedený pohodový film. Zkoukněte tohle, a nasáknete do sebe tolik pozitivní energie, že zoráte pole. Prostě příjemná komedie, kterou už jsem viděl třikrát a dám si ji klidně počtvrté. ()

Paity

Vidláci nejsou vůbec špatní, jak tady často někdo prezentuje. Tim Allen přestal být na chvilku Kutilem Timem a obléknul se do holínek a šel zorat pole. K tomu Kirstie Alley v době, kdy jí to ještě slušelo. Pro mne velice příjemná oddychovka, kterou řadím vcelku vysoko. ()

Yardie

Příjemný filmík. Nenazval bych to ovšem komedií, protože míst k zasmání tam bylo opravdu minimum. Nicméně film měl takovou příjemnou a milou atmosféru, pěkně se na něj koukalo a navodil příjemný pocit. Nebylo to nějaké objevné dílo, příběh jsme už viděli v mnoha variacích mnohokrát, ale zpracování bylo fajn. Prostě pohodovka. Howgh! ()

xavierr13

Nenáročné filmové pozeranie, u ktorého sa ceľkom zabavíte a nemusíte moc premýšlat...Fanúškovia Tima Allena a Kirstie Alley sa určite nudiť nebudú a prídu si na svoje. ()

tranquill

"Vy si myslíte, že jste nejchytřejší?" Řekl bych "nedoceněný film". Jakkoli hraje Tim Allen především ve ztřeštěných komediích a i tuto můžete zpočátku za jim podobnou považovat, postupně chování hlavních postav lehce zvážní a začínají si cenit i něčeho jiného než jen pohodlí a bohatství. Allen a Alleyová se krásně doplňují a vypadá to, že si film užívají, stejně jako jsem si je užil i já. "Ale hlavní bylo orání pole!" ()

pepa3rd

Film na který se rád jednou za čas podívám, asi i proto, že stárne tak nějak pomaleji. Úvod trochu přestřelili, ale pak je to příjemná pohodová komedie. 70 % s tím, že jsem to viděl už tolikrát, že prostě tu 4. hvězdu dát musím :) ()

Odpadlik

Od téhle komedie jsem moc nečekal a to víc se pobavil. Vtipná komedie, kdy jsou zbohatlíci nuceni se ukrývat na venkově v židovské rodině a musí "přiložit ruku k dílu", na což pochopitelně nejsou vůbec zvyklí a z toho vyplyne řada komických situací. Hvězdička navíc za krásnou Kirstie, v těch jejích očích by se člověk utopil ... ()

Khamsin

Komedie, ze které nikoho asi pusa od smíchu bolet nebude. Nicméně pro mě je to hodně příjemnej film, který si vždy rád na odreagování pustím. 59% zde na CSFD je pro mě překvapením, když v červených číslech často najdu mnohem větší zhovadilosti. Ale tak nikdo nemá stejný vkus - což je dobře.. :) ()

Cortyx

svym zpusobem se mi tento film velice libi,jak mestci balici navstivi vecnicke baliky a jejich souziti na jednom miste. Dost jsem se bavil :) ()

wlk1

Moc příjemné překvapení, přes svátky jsem se konečně taky trochu zasmál. Možná tím jak to bylo jednoduché, nebo komedií která konečně nebyla postavená na trapasech. ()

Zemřela herečka Kirstie Alley

Zemřela herečka Kirstie Alley

06.12.2022

Ve věku 71 let zemřela slavná komediální herečka Kirstie Alley. Alley byla údajně obklopena svou nejbližší rodinou, když zemřela. V příspěvku na jejím oficiálním instagramovém účtu bylo odhaleno, že… (viac)