Na pozemkoch rodiny Clampettovcov objavili ropu a bohatá naftárska spoločnosť ich odkúpila za miliardu dolárov. Na radu bratanca Jethra (Diedrich Bader) opustí svojrázna rodina svoj chátrajúci zrub uprostred panenských lesov a presťahuje sa do Beverly Hills. Nečaká ich tam len luxusný dom, ale aj šéf banky Drysdale (Dabney Coleman), ktorého nešikovný podriadený Woodrow Tyler (Rob Schneider) so svojou priateľkou Laurou Jacksonovou (Lea Thompsonová) chcú získať majetok „vidlákov“ pre seba. Rozohrajú veľkolepú hru s falošnou francúzskou vychovávateľkou a svadbou, ktorej cieľom je previesť všetok majetok na ich konto, zďaleka však netušia, že obalamutiť priamočiareho otca Jeda (Jim Varney), naivnú a ukrutne silnú krásku Elly May (Erika Eleniaková), prostáčika Jethra, a dokonca ani senilnú babičku (Cloris Leachmanová), nie je vôbec jednoduché, ak nie priam nemožné. Rovnako ako oženiť otecka Jeda... (TV JOJ)

Pythonator

Stupidní? To ano, ale taky zábavné. Trapné? Nepochybně, ale taky zábavné. Film oplívá zvláštním buranským kouzlem a rozhodně si nezaslouží tak nízké hodnocení. Já se u něho děsně bavil jako osmiletý kluk. Teď se na něho vždycky rád podívám, ale trochu se u toho nudím. Ovšem spoustu zábavných míst a to kouzlo tam je pořád. ()

p.a.douch

Ale jo je to trapárna, ale na nic si nehraje a člověk se sem tam i zasměje. Tomlinová, Thompsonová, Varney, Bader (dokonce ve dvojroli), Coleman, Schneider - takže obsazení obstojný. Spheerisová taky není tak hrozná režisérka (např. Waynův svět). Dával bych asi 2 hvězdy, ale když se dívám na hodnocení tady, tak jednu přidám. 50 %. P.S.: Taky jsem zjistil kde se inspiroval Yemi A. D. ()

viperblade

Komedie (?), ve které fungují 2 vtipy z 20. A to je přece jenom trochu málo. Přesto na tomto filmu oceňuju 4 věci: 1: Je vidět, že to nemělo větší ambice a proto tam nenajdete místo, ve kterém by se fakt nic nedělo. 2: Eriku Eleniak (doufám, že u ní důvody psát nemusím :-)) 3: Jethra, který to tam jakžtakž držel nad vodou společně s Erikou a babčou. 4: Babču, do které pouštěli elektřinu… :-) Takže asi takhle. Je to sice cypovina a to dost velká, ale dá se na to koukat. Je jen škoda, že podle závěrečných titulků se herci při natáčení bavili více, než diváci při sledování… ()

Shit

Jo, je to stupidní a hodně, ale taky si to na nic jinýho nehraje a myslim, že sou daleko horší filmy a Burani v Beverly Hills maj určitě pár vtipnejch scén, který film zvedaj z filmovýho bahna a taky celkem potěší pár znamých tváří jako je Erika Eleniak, Lea Thompson nebo Rob Schneider, takže sem se nakonec ani nenudil a občas i bavil ()

Eawy

Som naozaj taká divná, keď ma to baví?? Asi podľa 1467 ľudí áno. Musím byť, lebo inak som asi divná. Tento film som prvý raz videla, keď som mala 5 rokov. A až doteraz som si ho pamätala do posledného detailu.Pamätám sa ako som so sestrou vždycky napodobovala tú babku, čo jej dávali elektrošoky. Myslím, že na svete existujú oveľa horšie filmy ako je tento. Ja naň mám pekné spomienky 60% ()

• Buddy Ebsen, který zde ztvárnil Barnabyho Jonese, hrál 9 let hlavní postavu Jeda Clampetta v původním seriálu The Beverly Hillbillies (1962), podle kterého tento film vznik. Potom hrál dalších 7 let hlavní roli v seriálu Barnaby Jones (1973). (HappySmile)
  • Jméno domova důchodců "Los Viejos", kde je držena babička jako rukojmí, je španělský výraz pro "staří lidé". (HappySmile)